Walcheren Voor begrip en kennis XYP live bij Media Markt 7 Golven opent deuren Verschoore oogt ruimer Brillen voor sterren Uit het Zakenhart van... IDe Faam Site met info visserij voor werkstukken Afvalstroom in de Zeeuwse havens Kunst en Cultuur benoemt directeur Informatieavond over ooglaseren Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 23 Ronald Bimmel, Mark Marinissen en Marco Taxs. foto: pr DOMBURG - Direct achter de golfbaan in Domburg heeft het nieuwe strandpa viljoen 7 Golven de deuren geopend. Het geheel nieuw gebouwde paviljoen staat hoog boven het water op 144 palen. Het paviljoen is gemakkelijk te bereiken vanaf de parkeerplaats di rect na de golfbaan over de verharde overgang. Met een trendy interieur, tafels en bar gemaakt van sloop hout en een panoramazicht van 180 graden over de Noordzee, is het een bij zonder paviljoen. Lekker loungen of dineren, het kan bij de 7 Golven. Meer info via 0118-580009 of www.7golven.nl. Bas Verschoore in de nieuwe zaak foto: leon janssens VLISSINGEN - Na ander half jaar is Verschoore aan de Walstraat 109-111 in Vlissingen helemaal af. De winkel oogt nog ruimer, en de vijftien meter lange tele- visiewand trekt de aan dacht. Het laten afdrukken van digitale foto's en de groeiende vraag naar platte tv's waren de belangrijkste reden voor de verbouwing. Bas Verschoore: "Een ge avanceerd ophangsysteem laat zien wat de mogelijk heden zijn voor het ophan gen van platte tv's bij de klant thuis. En natuurlijk brengen wij de televisie thuis en installeren wij die." Verschoore is bereikbaar via: 0118-414081. Mooi beeld met 3D-brillen. foto: erik te groen MIDDELBURG - De Mid delburgse firma Focus Op tiek heeft in de buidel getast om Volkssterrenwacht Phi- lippus Lansbergen van maar liefst duizend 3D-bril- letjes te voorzien. "Dankzij dit grandioze ge baar van onze hoofdspon sor kunnen we op groot scherm fraaie 3D-beelden tonen van de sterrenhe mel", stelt Rijk-Jan Koppe- jan van de sterrenwacht in Middelburg. Die voorstel lingen zijn vooral voor kin deren erg interessant, zegt hij. De Volkssterrenwacht is te vinden aan de Herengracht 52 en is te bereiken via 0118-640315. MIDDELBURG - Ongeveer twintig schoonheidsspecialis ten in Zeeland stellen dinsdag 29 mei hun deuren open voor de Viva la Donna Day. Het is een landelijk initiatief dat voor het tweede jaar salons en sauna's uitnodigt om op deze dag gratis behandelingen te ge ven aan vrouwen met kanker of zij die daarvoor behandeld zijn. Schoonheidssalon Beauty and More aan de Lange Delft in Middelburg is één van de deelnemers. Marjolein van Gilst en haar compagm Joyce van Son stellen hun tijd en producten gratis beschikbaar aan deze groep vrouwen. Marjo lein: "Wij vinden dit een geweldig initiatief. Wij be handelen al vaak mensen met huidproblemen en via een klant kwamen we in contact met Corinne de Haas, opricht ster van de Stichting Viva la Donna. Een inspirerende vrouw die zich als ervaringsdeskundi ge sterk maakt om vrouwen die te maken krijgen met kanker te verwennen en speciale behan delingen aan te bieden." Want daar gaat het om. Verwennen en zorgen dat deze vrouwen zich even kunnen ontspannen. "Op deze dag bieden wij acht gratis behandelingen aan. De klant kan zelf de invulling van haar behandeling kiezen. Dat kan een gezichtsbehandeling zijn, een uitvoerige massage of een heerlijke pakking. Daarbij geven we advies over producten. Een visagist van Beauty and More in Middelburg doet ook mee aan de Viva la Donna Day. foto: izaak verkeste parfumerie Douglas, waar bo ven wij gehuisvest zijn en waar belangstellenden zich kunnen inschrijven, verzorgt de make up." d' Opknapperie aan de Jachthuisstraat in Kloetinge is ook zo'n salon waar de mede werkers volledig achter het doel 'van Viva la Dionna staan. Manon Zweedijk: "Wij krijgen er zelf een fijn gevoel van om dit te kunnen doen. Hetzal een bij zondere dag worden. We heb ben al bijna tien aanmeldingen. Sommigen zijn klanten die we al behandelen en die we zo eens extra kunnen verwennen. An dere klanten vinden dit een mooie gelegenheid om hun zie ke vriendinnen te verrassen. Het is onze manier om de zware behandelingen voor deze vrou wen even draaglijk te maken en ze een goed gevoel mee te ge ven." Aan de Viva la Donna Day doen op Walcheren en De Beve- landen mee: Kuur- Beauty centrum de Parel. (Domburg), Salon Jeanette (Wolphaarts- dijk), Schoonheid- en Pedicure salon Sigrid (Heinkenszand), Salon La Ligne (Goes) en Kuur- Thalasso en Beautycentrum De Druppel (Wemeldinge). VLISSINGEN - De Zeeuwse Visveilingen spelen in op de vraag naar educatieve informatiebronnen voor volwassenen, maar zeker ook voor de jeugd. En dus is er een nieuwe website ontworpen door Interact Network. Onlangs ging die site online. F. Lokerse, algemeen directeur van de Zeeuwse Visveilingen vond het tijd voor een nieuwe website. De vorige was niet meer actueel. Daarnaast is er een fusie geweest tussen de vismijnen van Breskens en Vlissingen en is er in de visse rijsector ook veel veranderd. Op de site www.zeeuwsevis- veilingen.nl staat informatie over de visserij in het alge meen en de visserij in Zeel- nand in het bijzonder. Daar naast is er speciaal voor de jeugd een apart onderdeel ge maakt: het Eductiecentrum. Hier vinden kinderen een compleet overzicht van diver se aan de visserij gerelateerde onderwerpen. De teksten zijn geschreven in-op de kinderen aangepaste taal en bevatten meer dan voldoende informa tie om een spreekbeurt of werkstuk mee te kunnen ma ken. Met de nieuwe website hoopt Lokerse niet alleen meer ken nis over de visserij te versprei den maat ook begrip te kwe ken. De website laat namelijk een onderscheid zien in de soorten visserij en de vangst- gebieden. Zo ontstaat volgens Lokerse een reëler beeld van de werkelijkheid. Ook hoopt hij de terugloop van het visse- rijonderwijs en dus het gemis van jongeren in de visserijsec tor om te buigen. Ter gelegenheid van hun nieu we album Confessions toert de Brits-Nederlandse popgroep XYP door het hele land. Afgelo pen vrijdag (11 mei) waren zij vanaf 13.30 uur te zien bij Media Markt in Middelburg voor een live optreden en een signeerses sie. De popsensatie zong hun hitsingles 'Body to Body' en 'Confessions' in Middelburg en liet de toehoorders genieten van hun nieuwe single 'Breathe in Time'. De groep bestaat uit Bart Voncken (bekend van pop groep K-otic), Christon Kloos terboer (behaalde de 9e plaats bij Idols 3), Craig Cavanagh, Emma Winterboume, Iris van Kempen (bekend van Kinderen voor Kinderen) en Tesni Jones. Zij waren onlangs nog te zien op Groot feest bij de Media Markt, foto: izaak verkeste. het 538 podium tijdens koning innedag en in verschillende dis cotheken en clubs. Het volledige programma van XYP staat op: www.xypmusic.com. VLISSINGEN-OOST - Zee land Seaports pakt de afval stroom in de havens aan. De havenautoriteit wil de mi lieuvriendelijkste zeehaven worden van Nederland. Het bedrijf gaat het inleveren van (huis) afval door schepen sterk stimuleren en de admi nistratieve lasten rond de in zameling verminderen. Nu maakt slechts vijftien procent van de binnenko mende schepen gebruik van de mogelijkheid om in de havens een inzamelaar te bellen om hun afval op te la ten halen. Op 1 juli presenteert Zeeland Seaports het aangepaste Ha- ven-afval beheersplan en wordt een overeenkomst ge sloten met een afvalinzame- laar. VLISSINGEN - De Stichting voor Kunst en Cultuur Vliss ingen heeft per 1 mei 2007 Frank van Iersel benoemd als directeur. Hij werkt sinds 2002 als coör dinator voor Uit in Vlissin gen en is nauw betrokken geweest bij de verzelfstandi ging van de voormalige Raad voor Kunst en Cultuur Vliss ingen. In maart 2006 is de verzelfstandiging van kracht geworden en sindsdien is Van Iersel opgetreden als waarnemend directeur. Voorzitter A. Veraart heeft per 1 mei zijn taken neerge legd. GOES - De chirurg van een gerenommeerde kliniek houdt woensdag 16 mei in Goes een gratis informatie avond over ooglaserbehan- delingen. Tijdens deze avond komen de verschillende behande lingen ter sprake en de voor- en nadelen ten opzichte van bril en contactlenzen. Het begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Aanmelden kan via: 0118-624 024 of 06- 55757963. De locatie wordt dan medegedeeld.

de Faam | 2007 | | pagina 23