BreedUit Middelburg swingt de pan uit tijdens het Jazzfestival "Ying's Wokpalace SPECIALE AANBIEDING ONBEPERKT WOKKE] EN DRINKEN Cootity Lunch-wok €10.00p.p. r>e VAN WALCtl ÊRÊTV ilive mméi Ook Vlissingen heeft weekend amateurkunst Amateurkunst staat weekend lang in de schijnwerpers dé Weekkrant De Faam WOKK£AJ BAKK£M I6PPAMVAKJ TEL. 0118 - 55 63 63 'L-tv Moederdag en Hemelvaartsdag Chinees Wok-Restaurant mei - juni - juli en augustus 19,95 per persoon Kinderen 3 t/m 6 jaar 6,- 7 t/m 12 jaar 109- 22,95 per persoon Kinderen 3 t/m 6 jaar 8,- 7 t/m 12 jaar 12,- Woensdag 9 mei 2007 - Pagina 48 voormalig KcwreM) LdL buCteYtferrcw vcmaf aprd met bpeettuiw hinderbpeeThoeh ruime; parkeergelegenheid/ jeesten partijen bmiloj+en personeelsfeesten of gewoon gezellig wokken met de buren onbeperkt eten,, reserveren gewenst ZWAAMWEG 14 K.OUVEXERK.E WWW.VEWOKVAK)WALCHEREM.h]L 99 Dinsdag t/m vrijdag 17.00-22.00 uur Zaterdag - Zondag - Feestdagen 17.00-22.00 uur Deze prijzen zijn inclusief soep, voorgerechten, warm buffet, wok, teppanyaki en nagerechten. Inclusief drank zoals bier, wijn, frisdrank, aperitief, koffie en thee. Exclusief sterke drank zoals jenever, gin, whisky, likeur etc. van 12.00-15.00 uur 's Maandags gesloten feestdagen geopend Spuistraat 67-69 Vlissingen Tel. 0118 - 415151 (in centrum Vlissingen) door ellen de vriend MIDDELBURG - Grote na men als Philip Catherine, James Carter, Amina Figa- rova en Zuco 103 sieren de aankondigingen van het Jazzfestival in Middelburg. Het festival van weleer wordt dit jaar een waar jaz- zevenement, dat de Zeeuw se hoofdstad van 26 tot en met 28 mei op z'n kop zet. Renny Minnaert van Stichting Jazz Podium Middelburg en ei genaar van Jazzcafé Desafinado verwacht er veel van. "In voor gaande jaren hadden we een streetparade, een kerkdienst en een optreden in Arneville. Nu zijn we al driekwart jaar aan het werk voor een driedaags fes tival op het Abdijplein, de Markt en andere locaties in Middelburg." Hij is trots op de grote, interna tionale artiesten en ensembles die naar Zeeland willen komen. Zaterdag 26 mei begint om 13.00 uur in het centrum van de stad een streetparade, gevolgd door een jamsessie op de Markt. Het grote Zeeuwse jazztalent van dit moment, pianist Rik Mol, treedt vanaf 19.30 uur op het Abdijplein op met zijn nieu we kwartet. De eerste festival dag wordt door het New Cool Collective afgesloten. Eerste Pinksterdag, 27 mei, is Lilian Boutté vanaf 12.00 uur in de Nieuwe kerk in Middelburg te horen. De in New Orleans gebo ren zangeres zingt gospel, jazz en rhythm and blues. Daarna wordt het jazzfestival vanaf 14.30 uur voortgezet op het Ab dijplein. Daar treedt als eerste het Carmen Comes Ine op. Hun muziek is te omschrijven als souljazz met een blues sausje. Philip Catherine treedt van 19.00 tot 20.30 uur voor het Middelburgse voetlicht. De meestergitarist heeft gespeeld Tijdens het straatfestival in Ovezande vertoont ook Berry Knapen zijn hilarische kunsten, foto: pr met Mingus en Grapelli, Coryell en Chet Baker en vele andere grootheden. Het James Carter Organ Quartet is de hekkenslui ter van de tweede jazzdag. Het kwartet rond tenorsaxofonist James Carter combineert een ruige rhytmn 'n bluesstijl met Coltranesk overblazen. Maan dag is het eerste optreden om 14.00 uur voor de Zeeuwse Jeugd Jazz Band, gevolgd door een optreden van de Zeeuwse Sessie Band. Na jazzcomponis- te en pianiste Amina Figarova treedt Zuco 103 op. De initia tiefnemers van het Jazzfestival zijn de stichtingen MuziekPodi- um Zeeland, Zeeuwse Muziek school, Jasz en jazz Podium Middelburg. Losse kaarten, kos ten 15 euro. Een passe-partout voor het hele festival kost 30 eu ro. De entreekaarten voor Inter national Jazz Festival Middel burg zijn te reserveren via de website www.jazzmiddelburg.nl. door b0 van scheyen OVEZANDE - Jongerencen trum De Klomp in Ovezande houdt rond Hemelvaartsdag traditiegetrouw twee grote festivals: Klomppop en het Straatfestival Ovezande. Klomppop is het oudste pop festival van Zeeland en be leeft op donderdag 17 mei zijn 27ste editie. Op twee podia in twee gekoppel de tenten treden in veertien, uur tijd maar liefst vijftien bands op waaronder Peter Pan Speedrock, 16 Down, Seven, Dennis, Pa- lookas, Rob Tognoni (uit Austra lië), Sonic Boom Six (uit Enge- VLISSINGEN - In het gemeente huis in Vlissingen wordt op vrij dag 11 mei om 13.30 uur het startschot gegeven voor de tweede editie van het weekend van de amateurkunst. De opening wordt verricht door gedeputeerde Cultuur van de Provincie Zeeland samen met de wethouder Cultuur. Tijdens dit weekend wordt iedere ama teur-kunstenaar, groep of ver eniging uitgedaagd om met een artistieke productie, workshop of evenement naar buiten te treden met als doel nieuwe sa menwerkingsverbanden. Meer informatie via www.scoopzld.nl. land) en Matik. Zeeuwse bands zijn onder andere Incarnata, Void of Air, Merihem, Tripp, 2nd Place Driver, La Ventura en The Nuclear Brothers (winnaar 2nd- Influenz). Klomppop begint om 11.00 uur op het sportpark. Van af 10.00 uur rijdt er elk heel uur van het busstation bij het NS-sta- tion in Goes een pendelbus naar het festival. Vroegkomers betalen tot 13.00 uur dertien euro voor een kaartje, daarna wordt de prijs zeventien euro. Om 01.00 wordt het festival afgerond en kan er tot 01.30 gebruik worden gemaakt van de pendelbus richting Goes. Op zondag 20 mei is er voor de twintigste keer het straatfestival Ovezande. Liefhebbers van ver rassend straattheater, komische ciownerjg( spectacu laire acrobatiek en lekkere gekke live muziek komen daar volledig aan hun trekken. Het festijn wordt omlijst met een sfeervolle braderie en een kindermarkt. Op het programma staan zo'n ze ventien groepen en artiesten, waaronder professionele acts uit binnen- en buitenland. Theater iS er met Coipus (Canada), Na- kupelle (Amerika), Clarke Mc Farlane [Engeland), Arno Hui- bers, Abigail Collins (Australië), Teatro Pavane, Berry Knapen, Luit en Duidelijk, Ray Graham (Ierland), The Slampampers en De Blote Badgast. De muziek komt van: Rockband Poppen kast (kinderconcert), Marsha, The Memphis Maniacs, Bestel door bo van scheyen HEINKENSZAND - De cultu rele raad Borsele houdt op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei het Weekend van de Ama teurkunst in Heinkenszand. Tijdens het Weekend kunnen amateurs die zich actief b& zighouden met allerlei vor men van kunst en cultuur zich presenteren aan een breed publiek. Op verschillende locaties in Heinkenszand geven toneel gezelschappen, muziek- en zangverenigingen, volksdans verenigingen, koren, schil ders en fotografen acte de présence. Op vrijdag 11 mei wordt het weekend om 19.30 uur geopend door de organis ten van de R.K. Blasiuskerk aan de Kerkdreef. Om 19.45 uur houdt wethouder M. de Bruijne de openingstoe spraak. Het avondprogramma wordt verder gevuld met ca baret en muziek. Op zaterdag vanaf 11.00 uur zijn er optredens en voorstel lingen in de Blasiuskerk en het Wozoco Dijkstede aan het Kamilleplein. Er zijn ver schillende exposities op de kunstmarkt in Dijkstede en in Zaal Café de Blauwe Reiger. Tussen de verschillende loca ties wordt de toeschouwer getrakteerd op straattoneel.

de Faam | 2007 | | pagina 48