f OFFICIËLE START BOUW WINKELCENTRUM VEERSEPOORT ONKRUIDBESTRIJDING OP DE OPENBARE WEG TRANSFERIUMBUS; GRATIS NAAR HET CENTRUM EN TERUG 'Weesfietsenactie plus' bij het NS-station Wijktafels Nieuwsstroom nummer 9 u^v/MN'iifiiiilDe-Faam Woensdag 23 mei 2007 - Pagina 13 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Op woensdag 6 juni is er bij het NS-station in Middelburg een 'weesfietsenactie plus'. Weesfietsen worden uit de onbe waakte fietsenstallingen verwij derd en eigenaren van fout geplaatste (brom)fietsen krijgen een boete. Doel is een net stati onsplein en een goede bereik baarheid van kaartautomaten, perrons en restauratie. Weesfietsen zijn fietsen die nog wel bruikbaar zijn, maar geen eigenaar meer hebben. Ze zijn een keer bij het station gezet en zomaar achtergela ten. Hoe gaat de actie in z'n werk? De fietsbeugels aan de voor- en achterkant van het station worden op 6 juni om 5.00 uur-afgezet met lin ten. Fietsers die na dit tijdstip aanko men en hun fiets willen parkeren, kun nen op deze dag tot 9.00 uur hun rij wiel gratis stallen in de betaalde fiet senstalling op het station. Er zijn ook fietsen die soms 'over nachten' tussen de fietsbeugels. Reizigers kunnen deze fietsen voor 8.00 uur uit de fietsenstalling mee nemen. Vanaf 8.00 uur worden alle fietsen die in de onbetaalde fietsenstallingen zijn achtergebleven - zonodig - losge maakt en in een tijdelijk depot aan de voorzijde van het station geplaatst. Dit tijdelijke, met hekken omringde, depot zal gedurende drie dagen in gebruik zijn. Tijdens deze periode kunnen eigenaren hun fiets, op ver toon van legitimatiebewijs en fiets- sleutel meenemen. Fout geplaatste fietsen worden vanaf 8.00 uur in een apart depot neergezet dat zich even eens aan de voorzijde van het station bevindt. Deze fietsen kunnen op 6 juni tussen 15.00 en 23.00 uur door de eigena ren en na door de politie te zijn bekeurd worden meegenomen. Op 8 juni worden de fietsen afgevoerd naar een gemeentelijk depot. Daar worden de weesfietsen nog drie maanden bewaard. Tijdens deze periode kunnen eigena ren een afspraak maken om hun rij wiel op te halen. De fietsen die niet zijn afgehaald worden defintief ver wijderd. Waar moet u rekening mee houden? Zorg ervoor dat uw fiets op 6 juni tus sen 5.00 en 9.00 uur niet tussen de beugels geparkeerd staat en zeker niet met een ketting. Als dit wel het geval is, wordt uw fiets losgemaakt. Fietsers die op woensdagmorgen naar het station komen, hoeven zich geen zorgen te maken. Zij kunnen hun fiets tot 9.00 uur gratis in de bewaakte fietsenstalling plaatsen. Fietsers die na 9.00 uur arriveren kunnen weer gebruik maken van de leeggemaakte beugels. Binnenkort worden in uw wijk weer wijktafels gehouden. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkvereni- gingen. Onderwerp van gesprek op een wijk- tafel is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Via deze bijeenkomsten heeft u de kans om mee te praten over ontwik kelingen binnen uw wijk. De wijktafel is voor iedereen vrij toegankelijk. De wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn geopend vanaf 19.30 uur. Behalve de wijktafel Stromen- wijk-'t Zand die begint om 19.30 uur en dan is de zaal om 19.00 uur open. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadple gen op www.middelburg.nl via de knop 'Wijkaanpak' en dan 'Wijktafels'. Wanneer en waar? donderdag 7 juni Klarenbeek/Veersepoort woensdag 13 juni Stromenwijk/t Zand donderdag 21 juni Dauwendaele maandag 25 juni Nieuw Middelburg dinsdag 26 juni Griffioen woensdag 27 juni Zuid donderdag 28 juni Binnenstad CSW, Gen. Eisenhowerlaan De Vergulde Baars Ontmoetingscentrum Dauwendaele SWM, Sportlaan 24a (unit) Wijkverenigingsgebouw (OPDC) Palet Zeeuws Archiefcafé, Hofplein Deze week wordt Nieuwsstroom nummer 9 bezorgd in de Stromen- wijk. Nieuwsstroom is de nieuwsbrief van de gemeente waarmee wijkbe woners worden geïnformeerd over de stand van zaken rond de her structurering van de Stromenwijk. In deze uitgave aandacht voor de multifunctionele accommodatie aan de Keetenstraat, de ontwikkelingen rond de kerk en de moskee aan de Stromenpoort en over wonen en zorg op locatie Beverburch. Nieuwsstroom nummer 9 kunt u ook bekijken op onze website www.middelburg.nl Projecten en plannen Herstructurering Stromenwijk Nieuwsstroom. Door middel van het laten zakken en het waterpas zetten van een kolom, gaf wethouder Albert de Vries vorige week woensdag het startsein voor de bouw van het winkelcentrum en jeugdhonk Veersepoort aan de Nassaulaan. Het winkelcentrum is tussen de wij ken Nieuw Middelburg en Veerse poort gesitueerd. Het is de bedoeling dat het ook de ontmoetingsplaats wordt tussen beide wijken. Sinds de eerste opzet in 1999 is het programma gewijzigd. De zorg- en welzijnsfuncties waren in eerste instantie ook in het centrum onderge bracht. Nu gaan die deel uitmaken van de woonservicezone Nassau laan. Apotheek en jeugdhonk zijn wel in het centrum gebleven. Het jeugdhonk wordt ondergebracht in de kelder van het winkelcentrum met een geheel eigen toegang. De toegang ligt aan de zijde van de rotonde, goed op het zicht, waardoor sociale controle mogelijk is. Bevoorradingsverkeer en winkelver- keer zijn geheel van elkaar geschei den. Bevoorrading gebeurt vanuit de bevoorradingssluis die aan de toe komstige minirotonde in de Veerseweg is gesitueerd. Ongewenst onkruidgroei op de stoep of op straat. Het is geen mooi zicht en kan gladheid ople veren. Hoe bestrijdt de gemeente Middelburg het onkruid, waar en wanneer? Het achterwege laten van onkruidbe- strijding laat over het algemeen een onverzorgd beeld zien. Wettelijke regelgeving eist zorgvuldigheid in het toepassen van onkruidbestrijdings middelen. Het huidige beleid van de gemeente Middelburg is gebaseerd op het zorgvuldig toepassen van che mische onkruidbestrijding en bestrij ding van intensief vegen. Het onkruid wordt bestreden met Round-up. Het middel wordt toegepast met kleine spuitmachines die voorzien zijn van detectieapparatuur. Zodra de detec tor bladgroen waarneemt wordt een minimale hoeveelheid vloeistof gericht op het betreffende plantje. Op plaatsen die niet bereikbaar zijn voor de machine wordt handmatig het middel aangebracht. Planning Per jaar worden twee spuitrondes uit gevoerd te weten in mei-juni en in september-oktober. Naast spuiten wordt plaatselijk een borstelmachine ingezet waar niet gespoten mag wor den zoals bijvoorbeeld langs de Middelburgse, kaaien. Het middel Round-up Evolution wordt onder de strikte voorwaarden van het DOB principe toegepast. DOB staat voor Duurzaam Onkruid Beheer en richt zich op zorgvuldig gebruik bestrijdingsmiddelen die het milieu minimaal belasten. Dit middel is wet telijk toegelaten voor toepassing in het openbare gebied. De vakantieperiode breekt weer aan. Het kan soms moeilijk zijn om een parkeerplaats voor de auto in het centrum te vinden. De transferiumbus kan u uitkomst bieden. Vanaf 12 juni tot en met 22 september rijdt lijn 63 weer van dinsdag tot en met zaterdag heen en weer. De bezoekers van de binnenstad van Middelburg kunnen gebruik maken van de transferiumbus. Ze moeten dan niet meer zoeken naar een parkeerplaats maar worden gratis van de Mortiere naar het cen trum (Nieuwe Haven) gebracht en natuurlijk weer terug. Ook kunnen Middelburgers kosteloos gebruik van deze transferiumbus om de woonboulevard te bezoeken. Mortiereboulevard richting Nieuwe Haven Dinsdag tot en met zaterdag: eerste rit om 10.00 uur, vervolgens elke 20 ve op zaterdag dan tot en met 17.20 uur. Nieuwe Haven richting Mortiereboulevard Dinsdag tot en met zaterdag: eerste minuten tot en met 18.20 uur, behal- rit om 10.10 uur, vervolgens elke 20 minuten tot en met 18.10 uur, behal ve op zaterdag tot en met 17.10 uur. Tot en met 9 juni is de oude regeling nog van kracht. Dan rijdt de bus op donderdag en zaterdag met de zelf de dienstregeling zoals boven aange geven.

de Faam | 2007 | | pagina 13