De Visser AGF BOS PIOENROZEN uit eigen tuinderij VERSE AARDBEIEN uit eigen tuinderij GRATIS s Kinderdagverblijf Villa Valentijn 1 Middelburg NU OOK VOLOP vintersport VINTERSPORT De Kapperswinkel ZieZe Vele openingsacties OP OP bij aankoop vanaf 15,00 Oude Vlissingseweg 135, Middelburg (tussen Middelburg en Groot Abeele) 0118-612739 is wegens uitbreiding assortiment verhuisd naar Plein 1940 5, Middelburg DE O.a.: Haarverf - Styling producten - Verzorgingsproducten Permanenten - Scharen - Tondeusesenz., enz. Plein 1940 5, Middelburg, telefoon 0118 - 67 48 81 Momenteel geen wachtlijsten Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Grote buitenspeelplaats Zeer gunstige tariefstelling Aanbiedingen geldig t/m woensdag 30 mei ERIK NdMAD HO» NbMAD Jan van Halst Complimentjes Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 2 Eindigt Vlissinge ic worronc nitHrmrlincf Kleuradvies op maat, zeer scherp in prijs! Zowel voor de kapper als de particulier. Voor de kapsalons hanteren wij speciale prijzen. O* Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61, Middelburg. Bel vrijblijvend voor een rondleiding: tel. 0118 - 623 563 /j ,x www.villavalentijnmiddelburg.nl A. Bom van Iguana wil het de lezers van De Faam eens en te meer duidelijk maken: reptielenzoo Iguana zit in Vlissingen. foto.- izaak verkeste door dennis rijsbergen VLISSINGEN - Niets is zo erg voor een krant om op de voorpagina een kapitale fout te maken. Ben je als redactie na door de grond gezakt te zijn, de schaamte weer te boven, dan zijn er nog altijd de tientallen lezers die de redactie be hulpzaam willen wijzen op die 'vreselijke fout.' Toch bleek zo'n flagrante blunder om Iguana in Middelburg te lokali seren, en niet in Vlissingen, ook een inzichtgevende actie. Het is de journalisten van De Faam namelijk eens en te meer duidelijk dat Vlissingers en Middelburgers nog steeds zoiets zijn als kat en hond of zo u wilt, water en vuur. Woensdagochtend. Een koerier levert een stapel kranten af bij het kantoor van De Faam. Een wakkere collega die het eerste exemplaar van de stapel plukt, verslikt zich zowat in zijn koffie. Naar adem happend roept hij: "Een ramp!" De omvang van deze 'krantencatastrofe' wordt 's middags duidelijk. De Faam valt dan bij de Walcherse huis houdens op de deurmat. Heel wat lezers weten niet wat ze zien. Het openingsartikel rept van reptielenzoo Iguana die al vijfentwintig jaar een thuisbasis heeft in Middelburg. Maar zoals de meesten wel weten, Iguana zit sinds jaar en dag in Vlissin gen. In de hectiek van het kran tenmaken is er iets enorm fout gegaan. De telefoon staat dan ook terecht roodgloeiend. Al snel blijkt dat de reacties in twee kampen zijn te scheiden. Aan de ene kant heb je de Vliss ingers die ziedend aan de hoom hangen. Termen als: 'hoe haal je het in je botte hoofd', 'rijp voor ontslag', 'wat een enorm stom me fout', 'weet je eigenlijk wel waar Vlissingen ligt?', 'schaam je diep' en 'ze zullen zich in Middelburg dood zoeken, maar ze doen maar lekker.' In het an dere kamp zitten de Middelbur gers die er de humor wel van in T-shirt Sumatra, div. kleuren Dames- en herenmodel Van 29,95 VOOR 19,95 Fleece met windblocker Alberta Scott 2 kleuren Van 79,95 VOOR 59,95 Afritsbroek 2 kleuren Dames- en herenmodel Van 64,95 VOOR 39,95 Nieuwe Burg 22-28, Middelburg, tel. (0118) 61 17 41 Walstraat 80, Vlissingen, tel. (0118) 44 00 84 Appelmarkt 18, Zierikzee, tel. (0111) 45 02 60 Vrouwen roepen het vaak: Mannen zijn slecht in het geven van de juiste compli mentjes. Dat blijkt ook uit een Brits onder zoek onder duizend vrouwelijke deelne mers. Uit de poll blijkt dat 90 procent van del vrouwen complimentjes van mannen graag in ontvangst neemt. Maar dat betekent ook weer niet dat alle mannen ongeremd met liefkozende teksten mogen smijten. Bijna driekwart van de vrouwen geeft namelijk aan die complimentjes het liefst alleen uit de mond van hun partner te horen. Daarmee wordt het voor mannen niet gemakkelijker. Driekwart van de vrouwen vindt het namelijk niet verdacht als een mannelijke collega dat complimentje maakt. Zij achten dat doodnormaal en zoeken daar niets achter. Mannen lijken hier echter weinig van te snappen en houden uit angst voor misverstan den de complimentjes maar achterwege. De uit komst van dit Britse onderzoek plaatst de mis handeling van een vrouw door mannetjesgorilla Bokito uit diergaarde Blijdorp overigens in een w wat vreemd perspectief. Bokito was door deze j vrouw overladen met complimenten en juist 'zij werd bewust mishandeld. Daags na het in cident meldde de vrouw dat Bokito en zij toch grote vrienden waren. Slechts afgescheiden door een veiligheidsglas hadden zij voorheen vele ge zellige uurtjes met elkaar beleefd en regelmatig naar elkaar gelachen. Via gebarentaal was hun innige vriendschap gegroeid. Die dag had Bokito dus al diverse complimentjes van de vrouw ge had. Toch had hij haar na zijn vluchtpoging be wust uitgezocht om op brute'wijze verhaal te ha len. Blijkt daar uit dat mannen en vrouwen el kaar nooit zullen begrijpen? Lijkt me wat kort zichtig. Het lijkt me eerder raadzaam een weten schappelijk onderzoek in te stellen naar de vraag: Hebben mannen naast het géven van complimentjes ook moeite met het ontvangen van complimentjes? Tot nu toe hebben zij hun oergevoel keurig onder controle gehouden. Dat is echter geen garantie voor de toekomst. Bokito heeft onze ogen geopend. Graag een onderzoek op korte termijn, zodat de vrouwen erop in kun nen spelen. Anders is het leed niet te overzien...

de Faam | 2007 | | pagina 2