DE WIJK IN: SINT-LAURENS HET WOORD AAN RAADSLID ARNOLD ROTS Stadskantoor gesloten Foto: Karei van de Beek Werelds koken in Stromenwijk Informatiebijeenkomst woonservicezone Maisbaai Raadsvergadering in stadskantoor Vanwege Koninginnedag is er een wij ziging in het ophalen van huisvuil. Op maandag 30 april wordt er geen huis vuil opgehaald. Het huisvuil wordt een dag later op dinsdag 1 mei opge haald. Wij vragen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. Het stadskantoor is op maandag 30 april dicht. Dat betekent dat de gemeentelijke balies, de Sociale Dienst Walcheren en het CWI op Koninginnedag geslo ten zijn. Jeu-de-boulen bij de kerk van Sint-Laurens. Begin dit jaar is voor iedere Middelburgse wijk een wijkplan verschenen. Samen met de bewoners zijn op de wijktafel voorstellen voor 2007 gemaakt. Op deze pagina leest u iedere week over een ander wijkplan. De zevende in een reeks van tien is Sint-Laurens. De afgelopen maanden zijn enkele punten uit het wijkplan Sint-Laurens al opgepakt. Zo is de blikvanger langs de Noordweg vervangen door een gewone vuilnisbak. Het vuil belandde te vaak naast het vangnet van de blik vanger. Er zijn kinderdisco's en er wordt naar een oplossing gezocht voor het reclamebord met wegen kaart aan de Noordweg. De bewo ners vinden dat het bord het uitzicht op het stadhuis ontneemt. Het gemeentelijk onderhoud van de bestrating en het groen rond de jeu- de-boulesbaan is in de ogen van de bewoners onvoldoende. Boomwortels vernielen de bestrating in de directe omgeving. Dit probleem pakt de gemeente voor de zomer aan. Ook mag in de herfst de bezem vaker door de Noordweg om de boombladeren op te ruimen. Wateroverlast Voor de wateroverlast op de Noordweg moet snel een oplossing komen. Met direct betrokken bewo ners is hierover gesproken door de wijkwethouder en betrokken ambte naren. Er zijn afspraken gemaakt over de aanpak van het probleem. Het deel aan de oostzijde van de Noordweg is inmiddels opgelost; het deel aan de kant van Brigdamme is in behandeling. Bouwen Een deel van de bewoners maakt zich zorgen over de uitbreidingsplan nen van het dorp. De bewoners zijn bang dat het dorpse karakter verlo ren gaat en hechten veel waarde aan een goede inpassing in de omgeving. Door de wijkwethouder is toegezegd de bewoners te betrekken bij de ont wikkeling van de zuidkant van Sint- Laurens. Een eerste informatieavond is inmiddels achter de rug. De bewoners willen ook graag betrokken worden bij de herinrichting van de Noordweg, die van karakter verandert zodra de N57 aangelegd is. De plannen van Woongoed Middel burg, Politie en Stichting Welzijn Middelburg zijn ook in het wijkplan te lezen. Het wijkplan van Sint-Laurens is te lezen in de informatiehoek van het stadskantoor en is te bekijken op middelburg.nl. Wijkmanager is Karei van de Beek, wijkwethouder is Hannie Kool-Blokland. Volgende week: Arnemuiden MIDDELBURGSE MIDDELMAAT? Soms is het net alsof er een stilte, een rust, lijkt neer te dalen op ons politieke erf. Een periode van minder emotionele en ingrijpende zaken. Zo'n tijd is maar schijn. Want er is altijd wel een politiek item om je als partij zorgen over te maken. De ChristenUnie-fractie con stateert dat ons verzet tegen het afsluiten van de leefkuil voor openba re ruimte succes heeft gehad. DEZE BLIJFT OPEN. Twee andere ruimtelijke onderwer pen. Ten eerste het gesol met de monumentale eeuw-oude voetgan gersbrug. Deze heeft ooit eens het spoor overspannen en zou terugge plaatst worden in het stationsgebied. Inmiddels ligt het gevaarte te ver gaan in een loods der gemeente. Geld voor terugplaatsing is niet gere serveerd door het college en naar een behoorlijke plaats in de gemeen te wordt nog steeds gezocht Met steeds meer nadruk wordt - voor zichtig - aan ons allen duidelijk gemaakt dat verplaatsing naar een buurgemeente de onvermijdelijke optie moet zijn. En ook de Rijksdienst voor Archeologie,cultuurlandschap en monumenten(RACM)- dit is de nieuwe Rijksdienst voor Monumenten zorg - moet zich uitspreken over de wenselijke terugplaatsing in Middel burg. Voor ons zijn beloften niet loos. College treedt in overleg met de publieksgroepen en ZOEK EEN PLEK EN RESERVEER GELD. Het tweede item is de Mortiere. Deze nieuwste spruit aan Middelburgs boom nadert al snel de rand van-de stad. Eerst zou het een luxe woon wijk worden voorzien van een. golf baan om de hoek. Om circa 600 woningen zou het gaan. Maar er is veel veranderd. Al het overtollige vet is weggesneden, de percelen zijn minimaal gehalveerd en er staan nu plusminus 1400 woningen gepland. DUS EEN COMPLETE WIJK. Maar wel eentje zonder voorzienin gen. Een kwart zal dit jaar gereali seerd zijn en de gelukkige nieuwe bewoners zijn nog steeds aangewe zen op de voorzieningen in de aan grenzende buurten. Voor de bood schappen is dat al soms moeilijk, maar voor de scholen nog meer. Wat een gedraaf en gedoe in en uit de wijk. De ChristenUnie-fractie wil het colle ge opdragen zo snel mogelijk met een voorstel te komen om aan de noordrand van de Mortiere een school te realiseren, waarbij de gevraagde richting zich verhoudt met de vraag uit de wijk. En daarnaast een onderzoek te doen naar de ove rige noodzakelijke voorzieningen in dit stadsdeel. Dit is ook nodig VOOR DE BLOEI VAN DE STAD. Ik verneem graag uw reactie of mening. Met vriendelijke groet, Arnold Rots rots@zeelandnet.nl telefoon 64 26 99 Op dinsdag 24 april is het weer kookmiddag in de Stromenwijk. Deze keer staat de Afghaanse keuken op het programma. Kookliefhebbers zijn van harte wel kom van 13.30 tot 15.30 uur in wijk- gebouw De Woelige Werf aan de Rijnstraat 12 (ingang IJsselstraat). Tijdens deze middag wordt geleerd om het rijstgerecht, Kabolie en een gevulde pannenkoek met yoghurt saus te bereiden. Na deze demon stratie wordt van de gerechten geproefd onder het genot van een kopje koffie of thee. De toegang is gratis. Voor informatie kunt u bellen met Emmie van Dijk, telefoonnummer 63 96 56 of 06 187 60 501. Gemeente Middelburg houdt op don derdag 26 april een informatiebijeen komst over de nieuwbouw van de woonservicezone aan de Maisbaai. Bewoners en andere geïnteresseer den zijn van harte welkom om hierbij aanwezig te zijn. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het stadskan toor aan de Kanaalweg 3. U kunt gebruik maken van de ingang aan de. zijkant van het stadskantoor bij het benzinestation. Tijdens deze bijeenkomst worden de ideeën voor de invulling van het ter rein aan de Maisbaai toegelicht. De beschikbare kavel biedt goede mogelijkheden voor de bouw van appartementen en zorgwoningen. Vanaf 19.30 uur bent u van harte wel kom. De gemeenteraad van Middel burg komt op maandag 23 april bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. 1. Opening en vaststelling agenda 2.Vaststelling notulen raadsvergade ring 26 maart 3.Mededelingen en ingekomen stukken 4.Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2007 5.0ntwerpbegroting 2007 Archipelscholen 6.Beschikbaar stellen krediet uitbrei ding Klimopschool met 2 groepen 7.Vaststelling subsidies St. Stadsschouwburg en Concert zalen Middelburg over 2006 en 2007 8.VROM Starterslening 9.Subsidiëring Algemeen Maatschappelijk Werk conform landelijke norm 10.Kadernota 'Opgroeien in Balans' 11.Voorziening FLO gemeenschap pelijke regeling Stadsgewestelijke Brandweer 12.Verordening rechtspositie wet houders, raads- en commissiele den 2007 13.Evaluatie Rekenkamer Op de radio Radiozender Coolfm is iedere raads vergadering aanwezig om verslag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het ver loop van de raadsvergadering van 23 april en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 27 april om 20.00 uur. Herhaling op maandag 30 april om 20.00 uur. Informatiemarkt De geplande informatiemarkt van 25 april gaat niet door. Deze informatiemarkt wordt doorge schoven naar maandag 7 mei. Dan wordt de gemeentelijke jaarreke ning 2006 besproken.

de Faam | 2007 | | pagina 8