Zeeuw kan de vieze pot op..! VAN DE REE brilmode] voorjaar=zon zon=zonnebril zonnebrilvan de Ree nmo Een andere kijk op kwaliteit uit Duitsland zonneglazen op sterkte al vanaf 33,- Ontwerp Win Bespreken Southpark Festival zoekt bemanning Sportieve soft- en honkbalclinic Buitenconcert van Brassband Apoilo Vliegerschouwspel op de diek Kortf 3 Geere 11 Middelburg Tel. 0118. 615 860 J Tf^V/qqNNAiiilDe Faam _L Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 46 Dit toilet aan het Veerse Meer is in gebruik als afvalbak voor een limonadeblikje, foto: jmp wolterbeek door marcel van der voort MIDDELBURG/GOES - De netheid en hygiëne in de Zeeuwse openba re toiletten laat te wen sen over. Vieze luiers in de wc van het NS-sta- tion Goes en hambur gerdoosjes in de ver stopte toiletpot in Mid delburg zijn geen uit zondering. Tijd voor een onderzoekje. Met een broekzak vol vijf tig eurocenten krijgen di verse toiletten een bezoek van de verslaggever. Op het Goese station is de ver bazing groot. Na een muntje in de moderne deur te hebben gestopt is de eerste aanblik een natte vloer, dan volgt de urine- lucht en een poepluier in een hoekje. Twee weken later nog een tweede be zoek. Deze keer zelfs twee vuile Pampers naast de "Dit vind ik smerig. Als er vieze luiers liggen, handdoeken ontbre ken en zeepbakken leeg zijn, dan is het structu reel. Dat kan niet", zegt Matty Lootens van Ver eniging Reizigers Openbaar Vervoer Ro ver Zeeland over de toi letten op de Zeeuwse stations. "De mensen die ge bruik van die toiletten maken zullen niet blij zijn. Wij gaan dit met de Nederlandse Spoorwe gen bespreken." pot. Terwijl het afvalbakje amper halfvol is. Een ge voel van misselijkheid komt opzetten. De openbare toiletten, een beetje verscholen in de Os- tendestraat van Goes, ko men er beter vanaf. Wel graffiti op de muren en een smerige handdoek in de heren wc. Dan op weg naar Middel burg. Ook hier scoort de NS niet hoog wat betreft de toiletten. De papieren handdoeken zijn op, zeep- flacon leeg en een over heersende pieslucht. In het houten wc-gebouwtje naast het benzinestation bij McDonald's in de Zeeuwse hoofdstad liggen in het urinoir twee ham burgerdoosjes. De vloer is vies. Op de Markt zijn de wc's van Arduin. Schoon- gehouden door verstande lijk gehandicapten. Radio 10 Gold op de achter grond, schilderijtjes en zelfs een plant. Maar.ook een bevuilde rand van de wc. "Ze maken er een zooitje van. Vooral bij de dames. Die poepen zelfs naast de bril. Niet te filmen. Een on gelukje kan, maar dit? Niet leuk voor de jongens, want die moeten het oprui men", zegt begeleider Cees Karremans. Ook Vlissingen krijgt wc- bezoek. Het damestoilet in de parkeergarage bij Albert Heijn is redelijk schoon. Alles is aanwezig en het ruikt redelijk fris. Goed ver pozen is het ook in het kleinste kamertje van de bibliotheek. Alleen de deur bij de heren gaat niet op slot. Verder is alles keurig verzorgd. Genoeg wc-pa- pier, handdoeken en zeep. Het toilet van de NS in Vlis singen is minder fris. Ter wijl juist een schoonmaak ploeg van de spoorwegen langs loopt, biedt de pot een trieste aanblik. Poep op de rand, stank, kapotte vuilnisemmer en een leeg zeepbakje. Nee, het is niet best gesteld met de Zeeuwse toiletten. MIDDELBURG - Het Southpark festival in Mid delburg staat op de agen da voor zaterdag 23 juni. Het multiculturele festival op het Meiveld zoekt daarvoor nog enkele kraamhouders voor de verkoop van eten. Voor waarde is dat zij iets speci aals en niet commercieels aanbieden. Kosten zijn 25 euro. Oök maatschappe lijk georiënteerde organi saties kunnen over een kraam beschikken. Aan melden via 06-21403024. ZOUTELANDE - In de Langstraat in Zoutelande is zaterdag 26 mei een sportspektakel met een clinic softbal en honkbal. Alle kinderen kunnen tus sen 13.00 en 17.00 uur meedoen aan verschillen de sporten. DOMBURG - Brassband Apollo uit Domburg houdt zaterdag 26 mei, vanaf 19.30 uur, een bui tenconcert bij de Neder lands hervormde kerk in Domburg. Bij slecht weer wordt het in de kerk ge houden. Gastdirigent is Arian de Visser. De toe gang is gratis. ZOUTELANDE - Op de dijk in Zoutelande is zon dag 27 mei een vliegerde monstratie. Het duurt van 11.00 tot 16.00 uur. De or ganisatie is in handen van Qui-Vive Evenementen en attractieverhuur en Zou telande Actief. ALNO LIFESTYLE, keukens die uitnodigen tot koken en genieten. Die de professionele eisen van haar gebruikers beantwoorden met helder design en moderne vormen. Kijk voor meer informatie op: www.alno.nl uw eigen droomkeuken van I Duitse kwaliteit! L www.alno.nl J Van Belle Keukens Pres. Rooseveltlaan 772 Vlissingen 0118-431278 www.alno.nl ...wereldklasse in keukens

de Faam | 2007 | | pagina 46