INFORMATIEBIJEENKOMST COMPAGNIEPLEIN DRUK BEZOCHT HET WOORD AAN RAADSLID JANNIE SANDEE-MALJAARS De Faam Gemeente Middelburg en parkeerkelders dicht A Werkzaamheden Stationsbrug Fietsverplaatsingsacties stationsplein Lilil Woensdag 16 mei 2007 - Pagina 10 4 Éfiil Op Hemelvaartsdag (17 mei) en op vrijdag 18 mei zijn de gemeentelijke balies gesloten. Ook op maandag 28 mei (tweede pinksterdag) en dinsdag 29 mei (derde pinksterdag) zijn zij dicht. Alleen voor aangifte burgerlijke stand (geboorte en overlijden) zal er op dinsdagmorgen 29 mei tussen 9.00 en 10.00 uur een balie geopend zijn. Parkeerkelders De parkeerkelders zijn op donderdag 17 mei en maandag 28 mei gesloten. De gemeente Middelburg doet mee aan het landelijk project Stadsvogels. Dit in samenwer king met Micmec Walcheren en de lokale natuurverenigingen. Op woensdagavond 23 mei kunt u meedoen aan een fietsexcursie. Tijdens de fietsexcursie worden op verschillende plaatsen in de stad op al dan niet vogelvriendelijke voorzie ningen gewezen. Tevens wordt geke ken naar diverse soorten nestkasten. Er wordt om 19.30 uur gestart bij de meermussenkasten op de hoek van de Olmenlaan en Seisweg, onder de klok van fietsenhandel Klaassen. De tocht onder leiding van KNNV-gids Peter Sneltjes duurt ongeveer twee uur en is gratis. U dient zich wel van tevoren op te geven bij de Milieuwinkel, telefoon 63- 34 19 of via de mail milieuwinkel- zld@kpnplanet.nl onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer. Er kunnen maximaal twintig personen deelnemen. Rondom het NS-station ziet het er opgeruimd uit. Maar er staan nog steeds fietsen geparkeerd buiten de fietsstallingen. Vooral ouderen, gehandicapten en hulpdiensten ondervinden hier nog steeds hin der van. Daarom worden fout geparkeerde fietsen en fietswrak ken verwijderd van het station splein. Fietsen mogen alleen tussen de beu gels geplaatst worden. Dit is opgeno men in de Algemene Plaatselijke Verordening. Gelukkig houden veel mensen zich aan de regels, maar nog niet iedereen. Om het probleem aan te pakken wordt donderdag 24 mei foutgeparkeerde fietsen verplaatst. De verwijderde fiet sen worden verplaatst naar de achter kant van het station, aan de kant van Dauwendaele. Zorg er dus voor dat uw fiets altijd tussen de beugels staat. Op donderdag 26 april heeft de gemeente tijdens een druk bezochte informatiebijeenkomst de plannen gepresenteerd voor de invulling van het Compagnie plein. De plannen betreffen het veldje in het Maisbaaigebied, waar eerder een museum gepland was. Tijdens de informatiebijeenkomst hebben de gemeente, de Walcherse Bouwunie, SRVZ en de architect de plannen toegelicht. In de nieuwe plan nen is ruimte voor levensloopwonin gen, een grandcafé en een aantal groepswoningen. Op de website van de gemeente, www.middelburg.nl, kunt u onder Zorg en Welzijn -> Woonservicezones -> 04 Bouwplannen zorgwoningen -> Compagnieplein de presentatie bekij ken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de projectleider Laurens Groutars, telefoonnummer 67 52 77 of per e-mail l.groutars@middelburg.nl. zullen we als gemeenteraad goed na moeten denken welke plannen we de komende jaren gaan uitvoeren. De derde nota die we bespreken is het burgerjaarverslag. Deze nota is een stuk dunner en ook veel gemak kelijker te lezen maar daarom niet minder belangrijk, want in deze nota staat beschreven hoe tevreden de inwoners van Middelburg zijn. Gelukkig wonen de meeste burgers met veel plezier in Middelburg maar helaas hebben maar weinigen een idee door wie en hoe ze bestuurt worden. Als raadsleden zullen we ons dus nog meer moeten richten op de inwoners van onze stad en hen nog beter informeren over zaken waar we als raad mee bezig zijn en ons laten informeren door de burgers. En wilt u als inwoner wel eens weten of uw belangen goed behartigd worden door de gemeenteraad dan bent u van harte welkom om een commis sie-of raadsvergadering bij te wonen, want deze vergaderingen zijn open baar. Natuurlijk kunt u mij of een van de andere gemeenteraadsleden ook persoonlijk benaderen en vindt u dat aan bepaalde zaken meer aandacht besteed moet worden laat het dan gewoon even weten. Jannie Sandee - Maljaars Raadslid CDA jsandee@hotmail.com De gemeente wil de veiligheid en de doorstroming rond de kruising bij de Stationsbrug verbeteren. Er komen weer twee aparte stro ken voor auto's op de Blauwedijk, één voor linksaf/rechtdoor en één voor rechtsaf. Hierop worden de verkeerslichten aangepast. Ook krijgt de brug een definitieve rode verflaag. Het werk begint in de week van 21 'mei en duurt enkele weken.Tijdens de werkzaamheden kan het nodig zijn om de Stationsbrug of de Blauwedijk (gedeeltelijk) af te sluiten. Het ver keer wordt dan met borden omge leid. Naar aanleiding van een ongeval op de Stationsbrug vorig jaar septem ber, heeft de gemeente een aantal maatregelen genomen om de ver keersveiligheid vooral voor fietsers te verbeteren. Sommige van deze maatregelen zijn ten koste gegaan van de doorstroming van het auto verkeer, maar de veiligheid van fiet sers heeft de hoogste prioriteit. Zo is er een verbod ingesteld voor vrachtauto's en landbouwvoertuigen Voor de groenstrook in de Maisbaai zijn er plannen voor de bouw van levensloopwöningen en een grandcafé. op de brug en zijn er verkeerslichten geplaatst op de kruising met de Blauwedijk. Tevens is het wegdek van de Stationsbrug rood geschilderd, wat aangeeft dat de brug een fiets pad is en zijn er fietsstroken geko men op de Blauwedijk. Doordat er fietsstroken op de Blauwedijk zijn aangebracht is er nog maar één strook voor het autoverkeer dat de Stationsbrug nadert. Als de brug openstaat, staat het verkeerslicht voor dit verkeer op rood. Gevolg hier van is dat ook het linksafslaand ver keer, dat de Stationsstraat in wil rij den, moet wachten tot de brug weer gesloten is. Deze situatie is onveilig. Automobilisten gaan 'spookrijden' om de Stationsstraat in te slaan of keren terwijl nog steeds verkeer van- - uit de Stationsstraat kan komen. Dit komt meer voor naarmate de brug vaker en langer openstaat, bijvoor beeld voor pleziervaart in het toe- ristenseizoen. Door twee aparte stro ken te maken voor auto's op de Blauwedijk, één voor, linksaf/recht door en één voor rechtsaf, hoopt de gemeente dat de verkeerssituatie veiliger wordt. Rijk rekenen, maar arm tellen Voor de gemeenteraad is de maand mei een drukke maand, want in deze maand bespreken we de jaarstukken 2006, het burgerjaarverslag en de kadernota 2008-2011. De program maverantwoording in de jaarrekening en het jaarverslag 2006 is een dik boekwerk en het is een hele puzzel om deze door te lezen. Gelukkig heb ben we als gemeente het jaar met een positief saldo afgesloten en ook de accountantsverklaring is positief. Maar als raadslid wil je toch controle ren of we gedaan hebben wat we hadden afgesproken en of we dat goed gedaan hebben. Een tweede nota die we gaan behan delen is de kadernota 2008-2011. In deze nota wordt beschreven over hoeveel geld we als gemeente de komende jaren kunnen beschikken en aan welke plannen we dit geld willen uitgeven. Alle fracties hebben de afgelopen maanden hun wensenlijst- jes ingevuld en iedereen hoopt natuurlijk, dat veel wensen gehono reerd worden, maar dat valt dit jaar tegen. De middelen, die de gemeen te ter beschikking heeft voor het doen van 'gewone' uitgaven, bestaan voor het belangrijkste deel uit inkom sten uit het gemeentefonds. Nu heeft de overheid besloten om het geld anders te verdelen, waardoor gemeenten met achterstandswijken erop vooruitgaan. Omdat Middelburg daar niet onder valt moet onze gemeente 'het met veel minder inkomsten doen. Met het opstellen van onze wensenlijstjes wisten we dat nog niet. Dus hadden we ons rijk gerekend, maar nu we de kadernota gaan vaststellen is het arm tellen. Nu zijn wensenlijstjes geen krijglijst- jes, dus gaan we gewoon prioriteiten stellen. Omdat het college-toch een aantal plannen wil uitvoeren wordt voorgesteld om een aantal spaarpot jes leeg te schudden. Nu is het heb ben van spaarpotjes geen doel op zich maar je kunt een spaarpot maar een keer leeg schudden en daarom

de Faam | 2007 | | pagina 10