PROCES GEBIEDSINVULLING RONDOM ARNEMUIDEN VERLOOPT VOORSPOEDIG OP VOGELEXCURSIE IN MIDDELBURG Hulp bij invullen formulieren Vergadering over straatnamen Nieuwe haag rond brede school Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middeiburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen Middelburgers met een minimum inkomen kunnen vanaf 1 mei terecht bij de formulierenbrigade. Die brigade helpt bij het invullen van formulieren en geeft informa tie over sociale regelingen. Steeds meer mensen krijgen te maken met de vele wetten en regelin gen en de ingewikkelde formulieren om in aanmerking te komen voor aller lei voorzieningen. Veel mensen zijn niet op de hoogte van deze regelingen en hoe ze deze moeten aanvragen. Hierdoor wordt te vaak geen gebruik gemaakt van onder andere het recht op kwijtschelding belasting, bijzonde re bijstand en minimaregelingen. Burgemeester en wethouders willen het gebruik van deze voorzieningen stimuleren om daarmee (financiële) armoede te bestrijden en het mee doen aan de samenleving te bevorde ren. Daarom heeft het college beslo ten dat er een formulierenbrigade moet komen. Stichting Welzijn Middelburg (SWM) heeft samen met Maatschappelijk Werk Walcheren en Sociaal Raadslieden Werk de formulie renbrigade opgericht. De gemeente verstrekt een subsidie voor de uitvoe ring hiervan voor een periode van twee jaar. In het Grand Café Buitenrust start SWM met Sociaal Raadslieden Werk een spreekuur formulierenbriga de. Tijdens dit spreekuur helpt de bri gade mensen met een minimuminko men bij het invullen van formulieren. Verder geeft de brigade advies en wordt met betrokkenen bekeken of er nog recht is op de diverse regelingen en voorzieningen, zoals kwijtschelding gemeentelijke belasting, bijzondere bijstand, minimaregelingen, Wet werk en bijstand, AOW, nabestaandenuitke- ring, huur- en zorgtoeslag, heffings kortingen belastingen, kinderbijslag en collectieve zorgverzekering mini ma. De formulierenbrigade bestaat uit vrijwilligers, ondersteund door be roepskrachten. Bereikbaarheid De formulierenbrigade start op 1 mei, tegelijkertijd met het spreekuur van Sociaal Raadslieden Werk, in het Grand Café Buitenrust aan de Buitenruststraat 221. Het inloop spreekuur is elke dinsdag van 9.00 tot 11.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht van maandag tot en met donderdag tussen 9.00 en 16.00 uur bij de formulierenbrigade op tele foonnummer 62 49 89. Als u niet in staat bent om naar het spreekuur te komen, kunt u de formulierenbrigade bellen voor een huisbezoek. r Op dinsdag 24 april vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie Straatnaamgeving. De vergadering begint om 9.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat: de benoeming van wijken en buurten in Middelburg, de benoeming van nieuwe straten en fietspaden in het woongedeelte van Mortiere en de gevolgen van de aan leg van de N57 voor de straatnaam geving. Foto: Bram van Houte Vorige week woensdag heeft wijk wethouder Albert de Vries samen met leerlingen van de Cypressen- hof en Leeuwenburg hagen geplant rond de brede school in Middelburg Zuid. Via de wijktafel hebben de leerlingen een plan ingeleverd over de inrichting van het gebied rond de brede school. Hun idee werd opgenomen in het wijk- plan 2007 van Middelburg Zuid. De haag met hekwerk is onderdeel van dat plan. Het groen biedt de kinderen veiligheid en dankzij de haag rollen voetballen niet meer de straat op. Ook is de omheining bedoelt om te voorkomen dat honden poepen op het grasveld. Leerlingen hebben ook gevraagd om minidoeltjes en speel toestellen te plaatsen. Dit verzoek wordt binnenkort bekeken. Het proces om tot een gebiedsin- vulling voor Rondom Arnemuiden te komen, verloopt voorspoedig. De eerste twee workshopsessies zijn achter de rug. Tijdens deze sessies heeft de advies groep de droomscenario's voor de toekomst van het gebied verwoord en verder uitgewerkt. In de adviesgroep zitten mensen die in het gebied wer ken, wonen of ondernemen en die een direct belang hebben bij de gebieds- ontwikkeling. Ook de wijkbeheergroep Arnemuiden is hierbij betrokken. Het gaat om een droomverhaal voor de thema's water en recreatie, water en historie, water en natuur en water en wonen. Een droom is bijvoorbeeld om met de waterfiets vanaf de haven naar het centrum van Arnemuiden te ped delen. In een bijeenkomst met experts zijn deze ideeën getoetst door diverse partijen. Organisaties met een profes sioneel belang hebben op basis van hun kennis onder andere gekeken of de ideeën uitvoerbaar zijn. Eerste schetsen van dromen Bij de laatste workshop zijn de eerste schetsen van dromen voor de gebiedsinvulling gemaakt. Wethouder Frank Streng: 'De eerste contouren van de dromen worden nu zichtbaar. De volgende stap is een vertaalslag te maken van de droomscenario's naar de uitvoering. Een goede infrastruc tuur is onder andere een belangrijke randvoorwaarde.' Het droomscenario van de wethouder is dat een groot deel van de belangen wordt meegeno men en dat een goede afweging wordt gemaakt tussen wonen, recreatie, ondernemen, landbouw en infrastruc Wethouder Frank Streng is tevreden over het project Rondom Arnemuiden: 'De eerste contouren van de dromen worden nu zichtbaar. De volgende stap is een vertaalslag te maken van de droomscenario's naar de uitvoering.' tuur. Wethouder Streng kijkt positief terug op hoe het project tot nu toe verlopen is en kijkt vooruit naar de toe komst. Frank: 'Het proces verloopt volgens plan. Ik heb waardering voor de inspanning van iedereen. Ik vind het knap dat het bij dit project lukt om de verschillende meningen op papier te krijgen. Dit is een andere manier van besturen om tot een gebiedsinvulling te komen. Eind dit jaar komen we met een gezamenlijk gedragen advies aan de gemeenteraad. De raad bepaalt uiteindelijk hoeveel geld er wordt vrij gemaakt. Dan kijken we hoe we het gaan aanpakken. De verschillende deelprojecten moeten in ieder geval afgestemd worden met de geactuali seerde kwaliteitsatlas, waar we op dit moment ook aan werken.' Projectleider Joost Lievense vult dit aan: 'Het project Rondom Arnemui den maakt onderdeel uit van het totaal aan verbeteringen rondom het Veerse Meer. Een aantal zaken zijn al gereali seerd, zoals de aanleg van een zand- strandje en verbetering van de water kwaliteit. Daarnaast is een aantal ondernemers bezig met het maken van een kwaliteitsslag.' Op 24 april komt de adviesgroep weer bij elkaar in verenigingsgebouw De Arne. Tijdens deze derde workshop wordt een gebiedsontwerp uitgewerkt en door iedere scenariogroep gewaar deerd. U bent van harte uitgenodigd om hierbij aanwezig te zijn en hieraan deel te nemen. De workshop begint om 19.30 uur. Meer weten? Neem dan eens een kijkje op www.middelburg.nl. Via Projecten en plannen Rondom Arnemuiden leest u meer over dit project. Vogelbescherming Nederland heeft dit jaar stadsvogels in de kijker. Om daarvoor aandacht te vragen, heeft de Vogelbescher ming alle gemeenten in Neder land uitgenodigd mee te dingen naar de prijs van vogelvriende- lijkste stad van Nederland. Ook Middelburg zet zich in voor dit stukje natuurlijk erfgoed, onder meer door het inventariseren van de Middelburgse broedvogels. Om u daarmee nader te doen kennismaken worden wandelin gen en fietstochten georgani seerd. Sinds enkele weken is Jaco Walhout, lid van de Vogelwerkgroep Walche ren, druk bezig met het inventarise ren van de vogelbevolking in Middelburg. Een paar keer per week trekt hij er met verrekijker en platte gronden op uit om zingende mannet jes van de huismus, spreeuw, boom kruiper, putter, tjiftjaf en nog zo'n twintig andere meer of minder typi sche stadsvogels op te sporen. Zingende mannetjes wijzen op terri toria en daar wordt gebroed. Op deze wijze wordt een redelijk goede indruk verkregen van de verspreiding en aantallen van broedvogels. Overigens zijn nog niet alle doelsoor- ten terug uit de overwinteringsgebie- den, zoals de gierzwaluw, die traditi oneel rond Koninginnedag verschijnt. Onder andere soorten bevinden zich nog exemplaren, die hier de winter doorgebracht hebben en op het punt staan naar het noorden te vertrekken en hier-dus niet broeden. Daarom loopt de inventarisatieperiode van maart tot en met juni. Uit de eerste ronde komt naar voren, dat niet de huismus, maar de kauw de talrijkste broedvogel van Middel burg is. Voorts blijken er aardig wat groene en grote bonte spechten in Middelburg te zitten. Ook de boom kruiper doet het aardig. Vroegevogelexcursie Om zelf een beeld te krijgen kunt u deelnemen aan de Vroegevogelex cursie op zondag 22 april en 13 mei. Onder leiding van een deskundige gids, Koos Minnaar, leert u vogels herkennen uit de naaste omgeving aan uiterlijke kenmerken en zang. Uiteraard krijgt u ook informatie over gedrag, verspreiding, toe- of afname en oorzaken hiervan. Er wordt gewandeld door de binnenstad, door oude en nieuwe wijken, over de bolwerken en door park Toorenvliedt en mogelijk ook Ter Hooge. Er wordt om zes uur 's morgens ver zameld voor het stadhuis aan de Markt. Na een wandeling van circa twee uur wacht een biologisch ontbijt in Vogelopvang De Mikke. Deelname, inclusief ontbijt, is gratis. Fietsexcursie Op woensdagavond 23 mei is er een fietsexcursie. Op verschillende plaat sen in de stad wordt op al dan niet vogelvriendelijke voorzieningen in tui nen, openbaar groen en aan huizen gewezen. Tevens wordt gekeken naar diverse soorten nestkasten. Er wordt om 19.30 uur gestart bij de meermussenkasten op de hoek van de Olmenlaan en Seisweg, onder de klok van fietsenhandel Klaassen. De tocht onder leiding van KNNV-gids Peter Sneltjes duurt ongeveer twee uur en is gratis. U dient zich wel van tevoren op te geven bij de Milieuwinkel, telefoon 63 34 19 of via de mail milieuwinkel-zld@kpnplanet.nl of het Micmec, telefoon 41 70 39 of mailen naar micmec@zeelandnet.nl onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en datum excursie. Voor de april-excursie moet u zich voor 19 april aanmelden. Er kunnen maximaal twintig personen deelne men.

de Faam | 2007 | | pagina 9