AMATEURS TONEN KUNSTEN MIDDELBURG BIJEENKOMST ADVIESGROEP 'RONDOM ARNEMUIDEN' HET WOORD AAN RAADSLID KRIJN HAMELINK Wijziging ophalen huisvuil met Pinksteren Gemeente Middelburg en parkeerkelders dicht Werkzaamheden Stationsbrug - Blauwedijk Staatssecretaris bezoekt duizendste Wegwijsdag in Middelburg Parkeerkelders open tijdens Middelburg vól-koren Muziek, theater, schilderen. Kunstenaars lieten zich zien en horen tijdens het eerste Weekend Amateurkunst in Middelburg. Zij zijn trots op hun werk en willen het graag tonen. Kinderen maakten poppen voor het Oud Hollands Jan Klaassenpoppen- spel. De poppen zijn op woensdag 23 mei te bewonderen in Poppen theater Parabel aan de Herengracht 66. Er zijn twee voorstellingen, die beginnen om 14.30 en 16.00 uur. De toegansprijs is een euro. Meer infor matie bij Parabel: 55 25 66 In Galerie T was er een poëziefestijn. Daar lazen dichters voor uit eigen werk. Zij zijn op 10 juni weer te horen op het open dichtpodium van het Middelburgse Park Poëzie-festival. Volgend jaar doet Middelburg weer mee aan het Weekend voor de Amateurkunst. In verband met Pinksteren zijn er wijzigingen in het ophalen van het huisvuil. Op tweede pinksterdag (28 mei) wordt er geen huisvuil opgehaald. De vuilniswagen komt twee dagen later, op woensdag 30 mei, het afval opha len. Wij vragen u het huisvuil die dag voor zeven uur 's ochtends buiten te zet ten. U vindt de gewijzigde datum ook op de afvalkalender. Op maandag 28 mei (tweede pink sterdag) en dinsdag 29 mei (derde pinksterdag) zijn de gemeentelijke balies gesloten. Alleen voor aangifte burgerlijke stand (geboorte en overlij den) zal er op dinsdagmorgen 29 mei tussen 9.00 en 10.00 uur een balie geopend zijn. De parkeerkelders zijn op maandag 28 mei gesloten. Op dinsdag 29 mei komt de advies groep 'Rondom Arnemuiden' bij elkaar. De bijeenkomst wordt gehou den in verenigingsgebouw De Arne.Tijdens eerdere bijeenkomsten zijn door de adviesgroep droomsce- nario's uitgewerkt om tot een invul ling te komen voor het gebied rond om Arnemuiden. De sterke punten uit vier verschillen de droomscenario's zijn samenge voegd tot één gebiedsontwerp. Dit wordt op 29 mei aan de adviesgroep Jeugd is een thema in de Wet Maatschappelijke Ondersteuning Gemeenten krijgen nu ook taken in het jeugdbeleid. De Christenunie is blij met de aan dacht voor Jeugd en Gezin. Wij zijn dan ook van mening dat het gezin de beste plaats is om optimale condities voor een gezonde opvoeding te cre ëren. Wij zijn echter niet zo naïef om te ver onderstellen dat alles in gezinnen dus ook goed gaat. Gelukkig in de meeste gevallen wel. 85 heeft geen problemen en is redelijk gelukkig. Maar de 15 die overblijft, brengt de maatschappij vaak in verwarring en wellicht zichzelf ook. Er is lange tijd beleid gevoerd op instituties. Dat wil zeggen, dat wij met z'n allen dachten dat als de voor zieningen op orde zijn het met de jeugd ook wel goed zal komen. Dat de problemen vanzelf opgelost wor den wanneer er voldoende geld gaat naar de jeugdzorg. Dat blijkt echter niet het geval. De ChristenUnie is van mening dat de voorwaarden voor een gezonde opvoeding opnieuw moeten worden overdacht. gepresenteerd. Tijdens de bijeen komst is de adviesgroep in de gele genheid te reageren op het ontwerp. U bent van harte uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Hoe willen wij dat onze kinderen opgroeien? Speerpunten van beleid dienen dan te zijn: - Een kind moet veilig kunnen opgroeien en ook gezond. - Een kind moet plezier kunnen maken en zijn /haar talenten kunnen ontwikkelen. - Ze moeten leren beseffen dat zij een bijdrage moeten leveren aan ook hun maatschappij. - Zij moeten voorbereid zijn op de toekomst. - Dat betekent dat kinderen be Deze week is er gestart met de wegwerkzaamheden op de krui sing Blauwedijk Stationsbrug Stationsstraat. De gemeente wil de veiligheid en de doorstroming rond deze kruising verbeteren. De werkzaamheden.zullen, indien de weersomstandigheden het toelaten, tot eind mei duren. Op de Blauwedijk wordt de huidige strook naar de Stationsbrug en Stationsstraat gesplitst in twee apar te stroken. Eén strook voor rechtsaf richting Stationsbrug en één strook voor linksaf naar de Stationsstraat en rechtdoor voor de Loskade. Hierop worden de verkeerslichten aange past. Ook krijgt de brug een defini tieve rode verflaag. De gemeente hoopt dat de verkeerssituatie door deze maatregelen veiliger wordt. Hinder Het verkeer zal tot 1 juni hinder hier van kunnen ondervinden. Zo worden een paar dagen de Stationsbrug en de Blauwedijk afgesloten. Het weg verkeer wordt tijdig gewaarschuwd door middel van omleidingsborden. Informatie Voor meer informatie kunt u bellen met Rogier Groenewegen van de gemeente Middelburg, telefoon (0118) 67 53 16. r schermd moeten worden tegen geweld, verwaarlozing en misbruik. - Dat ouders die problemen hebben met hun kind zelf tools aangereikt krijgen om deze problemen op te lossen. - Dat soms langdurige hulpnoodzake- lijk is. - Dat de relatie tussen hulpverlener en ouders en kinderen van groot belang is. - Dat er goed onderwijs moet zijn. - Dat werkers in de jeugdzorg een gedegen opleiding krijgen. Als we het daarover eens zijn dan kunnen we daarna de zorg organise ren. Versnippering van organisaties en geldstromen dienen dan voorkomen te worden. De ChristenUnie gelooft dat ouders het beste met hun kinderen voorheb ben. Echter waar deze ouders tekort komen dient er begeleiding te zijn en wanneer ouders hun kinderen struc tureel leed veroorzaken dient er te worden ingegrepen. Denk en praat mee over een nieuw jeugdbeleid. Krijn Hamelink Fractievoorzitter ChristenUnie hamelinkj@zeelandnet.nl Gemeente Middelburg houdt woensdag 30 mei voor de vierde keer de 'Wegwijsdag op het gemeentehuis'. Het Instituut voor Publiek en Politiek (IPP) heeft de Wegwijsdag in 1990 in het leven geroepen. Doel is jongeren meer te betrekken bij politieke besluitvorming door ze zelf met loka le politiek aan de slag te laten gaan. Gemeente Middelburg is met haar vierde Wegwijsdag koploper in Zeeland. Daarom heeft de initiatiefne mer van het project Middelburg uitge kozen om hun 1000e Wegwijsdag te houden. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijk relaties, mevrouw Bijleveld-Schouten, een deel van het programma bijwo nen. De deelnemende leerlingen komen van Christelijke Scholengemeen schap Walcheren (CSW) en zitten in het vijfde jaar van het VWO. Ingedeeld in groepjes buigen zij zich 30 mei over het thema 'Uitgaan en Veiligheid'. Na gesprekken met raads leden, ambtenaren en diverse instel lingen dient elk groepje met een goed onderbouwd projectvoorstel te komen dat tijdens de afsluitende jeugdraadsvergadering wordt gepre senteerd. Het beste voorstel wordt vervolgens door de gemeente gefinancierd en uitgevoerd. In het weekend van 2 en 3 juni vindt 'Middelburg vól-koren' plaats. Op een groot aantal locaties in de binnenstad treden koren, zanggroe pen en ensembles op. Op zondag 3 juni zullen dan de parkeerkelders Achter de Houttuinen, Geere en Kousteensdijk tussen 13.00-19.00 uur geopend zijn. Wethouder Frank Streng (Cultuur) kwam ook een kijkje nemen op het Weekend Amateurkunst. Op de Vismarkt maakte hij een schilderij.

de Faam | 2007 | | pagina 12