1 Meer kunst op straat! £hr, Wr 'Zeg het pakket dan maar op' L MOENS TEGELWERKEN J Vlei Voskamp Gazelle middelburg - breeweg 17 Voedsel en Waren Autoriteit: Over datum soms nog te eten i telefoon 0118 - 613187 www.pietvoskamp.nl VELUX® De data Fagotweg 17 (Industrieterrein Mortiere) Middelburg, tel. 0118-601139 Raab Karcher Bouwstoffen DOE UW VOORDEEL Voorjaarsactie: Vloertegel 45x45 porcelanato antraciet €29,95 m2 Vloertegel 60x60 porcelanato grey €39,95 m2 Wandtegel 25x33 wit glans/mat €19,95 m2 Showroom: Openingstijden: di. t/m vr. 9.00-17.00 uur, za. 10.00-15.00 uur. www.moenstegelwerken.nl "Niet meer consumeren", zegt maanden meer wachten met Annemieke Herberigs, woord- consumeren na verstrekking", voerder van de Voedsel en Wa- vertelt ze. Via www.vwa.nl is ren Autoriteit (VWA) over de informatie te vinden over wat boerensmeerkaas met houd- wel of niet kan. "Wij krijgen af baarheidsdatum 16 maart en toe klachten binnen over 2007 die minima op Walche- producten die voedselbanken ren die dag in hun voedselpak- verstrekken. Het gaat om ge- ket kregen. "Het gaat om middeld één klacht per rauwmelkse kaas. En dat zou- maand. In het algemeen gaat den ze na de houdbaarheids- het over producten waarvan datum echt niet meer moeten de houdbaarheidsdatum ge- eten." passeerd is. Wij nemen een Herberigs helpt echter ook klacht of melding altijd seri een misverstand uit de we- eus en wanneer het nodig is reld. Een aantal artikelen over gaan we naar het betreffende de houdbaarheidsdatum is ze- bedrijf toe om de situatie te ker nog enige tijd te eten of te bekijken, beoordelen en om drinken. "Gezond verstand ge- eventueel maatregelen te ne- bruiken is belangrijk, dus geen men", aldus Herberigs. iiatje over deze fiets en uw Gazelie-deaier vindt u op www.cjazeile.fl! Mooier dan ooit, completer dart ooit: de Gazelle Orange limited Edition 2007! Wie wil or nfet pivifi» wórden op dit kunstwerkje van Gazelle? Strak Van kleur en Styling met frèare acjuablauwe accenten, 8 versnellingen en dat voor slechts 799! Incfpsief 2.*tdeirasje r?n anti-diefstal insteekkettlng' limited: Edition: dus weg weg! Waldammerweg 2 MIDDELBURG Tel. 0118-625055 www.raabkarcher.nl nnWMNHIMUlPe Faam Woensdag 18 april 2007 - Pagina 2 Möens ST O F F E R I N G Plissé hordeuren Horren NU 15% VOORDELIGER dan elders. Laminaat Quickstep (gratis ondervloer) Parket Contrij Classic enz. Verschillende aanbiedingen! Zonwering; rolgordijnen luxaflex, raffinette, plissé, vouwgordijnen, duette 10% Aktie in rolgordijnen mooie kwaliteiten (zeer voordelig) Desso wol coupons b.v. 7.40 mtr. van 2.804,- voor 1.000,- 8.40 mtr. van 3.150,- voor 1.475,- 10.00 mtr. van 2.550,- voor 1.400,- Vele prachtige coupons HALVE PRIJS PARADE Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Telefax (0118) 60 62 41 projecten - woninginrichting - meubelstoffeerderij Veel pakkette voedseir over datum VELUX raamdecoratie Speel met daglicht - Daglicht zoals jij het wilt Alleen originele VELUX raamdecoratie past perfect op VELUX daglicht- systemen en dakvensters. En met het unieke Pick&Click!'" systeem monteert u alles in een handomdraai, zelfs op VELUX dakvensters van 25 jaar en ouder. Koopt u in april, mei of juni VELUX raamdecoratie, dan ontvangt u bovendien 10,- tot 40,- per product retour. Wij vertellen u er graag meer over. DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - In de pak ketten van Voedselbank Walcheren zitten producten waarvan het niet verstandig is om deze nog te eten. En veel van de etenswaren die minima op Walcheren krij- gen, zijn over datum. Dat blijkt uit een onderzoek van De Faam. Van de 69 vers trekte producten waren er 31 over datum, sommige zelfs bijna een half jaar. De redactie van deze krant krijgt regelmatig klachten en reacties over de pakketten van de Voed selbank die in Middelburg kan toor houdt. Daarom is er vier weken lang een onderzoek ge houden met medewerking van twee klanten van de voedsel bank. Voordat ze zelf de tas met voedingswaren uitpakken, krij gen alle artikelen aandacht van de redactie. De houdbaarheids datum en de zichtbare kwaliteit komen op een lijst. Duidelijk is dat de twee vrouwelijke klanten - die verder anoniem willen blij ven - negatief over de spullen zijn. Als reden geven ze dat hun gezin afhankelijk is van de spul len en de teleurstelling groot is als "iets lekkers", volgens de vrouwen niet eetbaar blijkt te zijn. Al bij de start van het on derzoek blijkt dat er veel brood in de pakketten zit. Bijna alle maal over de houdbaarheidsda tum heen. Het is ingevroren ge weest en op de dag van afgifte uit de vriezer gehaald. Niet vers, maar zeker wel eetbaar, echter qua hoeveelheid niet reëel om het allemaal in een dag op te eten. "Ik geef het aan oma en die voert het aan de dieren", vertelt één van de vrouwen. Ook zitten er twee zwarte kogelachtige din- "Boerensmeerkaas niet meer te eten?", vraagt D. van der Meer van de Voedselbank zich hardop af. "Nee, dat is niet goed. En mag nooit gebeuren. Hier gaan wij achteraan." Blij is de initiatief nemer van de Walcherse Voed selbank niet met het onderzoek. Hij verdedigt de inhoud van de pakketten en zegt over de kla gers: "Anders zeggen ze het pak ket maar op." Zwarte avocado's vindt Van der Meer geen bijzon derheid. "Ik kom vaak in Afrika en daar zie ik alleen maar zwar te avocado's. Dat ze hier groen in de winkels liggen betekent dat de vruchten niet rijp zijn. gen in de tassen. Na onderzoek blijkt dat het overrijpe avocado's zijn. Die gaan direct de vuilnis bak in. Net zoals een groot deel van de andere spullen. Als de houdbaarheidsdatum is verstre ken, durven de vrouwen het niet meer op tafel te zetten. Dingen die overblijven, zijn er soms in overvloed, zoals blikken zonder etiket. Als een keukenkastje open gaat, staan daar nog veel meer blikken allemaal zonder etiket. Wat er in zit? Geen idee, laat staan wat de houdbaar heidsdatum is. Wekelijks zijn er kleine kuipjes boter over datum en appels met plekken. Ook boerensmeerkaas die op de dag van verstrekking over zijn houd baarheidsdatum gaat. Navraag leert dat eten hiervan niet goed is, dat geldt ook voor fruit dat be schimmeld is. Zo krijgen de da mes een zakje pruimen van Voedselbank Walcheren, waar- Gespecialiseerd in de sociale rechtspraktijk - Mw. mr. E.H.M. Graafmans - Mr. M.A. Faas - Mr. P.M.J.T. Schumans Gratis spreekuren - ook bij u in de buurt arbeidsrecht sociale zekerheid huurrecht vreemdelingenrecht familierecht strafrecht echtscheidingsrecht Vlasmarkt 28,4331 PE Middelburg, 0118-48 56 66 www.vlasmarkt28.nl Eén van de cliënten van de voedselbank krijgt in vier weken 69 producten. Daarvan zijn er 31 over de uiterste verkoop datum heen. Waaronder een doos met twintig Al Safi fri kadellen die meer dan een maand over tijd zijn. De Maggi mixen zijn allemaal vanwege hun verkoopdatum uit de schappen van de win kel verdwenen. Eind maart blijken er in de pakketten kuipjes met dertig gram Hero jam te zitten. De uiter ste verkoopdatum is hier 21-12-2006. Een week later zit er een pak Venz pure bananen hagelslag bij. Hier op staat ais uiterste verkoop datum november 2006, bijna een halfjaar over datum dus. van er één beschimmeld is. De andere pruimen zijn ai flink aan het rotten. 'Ytc2ó*vU2AJvt- *28 A1 >V<KW r 1NKAN reu.R www.gazelle.nl

de Faam | 2007 | | pagina 2