Walcheren Zes werkvelden op één stek Tekorten in de horeca Trimensi voor advies Meubelen en decoraties Westduin in het nieuw FNV verwacht dramatisch iDe Faam personeelstekort GREEN Real Estate Vestigingswet is geschrapt Meetlat voor aquacultures Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 25 Lia Flipse in haar praktijkruimte, foto: leon janssens KOUDEKERKE/DISHOEK- "Ons lichaam reageert op negatieve stress. Gelukkig kunnen we ook ons voordeel doen met deze lichamelijke reacties", zegt Lia Flipse- Sterkenburg van het pedago gisch adviescentrum Tri mensi aan de Houthandlaan 4 in Koudekerke. Zij is'ef zélfs in gespecialiseerd. "MtfeMh- stituut worden via spiertes- ten spanningen opgespoord en vervolgens worden ze door de cliënt omgezet in positieve gevoelens", vertelt Flipse. Zij werkt met kinde ren en volwassenen en uit sluitend op afspraak. Ziekte kostenverzekeraars geven een vergoeding. Zij is bereik baar via: 0118-556Ö88. GOES - FNV Horeca vindt dat het werken in de horeca aan trekkelijker gemaakt moet worden. Als het imago van de horeca niet verbeterd, dan kampt Nederland binnenkort met een dramatische perso neelstekort, voorspelt de bond. Dit doemscenario is op dit moment werkelijkheid ge worden. Afgelopen dagen kwam naar buit en dat de Ne derlandse horeca per direct minstens 54.000 nieuwe me dewerkers nodig heeft. Het FNV verwacht dat als er nu niet snel maatregelen geno men worden, het personeel stekort onoplosbaar wordt. De bond denkt dat een en an der opgelost kan worden door een fatsoenlijke horeca CAO. Daarin moeten de vol gende arbeidsvoorwaarden opgenomen worden: hogere lonen, uitbetaling van alle daadwerkelijk gewerkte uren, minder contracten voor be paalde tijd, werkdagen van acht uur, meer vrije weeken den en meer opleidingsmo gelijkheden. Het merendeel van deze ar beidsvoorwaarden komt neer op een respectvolle waarde ring en beloning van het per soneel wat ervoor zorgt dat ze weer voor vol aangezien wor den. De huidige CAO loopt nog tot maart 2008. FNV Horeca vindt ook dat er een beter arbeidsmarktbeleid gevoerd moet worden wat er op gericht is om meer nieuwe werknemers aan te trekken en de huidige werknemers langer aan de bedrijfstak te binden. Werknemers moeten meer carrièrekansen worden geboden door betere scho lingsmogelijkheden. VLISSINGEN - Spring, het Centrum voor Duurzaam heid en Water van Hoge school Zeeland in Vlissingen, heeft een duurzaamheid meetlat zilte aquacultures ontwikkeld. Deze meetlat is een instrument om de duur zaamheid van de bedrijfsvoe ring te bepalen van zilte aqua- cultuurbedrijven. Het instru ment is in samenwerking met de sector ontwikkeld. In het onderzoek zitten de catego rieën: energie, water, voer/nutriënten, effluent, uit gangsmateriaal, omgeving, certificering, transport en die renwelzijn. Meer informatie staat op: www.hz.nl/spring. MIDDELBURG - Vastgoed bedrijf GREEN Real Estate BV is de nieuwe eigenaar van het winkelcentrum De Veersche Poort in Middelburg. Het nieuwe winkelcentrum om vat 3300 vierkante meter win kelruimte, waarvan 1700 vier kante meter wordt ingevuld door de supermarkt. Verder komen er zesenzestig appar tementen verdeeld over vier verdiepingen, een jeugdhonk en een parkeergarage. Inmid dels is ruim tachtig procent van de winkelruimte ver huurd aan Ahold Vastgoed (Albert Heijn), A.S. Watson (Kruidvat), Marskramer en een paar regionale winkelfor mules. Daarnaast zal Apo theek Medsen zich vestigen in het nieuwe winkelcentrum. De oplevering staat gepland in het derde kwartaal van 2008. Taco (links) en Peter, foto: leon janssens MIDDELBURG - Begin mei openden Taco Bongers en Peter Van den Heiligenberg aan de Kromme Weele 19 in Middelburg Bongers Van den Heiligenberg. Een zaak in meubelen en decoraties. Bongers: "Het grootste aan bod bestaat uit kasten, ta fels en verlichting en in de tweede plaats decoratiearti kelen in de woonsfeer, ban ken en stoelen. We hebben kwalitatief hoogstaande meubelen in massief hout en daarnaast ook een mooie collectie van teak hout. Zowel moderne meu belen als een sfeervolle boe renlandstijl." Alles is uit voorraad leverbaar en kan bëzorgd worden Het tele foonnummer is: 0118- 641041. door anouska gijzel GOES - Het is de ergernis van iedere fietser: wegrijden in een verkeerde versnelling. Je moet eerst veel kracht zetten om op gang te komen voor dat je pas kunt terugschake len naar een lager verzet. Daar lijkt nu verandering in te komen, met een ver snellingssysteem dat op elk gewenst moment traploos instelbaar is. VLISSINGEN - Golden Tu lip Westduin in Vlissingen is grondig gerestyled. De re ceptie, het restaurant, de entree en het interieur zijn vernieuwd. Ook is er een nieuwe balie geïnstalleerd en werden de vloeren en wanden vernieuwd. Direc teur-eigenaren Jules en Eef Izeboud zijn er trots op. Al les is nu strak afgewerkt en het restaurant is in eigen tijdse kleuren uitgevoerd. Vier jaar geleden werd al een vleugel bijgebouwd met negen zalen, waar fees ten, bijeenkomsten, diners en zakelijke meetings ge houden kunnen worden. Golden Tulip Westuin heeft 114 kamers en 240 bedden. "Het is de i-pod van de fiets- industrie." In onvervalst Amerikaans schetst William G. Klehm van Fallbrook Tech nologies hoe hij zijn product ziet. Klehm is te gast bij Jere- miasse Fiets Fitness in Goes om uitleg te geven over de con tinue variabele planetaire (CVP) technologie: een nieuw type ver snelling. "Tien jaar geleden wilde iemand de snelste fiets ter wereld maken", vertelt hij. "Hij kwam erachter dat dat niet mogelijk was met de bestaande versnel lingen. Daarom hebben we in ons researchcenter in Texas deze nieuwe techniek ontwikkeld." Het meest opvallend aan de 53- delige versnelling is dat er geen tandraderen meer in voorko men. Ze zijn vervangen door ro terende kogels die de aandrijf- kracht overbrengen. Door de po sitie van de kogels te veranderen, wordt het trappen lichter dan wel zwaarder. Gevolgen zijn dat de fietser geruisloos en traploos kan schakelen, zowel tijdens het rijden als het stilstaan. "Je hebt Jeremiasse vindt de uitvinding Liitermate gèschikt voor de fietsen in Nederland, foto: anouska guzel dus nooit meer problemen met het vinden van de juiste cadans", zegt Klehm. Een nadeel van de versnelling is dat de constructie vrij zwaar is. Daardoor wordt hij momenteel alleen op bepaalde modellen fietsen toegepast. "Maar in de toekomst worden ze veel lichter", voorspelt Klehm. "Het is net als de eerste mobiele telefoon, dat was ook een grote kast die je met twee handen moest optillen." Veelbelovende woorden maar hoe werkt het in praktijk? Jeremiasse heeft een paar fietsen met de CVP-techno- logie in de showroom staan. Hij rijdt ze naar buiten voor een te strit. Op het display is de status van de versnelling gevisuali seerd. Een vlakke weg betekent zwaai' trappen, een hoge versnel ling; een berg betekent licht trap pen, een lage versnelling. Tijdens het fietsen is de acceleratie een voudig te bedienen en wordt het trappen geleidelijk aan zwaarder of lichter. Zoals beloofd zonder getik, geratel of onderbrekingen. Een verrassende ervaring. Bata- vus heeft nu het exclusieve recht op uitvinding, maar vanaf vol gend jaar is de versnelling ook op andere merken beschikbaar. GOES - Onlangs besloot de Tweede Kamer om de Vesti gingswet te schrappen. Dit betekent dat ondernemers ook zonder aannemersdiplo ma een bouwbedrijf kunnen beginnen. Stichting BouwGa- rant blijft echter het aanne mersdiploma als labelvereiste handhaven. Om startende ondernemers meer ruimte te bieden en om overbodige re gelgeving te schrappen is be sloten de Vestigingswet af te schaffen. MIDDELBURG - Sylvo Thijs- sen, voorzitter van de Raad van bestuur van Grontmij, heette Karla Peijs 11 mei welkom. De commissaris van de koningin in Zeeland opende het nieuwe pand van Grontmij aan de Se- geerssingel in Middelburg. Met de komst van het nieuwe be drijfspand is alle kennis en des kundigheid van de zes werkvel den van het advies- en ingeni eursbureau Grontmij Zeeland samengebracht op één locatie. Hierdoor kunnen bouw, milieu, water, infra, industrie en ener gie integraal aangeboden wor den. "Door de samenvoeging van de diverse deskundigheden op één locatie zal het belang van Grontmij voor de regionale arbeidsmarkt én de kennisont- Karla Peijs wordt verwelkomd door Sylvo Thijssen foto: l janssens wikkeling in Zeeland aanzienlijk zaterdag een drukbezochte zijn", stelt Peijs. in haar ope- open dag. Meer is te vinden op ningswoord. Aansloffend was er de website: www.grontmij.nl. Jules (links) en Eef Izeboud. foto: leon janssens

de Faam | 2007 | | pagina 25