K eek Nu voordelig bellen en snel internetten 3-daagse Minicruise \_ente -actie1- Normaal: 120 p.p. nu: 70 p.p. hulv/N A li 11D e Faam Petitie Hygiea geeft een magische uitvoering Bomenwandeling Boekenmarkt in kerk Evensong in de kerk Ferries Beste Koop Sloopbuurt en levens op z'n kop door marcel van der voort VLISSINGEN - "Ik ben bang dat ik straks mijn huis en mijn sociale contacten kwijt raak. De woningbouwver eniging wil mijn woning in de Vlissingse Arbeidstraat slopen. Ik ben slecht ter been en 64 jaar. De buur man helpt veel en zet mijn vuilnisbak altijd buiten", zegt Roos de Vries. Vlissingen staat op z'n kop. Niet vanwege feestvreugde, maar door het nieuws dat er veel wo ningen tegen de vlakte gaan. Al leen al in het middengebied staan daar 340 voor op. Wo ningbouwvereniging l'Escaut stuurde de bewoners een brief. Een 80-jarige vrouw weet niet wat haar overkomt. Ze is emo tioneel en van schrik aan de kal- meringspillen. In vrouwencen trum Dunya, aan de Bonedijke- straat vertellen betrokkenen el kaar wat ze ervan vinden. "Dit vind ik niet normaal. In novem ber vorig jaar ben ik van Epe In vrouwencentrum Dunya, aan de Bonedijkestraat 50 in Vlissingen is vanavond (woensdag) om 19.30 uur een infobijeenkomst over de sloopplannen. Er komt een' petitie tegen het afbreken van de woningen, die bewo ners aan de gemeente aan bieden. De gemeenteraad buigt zich in de vergadering van mei over de prestatieo vereenkomst met de wo ningcorporaties. Daarin is de sloop van bedoelde wo ningen opgenomen. naar de Arbeidsstraat verhuisd. Waarom is mij toen niets ver teld? Dan zet je toch in op een andere woning? Mijn dochtertje zit vlakbij op school en is daar gewend. Ik wil niet uit de buurt weg", verzucht A. Oosterloo. Geheime gesprekken "Als het tegen een woningzoe ker was gezegd, dan zou diè binnen 5 minuten naar de bu ren zijn gelopen en zeggen: Ze gaan slopen", weet de heer W. van Beusekom, de secretaris van huurdersvereniging l'Es caut. "De sloopplannen zijn niet nieuw. Er zijn geheime ge sprekken geweest. Tussen de gemeente en de woningbouw vereniging. Daar waren wij ook bij aanwezig. De bewoners zijn daar buiten gehouden, omdat wij ze niet in paniek wilden brengen. Het kon nog alle kan ten op. Wij moesten de infor matie wel geheim houden. Daar was ik niet gelukkig mee. Slopen was voor ons een probleem. Te gen houden was onmogelijk. Daarom heeft de huurdersver eniging besloten om tegen het hele plan 'ja' te zeggen. Wat be treft de sloop hebben wij onze nuances kenbaar gemaakt", al dus Van Beusekom. Een buurt bewoner mengt zich in het ge sprek: "Tegen mij hebben ze wel gezegd dat ik hier hooguit twee jaar kan wonen en dan weg moet. Maar ze moeten mij wel een oprotpremie geven. Ik heb er toch veel geld ingesto ken." Het blijkt dat vlak voordat de bewoners per brief zijn inge licht, nog diverse huurcontrac ten in de te slopen buurt zijn af gesloten. Woensdag 18 april 2007 - Pagina 16 WESTKAPELLE - Gymnas tiekvereniging Hygiea uit Westkapelle houdt zaterdag 21 april een uitvoering in sportzaal de Bellink in Westka pelle. Tijdens de uitvoering van 13.45 en 19.15 uur komen alle facetten van turnen aan bod. Alles draait om magie en de musical The Wiz. Kaarten kosten drie euro, kinderen be talen twee euro. MIDDELBURG - Bomen wor den bekeken en de historie er van onder de loep genomen. Dat gebeurt tijdens de bo menwandeling van de Zeeuwse Volksuniversiteit op zaterdag 21 april. De wande ling begint om 9.30 uur bij het ZVU-gebouw aan de Span jaardstraat 51. meewandelen kost zes euro. ARNEMUIDEN - De Werk groep Voor Elkaar van de Ne derlands Hervormde ge meente houdt zaterdag 21 april een boekenmarkt. Be halve tweedehands boeken zijn er achter de kerk in Ame- muiden ook cd's, geborduur de textiel, glaswerk, kaarten en sieraden te koop. De markt is van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst is voor straatkinderen in Kyrgyzstan. VLISSINGEN - In de Sint Ja- cobskerk in Vlissingen is op zondag 22 april een evensong. De dienst bestaat uit bijbelle zingen, koorzang en samen zang en begint om 17.00 uur. s WGGGNGR huis-aan-huiskranten Start de lente verfrissend en ontdek de leukste steden van de UK op verrassende wijze. Stap in Rotterdam aan boord van de enorme Cruiseferries van P&O Ferries met gezellige restaurants, bars en lounges, shops, live entertainment en bios copen. Overdag bezoekt u York of Hull in Noord- Engeland. 3-DAAGSE MINICRUISE Inclusief 2 overnachtingen in 4-persoons Inside cabin en bus in Engeland. 2-persoons cabin: toeslag 7 p.p. Zeezicht: toeslag: 28 per cabin do/vr/za toeslag: 14 p.p. Kinderkorting: tot 40 Halfpension: 60 p.p. (2x ontbijt/diner) Tarief o.b.v. volledige bezetting Gezellig York Musea en pubs, schilder achtige straatjes, een impo sante kathedraal en de bes te winkels maken York tot één van onze topbestem- mingen. Haar middeleeuw se uiterlijk gecombineerd met moderne shops, leuke attracties en meer dan 30 musea maakt de stad leuk voor jong en oud. Maritiem Huil Huil biedt in een relaxte maritieme sfeer de ideale ingrediënten voor een dag je uit. Vele Engelse winkel straten, gezellige pubs, een leuke haven, gratis musea en designer shops en het grootste diepzee aquarium van Engeland. BOEKINGEN MEER INFORMATIE Boek uiterlijk 1 mei voor reizen t/m juli 2007. Bel 020 - 20133 33 (ma-za, 09.00 -18.00) en vermeld WEG. Aanbod beperkt beschikbaar voor nieuwe boekingen. Voorwaarden en 360°filmbeelden: www.POminicruise.nl ORANGE MAAKT OVERSTAPPEN HEEL EENVOUDIG Met Orange ADSL Family Telefonie kunt u nu ook voordelig en snel inter netten. Van surfen en downloaden tot foto's uitwisselen en online computer spelletjes spelen. De prijs van 24,95 per maand maakt dit abonnement aan trekkelijk voor mensen die veel online zijn en onbeperkt van het internet gebruik willen maken. Bellen via Orange ADSL Family Telefonie is zeer voordelig. In het weekend en 's nachts betalen abonnees per gesprek alleen het starttarief van 4 cent per gesprek. En daar buiten het starttarief en 2,5 cent per minuut naar alle vaste nummers in Nederland. Makkelijk overstappen Overstappen naar Orange ADSL Family is heel eenvoudig. Voor mensen die al een ADSL-abonnement hebben, zet Orange de verbinding gratis om naar het Orange abonnement. Het enige dat de abonnee hoeft te doen, is op aangeven van Orange het oude abonnement op te zeggen. Lukt de installatie niet? Dan helpt Orange hier bij. Wanneer u ook voordelig en snel wilt inter netten ga naar orange.nl, bel gratis 0800 92 62 366 of bezoek de Orange shop. Orange ADSL Family is in januari voor de tweede achtereenvolgende keer door de Consumentengids uitgeroe pen tot Beste Koop in de categorie 8 Mbit/s en sneller. Op de website orange.nl is makkelijk na te gaan welke snelheid Orange ADSL Family op uw huisadres biedt. Roos de Vries ziet erg op tegen de sloopplannen in haar wijk. foto: jaap wolterbeek

de Faam | 2007 | | pagina 16