f V ROUTE VOOR GEVAARLIJKE STOFFEN 'HONDEN JA, HONDENPOEP NÉÉ!' www.middelburg.nl Onderzoek naar ambitieniveau nieuw theater Julianabad 1 mei weer open Hof van Tange afgesloten Weblog Middelburgse raadsleden P-route Centrum iHlv/"N/iliiiDe Faam Woensdag 11 april 2007 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld.door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Fotografie: Mieke Wijnen De gemeente Middelburg gaat het ambitieniveau en de wijze van exploitatie van het nieuwe theater onderzoeken. Een com missie met deskundigen uit de theaterwereld gaat hiermee aan de slag. De commissie bestaat uit Jacques Senf (directeur van Impresariaat Senf Partners), Hans Onno van den Berg (directeur van de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouw directies), Cees Langeveld (directeur van het Chassé Theater in Breda) en Marc van Kaam (directeur van thea ter Castellum in Alphen aan de Rijn). De wens van het gemeentebestuur en de Stichting Stadsschouwburg Middelburg (SSM) is om een theater te bouwen dat aanvullend en onder-, scheidend is van het bestaande thea teraanbod in Zeeland. De-commissie van deskundigen gaat onder andere kijken naar belangrijke elementen voor het op te stellen programma van eisen en de programmering, de mogelijkheden voor exploitatie en een combinatie met commerciële activiteiten. In juni wordt het advies voor het gewenste ambitieniveau afgerond en voorgelegd aan het bestuur, de inwoners van Middelburg en andere belangstellenden. De reac ties worden meegenomen in een voorstel voor de gemeenteraad. Als deze besluitvorming is afgerond, wordt de discussie gestart over de locatie van het nieuwe theater. Het onderzoek naar het ambitieni veau is een voortvloeisel uit het coa litieakkoord 2006-2010. Hierin heeft het college aangegeven dat de ambi tie voor een A-theater overeind blijft, maar dat naar het precieze ambitie niveau, de wijze van exploitatie en de locatie opnieuw gekeken wordt. Om te voorkomen dat hierdoor een schouwburgloze periode ontstaat, wordt de bestaande schouwburg deze zomer opgeknapt. De opge knapte schouwburg kan straks nog enkele jaren open blijven, terwijl er gekeken wordt naar de manier waar op een nieuw theater in Middelburg wordt gerealiseerd. Het Julianabad aan de Koningin Julianalaan in Arnemuiden gaat op dinsdag 1 mei weer open. Er kan iedere dag, behalve op zon- en feestdagen, in het bui tenbad gezwommen worden tot en met zaterdag 8 september. Wilt u voor 2007 een abonnement? Laat u dan op woensdag 25 april van 10.00 tot 15.00 uur inschrijven in het Julianabad. Stuur met de inschrij ving een recente pasfoto mee. De zwemlessen staan gepland voor de tweede week in mei. Inschrijven voor leszwemmen kan op donderdag 26 april van 10.00 tot 15.00 uur even eens in het zwembad. De inschrijfformulieren kunnen dage lijks in de ochtenduren afgehaald worden in het wijkondersteunings- punt aan de Langstraat 35 in Arnemuiden. Voor meer informatie over zwemlessen en andere zwe- mactiviteiten kunt u bellen met tele foonnummer 60 13 99. Openingstijden: Vrijzwemmen Volwassenuurtje incl. kind t/m 7 jaar Banenzwemmen 18+ maandag t/m zaterdag van 13.15 - 17.00 uur maandag t/m vrijdag van 12.00 - 13.00 uur dinsdag van 19.00 - 19.45 uur Staatscircus Moscow/Holiday komt iets later naar Middelburg dan vorige week op deze pagina was te lezen. Daardoor is parkeerterrein Hof van Tange vanwege opbouwen, circus voorstellingen en opruimen afgeslo ten van donderdag 12 april tot en met maandag 16 april 10.00 uur. Voorstellingen zijn er op vrijdag om 16.15 en 19.30 uur, zaterdag om 14.00 en 17.00 uur en op zondag om 14.00 uur. Wat houdt een Middelburgs raadslid bezig? Neem eens een kijkje in de weblog. Die is te lezen op www.middelburg.nl. In de weblog -een soort dagboek- schrijven de raadsleden over actuele onderwerpen: Werkzaamheden in de stad, landelijke en lokale politiek, een bezoek aan een bedrijf. In de weblog kunt u ook reageren op de bijdrage van een raadslid. Gemeenten bepalen welke route vrachtwagens met gevaarlijke stoffen moeten nemen. Dat is nodig om het wegvervoer te laten rijden over relatief veilige wegen. Wegen waar weinig of geen krui singen en stoplichten zijn en die wat verder liggen van een woon wijk. Hoe lopen de routes in Middelburg? In de gemeente Middelburg zijn twee routes te onderscheiden: - De doorgaande route gevaarlijke stoffen loopt via de Vlissingse Sloebrug over de Nieuwe Vlissing- seweg, Stromenweg, Koudekerkse- weg, Laan der Verenigde Naties, Sandberglaan, Leliëndaalseweg, Noordweg naar de Wilgenhoekweg. - De route gevaarlijke stoffen voor het bereiken van Arnstein II loopt via de Nieuwlandsweg, Waldammeweg en Herculesweg. De route voor gevaarlijke stoffen is voor chauffeurs te herkennen door de oranje bordjes met stip en pijl die langs de weg staan. Routeplichtig Niet elke gevaarlijke stof is route plichtig, in de Wet vervoer gevaarlijke stoffen (Wvgs) is vastgelegd welke stoffen routeplichtig zijn. De meest voorkomende gevaarlijke stoffen zijn tegelijkertijd ook routeplichtige stof fen. Dat zijn brandbare gassen (zoals Ipg en propaan), giftige en bijtende gassen (zoals chloor en ammoniak) en ontploffingsgevaarlijke stoffen (zoals vuurwerk en bepaalde muni- De route voor gevaarlijke stoffen is te herkennen door de oranje bordjes met stip en pijl. tie). Benzine en diesel zijn de meest voorkomende niet-routeplichtige stof fen. Soms buiten route Er zijn afleveradressen voor gevaar lijke stoffen die buiten de aangewe zen route liggen. Wanneer een tank auto buiten de route moet zijn, dient het bedrijf daarvoor een ontheffing aan te vragen. Deze taak voor de gemeente is gemandateerd aan de Veiligheidsregio Zeeland. Gemeente Vlissingen verleent wel zelf de ont heffingen. Er bestaan twee soorten ontheffingen, een specifieke en een verzamelontheffing. Een specifieke is bedoeld voor één afleveradres, bij voorbeeld een Ipg-tankstation. Een verzamelontheffing wordt verstrekt voor het vullen van een aantal kleine re tanks verspreid over een gebied, zoals propaantanks in het buitenge bied. De locaties van de te vullen tanks zijn bekend bij de aanvraag, maar de route die de tankauto rijdt niet. Hiervoor gelden wel voorschrif ten. Zo moet de bebouwde kom en wegen waaraan kwetsbare objecten zijn gelegen worden gemeden. Daarnaast is ér ontheffing voor tran sport van vuurwerk, deze specifieke ontheffingen worden per keer ver strekt voor het leveren en ophalen van het vuurwerk, leder jaar dient daarvoor opnieuw een aanvraag te worden ingediend. Gemeente Middelburg neemt overlast van hondenpoep serieus en wil door voorlichting en hand having de overlast en ergernis van de inwoners verminderen. Daarom is de campagne 'Honden ja, hondenpoep nee!' gestart. Er is een folder verschenen en een hondencontroleur ziet toe op naleving van de regels. De meeste mensen vinden honden leuke dieren en beleven er veel ple zier aan, maar het hebben van hon den heeft ook minder leuke kanten. U heeft het vast wel eens meegemaakt: u loopt op straat en ineens stapt u in de hondenpoep. Het is een grote bron van ergernis: 39% van de inwo ners van de gemeente Middelburg ervaart overlast van hondenpoep. Uit verschillende bewonersonderzoeken, klachten via de servicetelefoon van de gemeente Middelburg en klachten van wijktafels, is gebleken dat hon denpoep een probleem is. Overlast voorkomen De gemeente heeft een hondenbeleid waarin maatregelen staan om over last te voorkomen. U moet honden bijvoorbeeld aanlijnen binnen de bebouwde kom en op het recreatie terrein Oranjeplaat in Arnemuiden. Honden mogen wel los lopen op de bolwerken en de grote weide in het Meiveld. Op kinderspeelplaatsen, schoolpleinen en speelweiden mogen honden niet worden uitgelaten. Ook bent u als hondeneigenaar ver plicht er zelf voor te zorgen dat de hondenpoep opgeruimd wordt. Honden mogen onder andere loslopen op de bolwerken. Daarnaast moet de hond identificeer baar zijn, dus bijvoorbeeld een hals band met adresgegevens dragen. Als u zich- niet aan de regels houdt en bijvoorbeeld de poep van uw hond niet opruimt of geen hondenbelasting betaalt, kunt u een proces-verbaal verwachten. Speciale hondencontroleur Naast bovengenoemde maatregelen is een nieuwe proef gestart in de binnenstad. Een speciaal benoemde hondencontroleur ziet toe op de nale ving van de regels voor het uitlaten van honden. De controleur geeft voorlichting en wijst de hondenbezit ters op de regels. Als een hondenbe zitter zich niet aan de regels wil hou den, wordt er een proces-verbaal uit geschreven. Wat kunt u doen als hondenbezitter? U kunt als hondenbezitter bijdragen aan het verminderen van de ergernis en overlast die medebewoners erva ren door de hondenpoep zelf op te ruimen. Meer weten? Meer informatie over het hondenbe leid staat in de Algemene Plaatselijke Verordening voor het uitlaten van honden. Deze kunt u bekijken via internet. Gaat u dan naar www.middelburg.nl, klik in het menu op de link 'Bestuur en organisatie' en vervolgens op de link 'verordeningen'. De folder is onder andere verkrijgbaar op het stadskan toor.

de Faam | 2007 | | pagina 9