Michiel te gast bij De Ruijter jaarmarkt De Faam lijf AANBIEDING 50% KORTING 13,95 Viet Voskamp Huis te koop Gazelle |pek op www.hmslijn.ij AGU BRILLEN dé Weekkrant i^%^sr - -v Seks Jviissingse Casino Party's Lentefeest in Poppendamme Energetische meditatie in cursus Tennisclub zoekt gastgezinnen Openbare repetitie van Bestevaer VERVROEGDE AFSLUITING 60.000 woningen op www.huislijn.nl incl. videopresentaties van voor MIDDELBURG - BREEWEG 17 ^-jv TELEFOON 0118 - 613187 wSF www.pietvoskamp.nl Vraag uw makelaar om ook üw woning gratis op Huislijn.nl te plaatsen. koop nieuwbouw huur zakelijk agrarisch In verband met Hemelvaart en Pinksteren is het provinciehuis op donderdag 17, vrijdag 18 en maandag 28 mei gesloten. AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. De Faam Woensdag 16 hfef <2(507 - Pagina 3 •#.v <^2*7 te ^SSESIFS^ In Vlissingen zijn zogenaamde Casino Party's, waar minderjari ge meisjes, slachtoffers van lovergirls, 'vermaak' bieden, dat zegt het Meldpunt Loverboys Zeeland. Naast gokken en dmgs ge bruiken, mogen de bezoekers met ze naar bed. "Vorig jaar waren er vijf lovergirls in de provincie. Dit jaar zal dat aantal hoger zijn", verwacht Judy Hooymeyer van het meld punt. Ze vervolgt: "De Zeeuwse lovergirls werken allemaal voor een loverboy. Binnen het netwerk hebben de meisjes niét de macht om zelf als pooier op te treden. De mannen hebben veel in vloed. Het zijn criminelen. Begint een lovergirl voor zichzelf, dan is haar leven niet meer veilig", aldus Hooymeyer. De werkwijze is gedeeltelijk anders dan bij de loverboy. Die ver siert een meisje, paait en.verwent haar met cadeaus. Daarna moet ze meestal onder grote druk als prostituee aan de slag. via de mobiele telefoon en MSN werken. Meiden moeten zelfs met een groep mannen naar bed om een rekening te vereffenen, of/ geld maken om dmgs te kopen"/ besluit Hooymeyer. I DOOR. ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - Bonte sjaal tjes, onmisbare poetsdoek jes, stofcuigerattributen en allerlei lekkers wordt vrij dag (18 mei) weer luidkeels aan de man gebracht tij dens de Ruyter-Jaarmarkt in het Vlissingse centrum. Al voor de 32e keer wordt in Vlissingen op de vrijdag na he melvaartsdag de Ruyter-Jaar- markt gehouden. De Vlissingse wethouder Conny Seijbel opent de markt om 9.30 uur in het bij zijn van Michiel Adriaanszoon de Ruyter met een luide knal. Daarna zijn er tot 16.30 uur, in het centrum van Vlissingen, een groot aantal artikelen te koop. Een daverende scheepskruid- koekenactie, maar ook is er een standwerkerconcours waar de kooplui vreselijk hun best om hun artikelen aan de man te brengen. Want wie wil er nou niet naar huis met de wisselbe ker? Een Dbdeland-orkest loopt door de stad en kinderen kun nen zich uitleven op een gratis springkussen of een ritje maken op een pony. Ook is te zien hoe grootouders vroeger de was de den. En natuurlijk staat de weekmarkt gewoon, zoals elke vrijdag, op de vaste stek in de Coosje Buskenstraat en op het Scheldeplein. GRIJPSKERKE -In Imke rij Poppendamme in Grijpskerke is het van 17 tot en met 19 mei Lente feest. Er zijn van 10.00 tot 17.00 uur tal van activi teiten rondom het tuin- leven en insecten. Er is een plantenmarkt en er zijn kramen met onder an dere meubilair, hekwerk en beelden. Ook staan er stands van verenigingen en natuur organisaties. Bij de nieuwe nectarkroeg van de imkerij helpen medewerkers van de Vlinderwerkgroep Zeeland met het herkennen van vlin ders. Doorlopend is de film 'An incovenient truth' van Al Gore te zien. Insectenkenner Albert de Wilde houdt pre sentaties over insecten. Voor kinderen is er ook veel te doen. Er is doorlopend: WNF ganzenbord, haarvlechten, boomklimmen, schilderen met bijenwas, schminken en spel jeugdnatuurclub. Op donderdag is er een works hop bloemschikken. Op vrij dag en zaterdag kan de jeugd aanhaken bij een workshop vlinders maken en een workshop 'help de imker een handje'. VLISSINGEN - In het cen trum voor Integrale Gezond heid in Vlissingen houdt Ma rian Lijnse op 19 en 20 mei een training Energetische meditatie. De cursisten on derzoeken wat er zich in het hoofd en in het lichaam af speelt. De cursus is gericht op het heroveren van de be wuste controle. De lessen zijn van 9.30 tot 16.00 uur en deelname kost 120 euro inclusief lunches, cursusmateriaal en het boek Energetische Meditatie. Aanmelden kan via www.de- spiraal.net. OOST-SOUBURG - Tennis vereniging Oost-Souburg is op zoek naar gastgezinnen die in de periode van 2 tot en met 8 juli bereid zijn om een of meerdere toekomstige tennistoppers in huis op te nemen. De tennistalenten zijn af komstig van de internatio naal gelouterde tennisschool van tennistrainer Henk van Hulst. Ze nemen begin juli deel aan het Open tennis toernooi van Souburg. Henk van Hulst had voormalige toppers als Jacco Elting en Paul Haarhuis onder zijn hoede. Meer informatie en aanmelden via hansengret- je@planet.nl, rosmo@zee- landnet.nl, 0118-470707 of 0118-620273. MIDDELBURG - Een repeti tie van de opera Bestevaer is op vrijdag 18 mei bij te wo nen. Belangstellenden kun nen zich aanmelden op in- fo@theaterzeelandia.nl. Toe wijzing geschiedt op volgor de van aanmelding. Het aan tal plaatsen is beperkt. De toegang is gratis. Stipt om 13.30 uur begint de repetitie en is rond 16.30 uur afgelo pen. Theaterproductiehuis Zeelandia is te vinden aan de Hoogstraat 18 in Middel burg. /8G8NGR tiuk-aifrhoilbanUfl In verband met Pinksteren dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 30 mei uiterste inlevertijd van advertentiemateriaal voor: donderdag 24 mei 17.00 uur. tfeij krab r OP AbdijNieuws Het laatste nieuws van de Provincie Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad. Provincie Zeeland Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg

de Faam | 2007 | | pagina 3