anenmarkt BEZORGERS.. Banenmarkt Filatelisten in Vlissingen al honderd Een eeuw Simpel? Diefstallen van Fiat Uno's in Souburg Tienerdisco Voorlichtingsavond huiselijk geweld Powered by O JobTrack.nl De Telegraaf en De Telegraaf op zondag Si jaar verenigd rifilWSHIflTWlDe Faam Woensdag 18 april 2007 - Pagina 31 Historie plakt aan zegel door peter vrancken VLISSINGEN - Hij begon als kleine jongen met het ver zamelen van postzegels, stopte vanwege studie en pakte de verzamelwoede rond 1960 weer op na zijn studie. Inmiddels is lan Hintzen alweer 34 jaar voorzitter van de Postzegel vereniging Vlissingen. Een maal op de praatstoel is er nauwelijks een betere am bassadeur te vinden voor de postzegelverzamelaars. Fi latelie is niet stoffig, maar springlevend en modern, zegt de Vlissinger. De Vlissingse vereniging telt ruim tweehonderd leden en Hintzen schat, dat er in zijn stad zeker tweeduizend verzamelaars wonen. "Maar niet iedere voet balliefhebber is lid van een voet balclub", elimineert hij een inge schatte teleurstelling. En Hint zen weet waarom verzamelaars lid worden. "Vanwege de sociale contacten. Maar ook omdat we binnen de vereniging een ant woord hebben op de commer cie. Bij TNT Post kun je niet meer terecht voor één postzegel. Je moet nu een heel velletje kopen en er soms nog heel lang voor in de rij staan ook. Ik adviseer de le den altijd: doe het niet voor de belegging, maar omdat het zo'n Omdat het in juli honderd jaar geleden is, dat in Zuid west Nederland de eerste postzegelverzamelvereni - ging werd opgericht, wordt op 27, 28 en 29 april in De Staver aan de Olympiaweg 32 in Sommelsdijk een gro te nationale postzegelver zameling gehouden. Postzegelvereniging Vliss ingen bestaat eveneens een eeuw en heeft een turbu lente geschiedenis achter de rug. Omdat verenigings- voórzitter L. Hertstein van Joodse afkomst was dook hij tijdens de Tweede We reldoorlog onder. De vereniging werd vervol gens door de Duitsers ver boden en kende in 1945 een herstart. Nu telt de vereni ging ruim tweehonderd le den die verzamelen vanwe ge de sociale contacten in verenigingsverband doen. leuke hobby is, vooral vanwege de vele historische aspecten die vaak aan een postzegel zitten. Neem nou de zegels van Michiel de Ruyter, daar zit toch een ge weldig stuk geschiedenis aan vast." En niet alleen TNT Post is com- Voor opgave van uw advertentie of informatie, bei: (0113) 27 40 00 mercieel. Ook de postzegelal bummakers slaan er vaak munt uit. "Dan blijft er weer een sto rend vakje leeg als je een bepaal de zegel niet hebt. Wij stellen de albums zelf samen, is nog leuk ook. En wanneer je elke keer weer een complete serie moet kopen, zorgt dat ook voor een aanslag op je portemonnee." Blauwe Mauritius En natuurlijk weet Hintzen dat er verzamelaars zijn vanwege beleggingseffecten. "Een postze gel uit 1924 van 9 cent met daar op de beeltenis van koningin Wilhelmina zal rond de twintig duizend euro kosten. Maar er zijn duurdere stukken. Bijvoor beeld de eerste postzegels uit 1852 die je gebruikte voor het verzenden van een brief naar ik noem maar Timboektoe. Een veelvoud van twintigduizend euro. En in het Museum voor Communicatie vind je een Blau we Mauritius, goed voor 1,5 mil joen euro." Leeft postzegels ver zamelen nog? "Absoluut. Maar veel verzamelaars doen het nu via internet, vooral de jeugd." Postzegels verzamelen simpel? Vergeet het. Nederlandse zegels, bui tenlandse zegels, maar ook luchtpost, militaire post, censuurpost, scheepspost om enkele speciale verza melgebieden te noemen. Of: brieven, kaarten, stem pels. Ook dat is verzamelen. OOST-SOUBURG - De laat ste maand worden in Oost- Souburg opvallend veel Fiat Uno's gestolen. De diefstallen begonnen in het weekend van 3 en 4 maait en er zijn tot nu toe ieder weekend Fiat Uno's weggehaald van hun par keerplaats. Alle auto's wor den ook wel weer terugge vonden, maar zijn bescha digd. Het is heel goed mogelijk dat de auto's worden ge bruikt om ermee te joyri- den, maar de diefstalgolf kan ook heel goed met iets anders te maken hebben. De politie vraagt mensen, die iets gezien hebben, dit door te geven. VLISSINGEN - Het jongë- rencentrum De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen houdt op vrijdag 20 april een tienerdisco. Het is voor jongeren van 8 tot 12 jaar. De muziek wordt verzorgd door de dj's Phoenix en Mark. Het is van 19.30 tot 22.00 uur en kost 1,00 euro. OOST-SOUBURG - Werk groep Ka. houdt op vrijdag 27 april in samenwerking met steunpunt Huiselijk Geweld Zeeland een voor lichtingsavond. De avond is bedoelt voor vrouwen en gaat over huiselijk geweld. Er worden twee films ver toond en daarna is er de mogelijkheid hierover te discussiëren en vragen te stellen. Het is van 19.00 tot 21.30 uur in Wijkgebouw Mae Uku in Oost-Souburg. V Vj DistriQ is een landelijk opererende distributie-organisatie voor gedrukte media. DistriQ verspreidt onder andere Dagblad de Limburger, Noord-Hollands Dagblad, Limburgs Dagblad, Haarlems Dagblad, IJmuider Courant, De Gooi en Eemlander, Leidsch Dagblad, De Telegraaf, diverse huis-aan-huisbladen en reclamedrukwerk. Wij zoeken in KOUDEKERKE Voor de verspreiding van Als bezorger verdien je goed en hou je veel vrije tijd over. Naast je vergoeding, ontvang je tijdens bezorging ook een gratis krant, doe je mee aan speciale acties en ontvang je leuke attenties. Leeftijd vanaf 15 jaar Bezorging van maandag tot en met zaterdag in de ochtenduren voor 07.00 uur De Telegraaf op zondag voor 09.00 uur Voor informatie en/of aanmelding: bel gratis 0800-347 87 47 of kijk op www.distriq.nl Goed geld verdienen en toch veel vrije tijd overhouden Adverteren? Cr j|£| Powered by OJobTrack.nl Doneer ter ere van je moeder een toom kippen en diverse bomen, training en nazorg aan een moeder in Afrika. Elke moeder geeft kuikentjes en zaailingen door, dus jouw gift herhaalt zich vanzelf! Een "kippen bomen-cadeau" kost 33.50. Bel 0165-520123 voor een gratis moederdagkaart Of kijk op www.heifer.nl 'w HE1FER0 NCDCRIAND Giro 4663 Postzegels verzamelen is niet stoffig, maar juist een springlevende hobby vindt Jan Hintzen. foto: izaak verkeste

de Faam | 2007 | | pagina 31