MAALTITD@HQME GOES 4 r KOELVERS 4 betalen 2 betalen VRIESVERS presenteert introductiemaaltijden tot 1 juH 2007 6 bestellen, 4 bestellen. Gratis thuisbezorgd Prijs vanaf 5,- Keuze uit meer dan 100 verschillende maaltijden Telefoon 06 - 41 999 333 of www.maaltijd@homenl Rolf Heuten verzamelt in zijn huis een maritiem museum bij elkaar Bezorgt lekkere en gezonde maaltijden! dé Weekkrant De Faam Huismuseum Winnaars Zeeuwse fotosalon bekend Tiende Vedior Beachsoccer Event Tukker Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 35 leidt hij graag Boot in de slaapje door ad hanneman ARNEMUIDEN - Hoe het al lemaal gekomen is? Hij weet het niet. Zo maar. Het is niet eens een obsessie. In eens was hij verzamelaar van maritieme kleinoden in een - bijna - maximale di versiteit. Zijn huis aan de Noordstraat 47 in Amemui- den staat inmiddels propvol met een scala aan replica's van schepen en kitsch, alles in relatie met water en wat de mens daar op en onder doet. Meer dan tien jaar verzamelen onder het motto: "Ik weet ei genlijk niet waarom, maar het gebeurt." De 64-jarige Rolf Heu ten deelt graag zijn maritieme verzameling met bezoekers en vertelt waar mogelijk kleurrijke anekdotes. Bijvoorbeeld die koperen duikhelm in de eetka mer. "Dit soort helm wordt nog steeds gebruikt. Die kleintjes er naast zijn echte souvenirs. Dat is dus kitsch. Ook die koperen asbakken op tafel komen uit de souvenirwinkel. Maar zoals je riet hebben ze wat friet bootjes te maken." De eetkamer en keu ken zijn het vertrekpunt voor wie om een rondleiding vraagt. Heuten neemt de bezoeker ver volgens mee naar de voorkamer waar een originele scheepsbel als eerste aandacht trekt. Repli ca's van boten staan voor het Wie belangstelling heeft om eens een keertje rond te ko men struinen in het huismu seum van Rolf Heuten kan er vijf dagen per week terecht. Vrijdag en zaterdag niet, want dan is de man uit Ame- muiden suppoost bij het Scheepvaart Museum in Zierikzee. Hij heft geen en treegeld. Maar wie dat wil kan wat in de schatkist stop pen van de verzamelaar. "Die zet ik altijd demonstra tief neer. Als men sen er niets in ifo, stoppen, is het ook goed. Maar een extra'tje om weer iets voor mijn museum te kun- nen doen is mooi meegeno men." Met Rolf Heuten kan een af spraak worden gemaakt via telefoonnummer 0118- 601901. vensterraam. In de hoek van het kozijn een voorbeeld van huis vlijt: een overdekte boot met al lemaal plastic beestjes er op. "Dat moet de Ark van Noah voorstellen", vertelt hij gelaten, maar grijnst vervolgens: "Ik heb een vriend en die is moslim. Hij wist zeker dat Noah geen var ken had meegenomen. Toch heb ik die er op laten staan. Het is trouwens frappant. Regelma tig komen kinderen van de zon- VLISSINGEN - De Vlissingse wethouder Connie Seijbel opende zaterdag 19 mei de Zeeuwse fotosalon. De eer ste prijs ging naar fotograaf Melita Lanting van de fotog roep Schouwen-Duiveland, die 26,9 punten behaalde. Tweede werd Harry Week ers van de fotogroep Goes (25,5 punten) en derde Ri chard de Visser van de foto club De Draadontspanner (25,2 punten). VROUWENPOLDER Strandpaviljoen Bree- zand in Vrouwen- polder en Vita I Event, Fun ilbw Enter tain ment uit verzamelt, Rolf Heuten heeft geen idee. Wel om zijn verzameling te laten zien. foto: jaap wolterbeek dagsschool hier voor het raam kijken naar dat bootje. Kenne lijk hebben ze dan de Ark be handeld in hun lessen." Alle hoeken en wanden van de kamers trakteren de bezoeker op de scheepvaart waaronder een aantal replica's van vissers boten met Arnemuiden als thuishaven. Ook de twee slaap kamers en een werkkamer op de bovenverdieping krijgen de bezoekers te zien. Bij eik detail vertelt de voormalige produc tiemedewerker van Hoechst een verhaal. Maar over zichzelf en de drive voor deze verzamel woede? "Het gebeurt gewoon." En? Nooit zeeman willen wor den? "Als jongen wilde ik inder daad zeeman worden. Dat mocht niet van mijn ouders. Ik wilde het bovendien niet zo fa natiek. Thuis vonden ze het be ter als ik lasser zou worden. Daar had ik niet zoveel zin in." maritieme spulletjes mensen rond in zijn huis "Ik ben geboren en opge groeid in Twente, dus ver van de zee. Daarom noem ik mijn huis en het museum De Tukker." Zeeman was Heuten nooit. Ik ben wel nog marinier geweest in Nieuw Guinea, tot 1962, dus een beetje marine heb ik wel meegemaakt." houden zaterdag 16 en zondag 17 juni een voorronde voor de tiende Vedior Beachsoccer Series. De aftrap is zaterdag om 10.00 uur. Er is een jeugd- en een amateur-toernooi voor de heren (18+) en zondag een damestoernooi en we derom een herentoernooi (18+). Op zondag beginnen de wedstrijden om 11.00 uur. Op het strand is verder een sambaband, een voet balsnelheidsmeter, een springkussen en een klim- palm voor de kinderen. De dagwinnaars van alle toer nooien mogen meedoen aan het NK Beach Soccer op 28 en 29 juli in het Beach Stadion in Scheveningen. Informatie staat op www.beachsoccer.nl. mm -Vr- y.-v.

de Faam | 2007 | | pagina 35