6." 198 SHOPPING Center Officiële Mededelingen Deze aanbiedingen zijn geldig van 23.05.2007 Hm 29.05.200i i m hei Service /in Europa r 99 Bestel Boeken van de Provincie Zeeland informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Dash 2in1 Huggies Little Swimmers Edel 4.99 99 SCHLECKER Capri-Sonne 10-pack 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 - Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Waeco Eiectro Koelbox mWSMNMMm De Faam Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 21 in de oorlog Doeke roos is trots op zijn nieuwste boek foto: izaak verkeste door ellen de vriend VLISSINGEN - De Vlissingse auteur Doeke Roos (1932) vond dat er in alle boeken die hij had gelezen te weinig aandacht was voor wat zich kort vóór, tijdens en vlak na de Tweede Wereldoorlog af speelde bij het loodsbedrijf. Hij schreef er een pil van 384 bladzijden over. Het boek werd onlangs gepre senteerd. Het lijvige boekwerk kreeg de over zijn terugkomst in Vlissin gen, waar op 15 mei de hele stad geëvacueerd was. Naast Zeeuwse verhalen heeft Roos ook de drukke scheepvaart in de oorlogsjaren in de haven van Delfzijl onder de loep geno men, netals de risicovolle loodsing van deze schepen, waarbij ook loodsen uit IJmui- den en Vlissingen betrokken waren. Niet alleen de Engeland vaarders worden belicht, maar ook de thuisblijvers. Er is ruime aandacht voor de loodsing van de konvooivaait op Antwerpen in de periode november 1944 tot mei 1945. Hierbij waren niet al leen Scheldemondloodsen, maar ook loodsen uit België, IJ- muiden en Rotterdam betrok ken. Ook vertelt de oud-loods over de Slag om de Schelde, mij nen in het vaarwater en de geva- rentoelage. In De Nederlandse loods in de Tweede Wereldoor log staan een aantal zwart-wit foto's die nogal somber aan doen, geheel passend bij het on derwerp van het boek. Doeke Roos heeft ervoor ge zorgd dat de Nederlandse lood sen en het Nederlandse Loods- wezenpersoneel een eervolle plaats in de geschiedenis krij gen. Een plaats die hen toekomt. VLISSINGEN - De Vlissingse maritiem historicus Doeke Roos heeft al andere titels op zijn naam staan. Een greep liieruit is Twee eeu wen varen en vechten (1550-1750) over het admir- alengeslacht Evertsen, Zeeuwen en de VOC en Een ster om op te sturen. Roos werd in 1932 geboren in een Terschellingse zeevaar dersfamilie en voer tien jaar lang in diverse officiersran gen op Azië en Afrika. Daarna vestigde hij zich in Vlissingen, waar hij tot 1987 bij het Rijks loodswezen op de Wester- schelde werkte. Zijn nieuwste boek De Nederlandse loods in de Tweede Wereldoorlog is uitgegeven door Uitgeverij ADZ en kost 29,95 euro. naam De Nederlandse loods in de Tweede Wereldoorlog mee. Roos laat er alle aspecten van het Loodswezen en alle loods- endistricten in aan bod komen. Hij vertelt uitvoerig over colle ga's en hun avonturen. Een daarvan was zeeloods Jan van der Peijl, die op 9 maait 1940 met zijn loodsboot diende in het Oostgat bij Westkapelle. Dit ko- lengestookte schip redde de op varenden van de Engelse koop vaarder Abbotsford, die nabij de Schouwenbank was getorpe deerd door de Duitse onder zeeër UI4. Ook heeft Roos het relaas van de Vlissingse loods Gerard de Hondt opgetekend, die op 17 november 1944 terug in Middelburg aankwam, maar niet wist waar zijn vrouw woon de. En loodskwekeling Piet Suurmond vertelt in het boek Kustplan Zuidwest Walcheren vastgesteld Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 17 oktober 2006 het Kustplan Zuidwest Walcheren hebben vastgesteld. Het kustplan Zuidwest Walcheren beschrijft de voorkeursoplossingsrich tingen voor versterking van de kust van Zuidwest Walcheren. Het is het eind product van de eerste fase van het pro ject Zwakke Schakels Zuidwest Walcheren dat als doel heeft deze Zwakke Schakel in de Walcherse kust te versterken en de ruimtelijke kwali teit te verbeteren. Het projectbureau Zwakke Schakels van de provincie Zeeland werkt hiervoor samen met de gemeenten Veere en Vlissingen, het Waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswaterstaat Zeeland. In de tweede fase van de planstudie worden de voorkeursalternatieven verder uitge werkt Het ontwerp Kustplan Zuidwest 'Walcheren heeft van 8 juni 2006 tot en 19 juli 2006 op de gebruikelijke manier ter inzage gelegen. De tijdens deze periode ingediende zienswijzen heb ben aanleiding gegeven het Kustplan Zuidwest Walcheren op enkele punten aan te passen. Op grond van artikel 19j van de Natuurbeschermingswet 1998 is het vastgestelde plan ter goedkeu ring voorgelegd aan de minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwali teit. De minister heeft op 30 maart 2007 goedkeuring verleend aan het Kustplan Zuidwest'Walcheren. Het vastgestelde Kustplan Zuidwest Walcheren en het goedkeuringsbesluit liggen ter inzage van 24 mei tot en met 28 juni op de volgende plaatsen: Provincie Zeeland, informatiecen trum, Nieuwe Burg 42 te Middel burg Waterschap Zeeuwse Eilanden, Ka- naalweg 1 te Middelburg gemeentehuis Vlissingen, Paul Kru- gerstraat 1 te Vlissingen gemeentehuis Veere, Traverse 1 te Domburg het 'Polderhuis', Zuidstraat 154/156 te Westkapelle. Het Kustplan Zuidwest Walcheren is verder te vinden-op de provinciale web pagina: www.zeeland.nl/zwakkescha- kels. Het Kustplan Zuidwest Walche ren kan tevens tegen kostprijs worden verkregen bij het informatiecentrum van de provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42 te Middelburg, telefoonnummer: 0118-631400. E-mail: infocentrumldzeeland.nl. Een samenvatting van het plan is hier eveneens verkrijgbaar. Het informatie centrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. Provincie Zeeland Vloeibaar wasmiddel 3 liter 4.49 per Itr: 1.99 ROLL Small, Medium of Large Wipe Clean 8 rollen mijn WÊmii H Orange, Multivit, Orange/Passie of Appel/Cassis eenvoudig UttlBkB bestel via Internet: www.SCHLECKER.com bestel via telefoon: 0900 7777444 0.20 p/mfn) SCHLECKER brengt het naar uw huisadres naar uw SCHLECKER filiaal of naar een ander gewenst adres Makkelijker kan het niet: Natuurlijk betaalt u O.- Euro* verzendkosten minimaal bestelbedrag slechts 15.- Nu uw drank en snacks lekker koel houden bij bv het zwembad Koelt tot ca. 20 graden onder de omgevingstemperatuur dankzij de thermoelectriciteit van de buiten-/binnen luchter. Het handvat is ook als deksel te gebruiken. Inhoud ca. 26 liter, passend voor 2 liter flessen. Buitenmaten ca. 34 x 30 x 40 cm. Best.Nr.: 412969 Advertentie geldig vanaf 23.05.2007 t/m 29.05.2007 zolang do'voorraad strekt Prijswijzigingen voorbehoucfgn.

de Faam | 2007 | | pagina 21