Topvoetbal te zien Springtij eventjes terug in Middelburg naar zeventiende eeuw Walcheren opbrengst Lichtjesactie Wethouder plant haag Dierenambulance op rond Brede schoo( zoek naar vrijwilligers Lintje voor J. Dekker Rotary Club schenkt Voedselbank Ringrijdster opent speeltuin Biggekerke Sea Sound zoekt Singers Spreekuur bij Donkersteeg dé Weekkrant De Faam Dames van Middelkamp doen het goed Woensdag 18 april 2007 - Pagina 42 De Faam is uw clubblad! Ook iets te melden? Mail dan naar red.faam@whk.wegener.nl MIDDELBURG - De voetbal vereniging Zeelandia Mid delburg organiseert in sa menwerking met de Voetbal Experience en uitgeverij De Buitenspelers van Matty Ver kamman de expositie Top voetbal in Middelburg Toen en Nu'. De expositie, die wordt gehou den van 21 april tot en met 3 Ynei, wordt op zaterdag 21 april om 14.00 uur geopend door de bondsvoorzitter van de KNVB, J. Sprengers, en door gedeputeer de M. Ie Roy. De expositie geeft een terugblik op de gloriejaren van v.v. Mid delburg. In de seizoenen 1965- 1966, 1966-1967 en 1968- 1969 is deze vereniging immers landskampioen geworden bij de zondagamateurs. Mooie mo menten om op terug te kijken. Veel foto's en perspublicaties herinneren aan die periode. Bij- De 7-jarige Nena Francke stak de nieuwe speeltoestel. Foto: PR BIGGEKERKE - De speeltuin in Biggekerke is na vijf maan den sluiting weer geopend. Op Goede Vrijdag waren rond 10.00 uur er al ruim 50 jonge en wat oudere kinde ren in de speeltuin aan het spelen. I Om 11.00 uur werd een nieuw hobbelpaard onthuld. Het hob- belpaard is mede mogelijk ge maakt door een gift van de Ringrijdersvereniging Biggeker- i ke. De 7-jarige Nena Francke uit 1 Biggekerke, dochter van 2 Big- fjekerkse ringrijders, had de eer om door het ringrijden op een I echte pony het nieuwe speel- toestel te onthullen. Op het moment van de onthul- KOUDEKERKE - Burgemees ter van der Zwaag van Veere heeft een Koninklijke Onder scheiding uitreiken aan J. Dekker uit Koudekerke. Dekker is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau vanwe ge zijn inzet als mede-oprichter na alle spelers uit die tijd komen naar de reünie, die gelijktijdig met de officiële opening, voor hen wordt georganiseerd. De Voetbal Experience is ook vertegenwoordigd. Op een aan trekkelijke manier wordt in beeld gebracht wat de Voetbal Experience straks inhoudt. Ook de maquette van het complex is te bekijken. En tot slot is een deel van de ex positie ingericht door Matty Ver kamman met allerlei artefacten rond het voetbal. Al met al een bijzonder evenement! De expositie opent voor het pu bliek op zaterdag 21 april vanaf 15.30 uur. Daarna is de exposi tie dagelijks tot en met 3 mei te bezichtigen, 's avonds van 19.00 - 21.00 uur, op woens dagmiddag van 14.00 - 16.00 uur, op zaterdag van 10.00 - 16.00 uur en op zondag van 13.30 -16.00 uur. Op de maan dagen 23 en 30 april is de expo sitie gesloten. ring en onthulde daarmee het ling stak Nena onder luid ap plaus de ring. Daardoor kwam de zwarte doek omhoog die tot dan toe over het nieuwe hob belpaard had gelegen. Heel wat kinderen hadden al geprobeerd eronder te kijken, maar toen kon iedereen zien wat er nu echt onder zat: een nieuw speel toestel voor de kleintjes. De aan schaf van het paardje is mede mogelijk gemaakt door een gift van de Ringrijdersvereniging Biggekerke. Na de ceremonie was er limonade en koffie met wat lekkers. De speeltuin in Biggekerke be staat al meer dan 40 jaar. leder een tot 12 jaar mag er komen spelen. van de afdeling Zeeland van de CVA vereniging en vanwege zijn inzet voor het Rode Kruis. Daarnaast is Dekker actief ge weest als Diaken en Ouderling voor de Gereformeerde kerk in Zonnemaire en later voor de Ge reformeerde Kerk in Koudeker ke. VLISSINGEN - Terug naar de tijd van Mich iel de Ruyter. Dat gebeurde donderdag avond 12 april op het Spring tij in Vlissingen. Vanaf 5 maart is er gewerkt over Michiel de Ruyter en deze avond was de afsluiting en een abso luut hoogtepunt. Tijdens de avond was de aula van de school, omgetoverd in een 17e eeuwse markt, verzorgd door de leerkrachten, ouderraad en de kinderen. Er waren verschillende kraam pjes met koffie, thee, stoffen, specerijen, broodjes en bloe men, beschikbaar gesteld door de plaatselijke ondernemers. Er waren zelfs kippen en konijnen op de markt en een kwakzalver chirurgijn bracht zijn pillen en zalfjes aan de man. Alle rangen en standen waren van de partij, van adel tot bede laar en natuurlijk ontbraken Mi chiel de Ruyter en zijn vrouw oók niet. Er waren optredens van verschillende groepen met zeeliederen, dansjes en er was koffie/thee met natuurlijk scheepsbeschuit. Tevens wer den de kinderwerkjes tentoon gesteld, waaraan de afgelopen weken hard was gewerkt. Het Springtij' is een school voor Speciaal Basisonderwijs; voor kinderen die op de basisschool MIDDELBURG - De Dierenbe scherming bestrijdt dierenmis handeling, vangt dieren in nood op, ziet toe op naleving van die- renwetgeving en werkt met voorlichting en acties aan een diervriendelijke samenleving. Dierennoodhulp is één van de kerntaken van de Dierenbe scherming. In het jaar 2006 heeft de afdeling Noord en Mid den Zeeland met haar dieren ambulance 2.173 dieren in nood geholpen. Vaak betrof het hier dieren die geen baasje had den, zoals zwerfkatten, maar ook olievogels, gevonden aan niet mee kunnen komen. Er is vroegtijdig over het onderwerp gewerkt, zodat de kinderen bij de start van het Michiel de Ruy- de Zeeuwse kust, werden in vei ligheid gebracht. De dierenambulance draait op vrijwilligers die zich met hart en ziel inzetten voor het dierenwel zijn. Zonder hen is de Dierenbe scherming nergens. Ben jij flexi bel inzetbaar, ook in de week enden? Ben jij in het bezit van een rijbewijs? Ben jij collegiaal, sociaal en kun je werken in een team? Geef je dan op als die- renambulancevrijwilliger. Bel met 0118-490572 of stuur een e-mail naar dierenwelzijn@zee- landnet.nl.. terjaar, over de nodige info be schikken om het te kunnen vol gen. Het Springtij kijkt terug op een geslaagd project. MIDDELBRUG - Wethouder A. de Vries heeft samen met de leerlingen van de Cypres- senhof en de Leeuwenburch een haag rondom de Brede school in Middelburg Zuid geplant. De kinderen van de Leeuwen burch en de Cypressenhof heb ben plannen gemaakt om de omgeving rondom de Brede school aantrekkelijker en veiliger te maken. De plannen van deze leerlingen zijn opgenomen in het Wijkplan Zuid als prioriteit 4. Enkele van de in hun plannen genoemde punten worden morgen verwezenlijkt. Rondom de Brede school wordt een haag geplant" in combinatie MIDDELBRUG - De wielrenda- mes van ZRTC Theo Middel kamp hebben goed gepresteerd in het Paasweekend. Op zaterdag 7 april reden zij een criterium over 35 kilometer in Piershil. Agnieta Francke uit Koudekerke zat in een kop groep van 11Zij werd vierde ju niordame. Lisa Phernambucq uit Ovezande werd negende junior dame. De wedstrijd werd ge wonnen door Chantal Blaak. Op maandag 9 april reden zij weer een wedstrijd in Werken dam. Anne Eversdijk uit Kapelle stond op het podium bij de juni ordames met een tweede plaats. Agnieta Francke werd zesde en Lisa Phernambucq werd negende. Alle drie bij de eerste tien dus. VLISSINGEN - Het Vlissingse da mes barbershopkoor de Sea Sound Singers heeft na de hoge notering op hun tweejaarlijkse conventie (een derde plaats) weer ruimte voor enige zange ressen, sopranen en alten. Wie voelt er wat voor bij een dy namisch koor te komen zingen? Er wordt close-harmony 4stem- mig gezongen. Het koor oefent elke maandagavond in buurt huis de Zwaan in Oost-Souburg van 20.00 tot 22.30 uur onder leiding van de jonge energieke Middelburgse dirigent Christian Blaha. Voor meer informatie: Irene Heuff 0118-556068 of e- mail paulheuff@zeelandnet.nl. met een hekwerk. Deze omhei ning moet meer veiligheid bie den om te voorkomen dat bij het voetballen de bal niet over de straat vliegt. Ook voelen de kinderen zich veiliger met een beschutting om zich heen. Te vens moeten de haag en het hekwerk er voor zorgen dat honden niet plassen en poepen op de grasvelden. De kinderen kunnen zo vrij spelen zonder op te letten of er hondenpoep ligt. Het is de bedoeling dat binnen kort op twee grasvelden mini- doeltjes worden geplaatst. Dit alles is tot stand gekomen in overleg met de gemeente, de wijktafel, de kinderen en het on derwijzend personeel van de ge noemde scholen. MIDDELBURG - Tijdens een bijeenkomst van de Rotary- dub Middelburg ontving de Voorzitter van de Stichting Voedselbank Walcheren, Da niël van der Meer uit handen van de clubvoorzitter Gun nar van der Hofstede een cheque ter waarde van ruim 10.500 euro. Dit bedrag was de opbrengst van de Lichtjesactie 2006, die door de Middelburgse Rotary- dub tijdens de kerstdagen is ge organiseerd. Onder het motto "Koop Lichtjes, Verlicht Armoe de" zijn door de clubleden sym bolische lichtjes in de kerstboom op de Middelburgse Markt ver kocht. De Stichting Voedselbank Wal cheren is een non-profit organi satie, die volledig wordt geleid door vrijwilligers. De opbrengst van de actie zal volledig worden besteed aan de aankoop van opvouwbare kratten ten behoe ve van voedselpakketten, bak fietsen, koel- en vriescontainers en brandstof voor de transport bus. De lichtjesactie is voor de 2e maal georganiseerd door de Ro- taryclub. De opbrengst van de actie van 2005 is geschonken aan de Kinderafdeling van het Ziekenhuis Walcheren. VLISSINGEN - Donkersteeg or thopedische schoentechniek houdt vanaf deze maand een spreekuur bij Fysiotherapieprak- tijk Paauwenburg aan de Ger- brandystraat 56a in Vlissingen. Wie op dit spreekuur terecht wil kan telefonische een afspraak maken via 0113-251720. Ook piraten ontbraken niet. Foto: PR

de Faam | 2007 | | pagina 42