Glimmende oudjes Rijden met oldies in Zeeland erg populair Een goede darmwerking lucht op Oldtimers en jukeboxbeurs Organisatie Een show vol oldtimer auto's en vliegtuigen Aquaviews bij de notarissen Bingomiddag Wie helpt libellen kijken en tellen? Dak van café Undeiground eraf Zorg voor een goede darmwerking ledereen weet hoe prettig een regelmatige stoelgang is. Vandaar dat het belangrijk is je darmen extra aandacht te geven voor een goede darmwerking. Bifidobacteriën kunnen daar een bijdrage aan leveren. Het bijzondere van de bifidobacterie Help je darmen een handje Bifiene voor een goede darmwerking liMWiMNNIMiUDe Faam Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 31 ARNEMUIDEN - De derde editie van het evenement Wings Wheels is op zondag 27 mei op het Vliegveld Midden-Zeeland bij Arnemuiden. Op deze eerste Pinksterdag zijn driehonderd oldtimers te zien, historische vliegtuigen en bromfietsen en een spectaculaire vliegshow. Rond 9.00 uur worden de eerste oldtimers op het vliegveld ver wacht. De driehonderd auto's zijn tussen de veertig en tachtig jaar oud. De oldtimers vertrekken rond 11.00 uur om mee te rijden in een toertocht over de Bevelan- den. Deze Molentocht wordt voor de negentiende keer gere den. Om enonne files te voorko men, rijden de deelnemers de tocht in drie groepen. In de tus sentijd zijn er dan weer veel histo rische vliegtuigen op de grasmat bij Arnemuiden geland. Direc teur Peter Geysen van het Vlieg veld Midden-Zeeland verwacht een Pitts Special, Zlinn, AT-6, Ti ger Moth, Tipsy Nipper, Falco F8, Saab Safir, Fokker SI 1, Spitfire MKVI, Mittchel b-25 en MDM Fox. De oude kisten krijgen een plaatsje achter een hek en zijn goed te bekijken voor het publiek. Ook komt er een aantal klassieke bromfietsen en oude tractoren. Er zijn demonstraties zweefvlie gen en parachutespringen en in de lucht en op de grond zijn mo delvliegtuigjes te bewonderen. Rond 14.00 uur begint een ander half uur durende vliegshow. "Die wordt spectaculair", belooft Gey sen. Ook zijn er demonstraties van helikopters en gyrocopters en kunnen bezoekers het Zeeuw se landschap vanaf de bovenkant bekijken door een rondvlucht te maken. De hele dag zijn er mu ziek- en dansoptredens en staan er kramen met Zeeuwse streek producten. De vliegende deelne mers aan Wings Wheels ver trekken rond aan het eind van de middag, waarna de oldtimers weer terugkomen op het terrein aan de Calandweg 36. Vorig jaar sloegen Zeeland Airport en de organisatie van de Mo lentocht de handen al ineen, voor het eerste Wings and Wheels evenement. Dit werd zo'n gigantisch succes, dat een tweede edi tie van het evenement niet kon uitblijven, foto marlecoprimt GOES - De belangstelling om mee te rijden met de Molen tocht in Goes, die op eerste Pinksterdag, zondag 27 mei wordt gereden, is groot. Het maximum aantal deelne mers van driehonderd was al snel bereikt. Het is de ne gentiende editie van de rit De driehonderd auto's en brom fietsen verzamelen zich rond 9.00 uur op het terrein van Zee land Airport bij Arnemuiden. Dit zijn voertuigen tot en met het bouwjaar 1969 en oldtimer bromfietsen, solexen en snor fietsen van de Bromfiets Oldti mer Liefhebbers Uit Zeeland (BOLUZ). De bromfietsers rijden voor de tweede keer in de Mo lentocht mee. De vier- en twee- wielers staan tot ongeveer 11.00 uur op het terrein van het vlieg veld, waarna de Molentocht be gint. De oldies starten in drie groepen en rijden verschillende routes, zodat zij elkaar zo min mogelijk hinderen. Dit jaar voeren de rou tes over het grondgebied van de gemeenten Goes, Borsele, Ka- pelle en Reimerswaal. En na tuurlijk langs verschillende mo lens. In de route zijh drie stop plaatsen opgenomen waar de oldtimers te bekijken zijn. Dit is de Grote Markt van Goes; de MAZDA vestiging van Autobe drijf Hoebeke in Rilland en de Oldtimer en Jukebox Beurs in de Zeelandhallen in Goes. Voor de finish keren de deelnemers weer terug naar het vliegveld. Meer informatie is te vinden op de website www.molentochtgoes.nl. Advertorial VLISSINGEN - Taco Jan Bouwens uit Breda exposeert tot en met 5 juli zijn schilde rijen aan de Badhuisstraat 181 in Vlissingen. In het pand van Sauer en Oonk zijn tien aquaviews te zien. Elk schil derij is gebaseerd op een foto van de Zeeuwse kustlijn. De doeken zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur te bekijken. VLISSINGEN - Bij de Stich ting Majoraat aan de van Ho- gendorpweg in Vlissingen is er op zondag 20 mei een ge zellige bingo. Het is van 13.30 tot 16.00 uur en meer infor matie via Ó118471103. OOSTKAPELLE De KNNV, vereniging voor veldbiologie, houdt dit jaar samen met de Nederlandse Vereniging voor Libellenstudie een libel- lenproject. Het publiek wordt gevraagd op zoek te gaan naar libellen en waar nemingen door te geven aan de KNNV. Deelnemers kun nen zich via www.knnv.nl/li- bellen aanmelden. MIDDELBURG - In cafe Un derground in Middelburg treedt zaterdag 19 mei het hiphop duo IIManArmy op. Samen met dj Carlo zorgen MrMorbid Monolog er voor dat vanaf 21.30 uur het de Reigerstraat los gaat op hun beats en performance. GOES - Drie dagen lang zijn er zo'n driehonderd oldti mers en allerlei jukeboxen te bekijken in de Zeeland hallen in Goes. Traditiegetrouw is de beurs tijdens het Pinksterweek end van 26 tot en met 28 mei. De beurs is op zaterdag 26 mei van 12.00 tot 18.00 uur te bezoeken. Tijdens de twee Pinksterdagen kun nen de oudjes tussen 10.00 en 18.00 uur bewon derd worden. De toegangsprijs is zeven euro voor volwassenen en kinderen betalen de helft. Er zitten schitterende exemplaren tussen de oldtimers, foto: wendy paaimans Een regelmatige, normale stoelgang is belangrijk voor je ge zondheid. Als je darmen normaal werken, zitje lekkerder in je vel en heb je geen ongemakkelijk gevoel. Daarom is het goed om je darmen gezond te houden. En dat hoeft niet heel inge wikkeld te zijn. Een gezonde levensstijl en gevarieerd eten zijn al een uitstekend begin. Daarnaast zijn ook andere dingen van belang. Goede bacteriën spelen bijvoorbeeld ook een onmis bare rol bij het functioneren van je lichaam. We noemen ze ook wel probiotica. Dat zijn levende bacteriën, zoals bifido bacteriën en lactobacillen, die bijdragen aan een gezonde darmflora en zo je gezondheid ondersteunen. In je darmen leven miljarden goede en slechte bacteriën, de darmflora. Goede bacteriën, zoals bifidobacteriën en lactoba cillen, hebben een belangrijke functie omdat ze je darmen ge zond houden. Lactobacillen zoals de Lactobacillus casei Shirota die in Yakult zit, dragen bij aan een gezonde darmflora van hele darm en ondersteunen zo de natuurlijke weerstand. Bifidobacteriën, zoals de Bifidobacterium breve Yakult die in de zuiveldrank Bifiene zit, zijn vooral actief in je dikke darm. In de dikke darm vinden belangrijke processen van de darmwer king plaats zoals opname van water, het verwerken van moei lijk verteerbare voedselresten en zeker niet te vergeten, de stoelgang. Bifidobacteriën heb je dus nodig omdat ze je helpen bij je darmwerking. Deze bacteriën komen van nature al in je lichaam voor. Maar het aantal bifidobacteriën kan door ver schillende oorzaken ineens of geleidelijk afnemen. Door stress bijvoorbeeld, of door medicijngebruik en bij verkeerde of onregelmatige voeding. Maar ook gewoon omdat je ouder wordt. Daarom is het goed voor je darmwerking om het aan tal bifidobacteriën regelmatig aan te vullen. Speciaal voor een goede, natuurlijke darmwerking is er nu Bifiene, de lekkere en gezonde zuiveldrank met de unieke Bifidobacterium breve Yakult. Bifiene draagt bij aan een gezon de darmflora van de dikke darm door de hoeveelheid bifido bacteriën aan te vullen. Goed voor de darmwerking en dat lucht op! Meer weten over bifidobacteriën, een goede darmwerking of Bifiene? Bel 0800-0332 of kijk op www.bifiene.nl

de Faam | 2007 | | pagina 31