Eindelijk open...! Blof maakt de stap naar het witte doek Zeeuws Museum werkte zeven jaar aan vernieuwing teamleider voor de afdeling aanvoer (m/v) De feiten Klaar voor het grote publiek Oppervlakte Bezoekers Openingstijden Zeeuws mosselbedrijf Faam Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 33 Het grote publiek kan vanaf 5 juni eindelijk zien wat er achter de indrukwekkende muren van het Zeeuws Museum allemaal gedaan is om een modem en verrassend museum te creëren. Bij de in richting is ook de hulp van kunstenaars ingeroepen, foto: marun kluufhout door elly de feijter MIDDELBURG - Na zeven jaar gesloten deuren gaat het Zeeuws Museum in Middelburg op 5 juni weer open. Het Zeeuws Museum is het eerste museum in Neder land dat zijn collectie gebruikt om zich als beeldinstituut te affi cheren. Het zet de rijke regionale beeldcultuur in steeds wisselen de kaders om bezoekers te verlei den en te verrassen. Die kaders worden geleverd door onder meer film, catwalks en winkele talages. Het resultaat is een mu seum dat schoonheid brengt, prikkelt en het beeldend vermo gen stimuleert. Zo beschrijft het museum zijn nieuwe inrichting in een uitge breid persbericht. Als grootste museum in Zeeland heeft het al tijd bekend gestaan om de we reldberoemde zestiende eeuwse wandtapijten. Maar dat is al lang niet meer de enige trekker. In de periode dat het museum geslo- ten was hebben directeur By- vanck en zijn medewerkers niet stilgezeten. Talrijke activiteiten en exposities in de Wonderka- mer zijn allemaal experimenten geweest om te komen tot een vernieuwd museum. Optimale beeldende vermenging tussen historisch erfgoed en moderne kunst realiseren was daarin steeds-een uitgangspunt. De vas te collectie is in drie thema's in gedeeld, mode, geschiedenis en Wonderkamer. Daarnaast zijn enkele zalen beschikbaar voor wisselexposities. Videogidsen spelen een belangrijke rol in het museum. Korte filmpjes leiden de bezoeker door de collecties en leveren zoektochten op waarin verrassende verbanden worden gelegd tussen de verschillende onderdelen van het museum. Of het museum erin geslaagd is om te prikkelen zal de bezoeker zelf kunnen bepalen als op dinsdag 5 juni de deuren van het Zeeuws Museum weer open gaan. Het Zeeuws Museum werd in 2000 gesloten en heropent zijn deuren voor het publiek op 5 juni 2007. Het nieuwe museum heeft een totaalop pervlakte van 1850 vierkante meter, waarvan 880 vierkan te is ingericht als tentoon stellingsruimte. De ingang aan het Abdij- plein biedt gratis toegang tot de mediatheek en de muse umwinkel. De ontvangst ruimte en het museumcafé met terras bieden ieder vijf tig zitplaatsen. Het museum verwacht ze stigduizend bezoekers op jaarbasis. In de openings week worden verschillende activiteiten in en rond het museum georganiseerd. Op de website www.zeeuwsmu- seum.nl is daarover alle in formatie te vinden. Het Zeeuws Museum is toe gankelijk van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Op vrijdagavond tot 21.00 uur. Tussen 1 no vember en 1 maart van woensdag tot en met zon dag. De nieuwe toegangs prijzen voor volwassenen zijn acht euro. Kinderen tot en met twaalf jaar en hou ders van de Museumkaart kunnen gratis naar binnen. Jongeren van dertien tot en met zeventien jaar betalen vier euro: Rondleidingen zijn vanaf 12 juni telefonisch te boeken via 0118-653058. VLISSINGEN - De Zeeuws band Blof is bezig met het maken van een bioscoop film. 'Een manier om thuis te komen - Umoja live', heet de debuutfilm van de band, die in september de openings rolprent is op het negende Film by the Sea festivalin Vlissingen. De filmambities van Blof werden afgelopen maandag wereldkun dig gemaakt tijdens het filmfesti val in het Franse Cannes. De or ganisatie van het Vlissingse film festival is verheugd dat ze de film als opening heeft. "De opnames zijn achter de mg, maar de mon tage is nog volop bezig", weet Sonja Barendse van Film by the Sea. De bandleden waren er maandag bij In Cannes waar de aanwezi gen korte fragmenten uit de rol prent konden bekijken. De mu- ziekdocumentaire laat zien hoe de cd en dvd Umoja tot stand is gekomen en zorgt voor een ver volg van het project. Bijna alle ar tiesten die hebben meegewerkt aan het project zijn naar Neder land gehaald voor concerten. Ze deden al mee tijdens de dertien reizen van Blof over vijf continen ten. De concertbeelden vormen de basis van de film, samen met het verhaal van Paskal Jakobsen, Pe ter Slager, Bas Kennis en Norman Bonink. Hun bijdragen gaan over elkaar, de muziek en de wereld. De organisatie verwacht veel van deze film die in de Nederlandse bioscopen gaan draaien. Jf leef je it. Milities IZ www.fabricom-gti.com Fabricom GTI is dé Belgische referentie op het vlak van inno vatieve technische installaties en diensten voor industriële en infrastructurele markten, zowel in België als internationaal. Fabricom GTI stelt meer dan 6500 mensen tewerk en heer't in 2006 een omzet geboekt van 929 miljoen Euro. Fabricom GTI maakt deel uit van SUEZ Energy Services. International Operations biedt haar klanten binnen de secto ren Olie Gas, (petro)Chemie en Energie Milieu, een breed scala van technische oplossin gen en expertise aan in Piping Mechanical en Elektriciteit instrumentatie. Wij zijn gespe cialiseerd in internationale projecten met een complex, hoogwaardig technisch en vaak multidisciplinair karakter bin nen alle marktsegmenten die gebruik maken van zware indu striële installaties en systemen. De werkzaamheden zijn met name ten behoeve van de (petro) chemische industrie, energie centrales, olieraffinaderijen en de offshore industrie, zowel in het binnen- als buitenland. Acquisitie naar aanleiding, van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld, „f i t eeltw Door toename van de activiteiten binnen onze divisie Benelux Projects in Moerdijk zijn we op zoek naar collega's. Wie durft zijn passie met ons te doen oplaaien? FITTER Als Pijpfitter verricht je werkzaamheden aan gecompliceerde werktuigbouw kundige installaties. De werkzaamheden bestaan o.a. uit het afschrijven, vervaardigen, samenstellen, plaatsen, stellen en monteren van pijpwerk. Profiel: Je bent een ervaren vakspecialist op het gebied van pijpfitten in de (petro) chemie en kennis van isometrisch tekeninglezen is een vereiste. LASSER Als Pijplasser verricht je geheel zelfstandig laswerkzaamheden aan inge wikkelde, omvangrijke pijpleidingsystemen en andere werktuigbouwkundige installaties. Profiel: Je hebt een brede ervaring als vakspecialist op het gebied van pij plassen en je beheerst dan ook minimaal twee lasmethodes waaronder argon are en elektrisch. SUPERVISOR Als Supervisor ben je verantwoordelijk voor een goede uitvoering van onze constructiewerken en geef je leiding aan een groep lassers en fitters. Profiel: Je hebt minimaal een MTS opleiding afgerond en aantoonbare kwaliteiten op het gebied van leidinggeven. ^ALGEMENE VEREISTEN Je bent in het bezit van een rijbewijs en auto en hebt geen last van hoogte vrees. Gezien ons internationale karakter is het belangrijk dat je minimaal de Nederlandse en Engelse taal beheerst en bereid bent om naar projectlocaties in binnen- en buitenland te reizen. Lassers en Fitters moeten een VBO-oplei- ding hebben gevolgd, een vakgerichte opleiding Pijplassen/Pijpfitten en in het bezit zijn van VCA I AANBOD Wij bieden een boeiende en afwisselende functie binnen de grote en/of complexe projecten van onze organisatie. Fabricom GTI kent uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden. INTERESSE? Surf voor de uitgebreide functiebeschrijvingen voor deze en andere vacatures naar onze website: www.fabricom-gti.com. Klik op 'Career' en selecteer 'Nederland'. Vervolgens ga je naar 'Solliciteer online'. Of stuur je sollicitatie rechtstreeks aan: afdeling.hr@fabricom-gti.com t.a.v. Marlies Hooiveld, Fabricom GTI Major Projects bv in Moerdijk, afdeling HP,.teld (+3-1.) 0168-384123 zoekt een gedreven en efficiënte In ons familiebedrijf in Yerseke schonen en verpakken wij dagelijks tienduizenden kilo's verse mosselen. Deze gaan nog diezelfde dag op transport naar onze klanten in onder andere Frankrijk, België, Duitsland en Nederland. Op tijd kunnen uitleveren is dus een must. In deze functie levert u daaraan een belangrijke bijdrage. Functie-eisen: minimaal MBO werk- en denkniveau logistiek inzicht, hands-on-mentaliteit, verantwoordelijkheidsgevoel, kwaliteitsbe wustzijn leidinggevende ervaring; bij voorkeur in een productieomgeving én in de foodsector kennis van HACCP en BRC goede sociale en communicatieve vaardigheden Taakomschrijving: het op de juiste manier laten schonen en "lezen" van de mosselen de zorg voor het op grootte sorteren van de mosselen en de afvoer naar de tus- senopslag i.s.m. de productieleider een planning maken en de voortgang hiervan bewaken de productieleider vervangen bij vakantie en ziekte aansturen van de medewerkers op de afdeling (aantal varieert van 6 tot 12) oplossen van storingen i.s.m. de technische dienst het bewaken van de kwaliteit van product, proces en personeel de zorg voor een optimale verhouding tussen kwaliteit en efficiency de verantwoording voor orde en netheid op de afdeling U overlegt dagelijks met de productieleider en de teamleiders van de (2) inpakafdelin- gen. Daarnaast heeft u intensief contact met de bemanning van het walschip, de inko per en de technische dienst. Deze functie wordt in principe in dagdienst uitgeoefend; echter, de werktijden variëren. Gedurende enkele maanden van het jaar wordt er vanwege de seizoensdrukte ook op zaterdagochtend gewerkt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Kees Kole (T: 0113 - 57 14 51 06 43 87 11 66). Zie ook onze website: www.qualimer.com. Uw reactie met cv zien we graag uiterlijk vrijdag 8 juni a.s. tegemoet, per e-mail (n.vette@qualimer.com) of per post: Vette Verhaart BV (Qualimer) t.a.v. mevrouw N.J. Vette Postbus 22 4400 AA Yerseke NEDERLAND De Zeeuwse band Blof heeft nu ook filmambities en komt in september met een bioscoopfilm, foto: pr

de Faam | 2007 | | pagina 33