HET WOORD AAN RAADSLID JEANNETTE DE VIS-BERRELKAMP DE WIJK IN: STROMENWIJK EN 'T ZAND Faam Duidelijkheid voor fietser en voetganger Commissievergaderingen in april Woensdag 11 april 2007 - Pagina 8 Voorafgaand aan de maandelijk se gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voor bereid. In deze commissies wor den geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 23 april. De commis1 sievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 11 april. Op de agenda staan onder andere een toelichting op de leer plicht en RMC op Walcheren naar aanleiding van het jaarverslag 2005- 2006, beschikbaar stellen krediet uit breiding Klimopschool en de kader nota 'Opgroeien in Balans'. De commissie Ruimte komt op maan dag 16 april bij elkaar. Aan de orde komen een presentatie over de laat ste ontwikkelingen van de N57, een presentatie over fietsroutes naar de Mortiere en aanvullende veiligheids maatregelen op de Stationsbrug. De commissie Algemeen Bestuur heeft zijn vergadering op dinsdag 17 april. In deze vergadering wordt onder andere een presentatie gehou den over 'Andere Overheid', met name de elektronische overheid. U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. r Medeburgers van Middelburg, De afgelopen week werden de raads leden goed bezig gehouden. En deze keer niet met alleen vergaderingen. De week begon met een bezoek aan Stichting Beeldende Kunst Middel burg (SBKM). Daar kregen we uitleg over onder andere het besteden van subsidies. Het leuke wat ik u beslist niet wil ont houden is dat u de tentoonstellingen in De Vleeshal op de Markt en de Kabinetten van De Vleeshal in de Zusterstraat gratis mag bezoeken. U weet het misschien niet, maar het is een SP standpunt dat dit soort instel lingen gratis toegankelijk zouden moeten zijn. De volgende dag naar Stichting Welzijn Middelburg (SWM). De raads leden zijn benieuwd wat er met de subsidiegelden gebeurt. SWM kennen we" allemaal, ieder van uit zijn eigen invalshoek. Ben je jong dan staat SWM voor skatepark Meker en Kunst en Cultuurcentrum voor jongeren 'De Spot'. Heb je een paar uurtjes over dan ga je naar Bureau Vrijwillige Inzet. Die helpen vrijwilligers bij het maken van keuzen en bemiddelen hierbij. Voor ouderen is er bijvoorbeeld een Onlangs is voor iedere Middel burgse wijk een wijkplan versche nen. Samen met de bewoners zijn op de wijktafel voorstellen voor dit jaar gemaakt. Op deze pagina leest u iedere week over een ander wijkplan. De zesde in een reeks van tien is Stromen- wijk/t Zand. De bewoners hebben vooral plannen ingediend voor het het deel van de wijk tussen de Grevelingenstraat en Nieuwe Vlissingseweg. In het plan komen onderwerpen als verkeer, overlast en diverse activiteiten aan de orde. Veel aandacht gaat uit naar het groen en speelplekken. De bewoners aan de Grevelingen straat willen dat kinderen veilig op de grasveldjes kunnen spelen. Daarom is er een ligusterhaag aan de straat zijde geplant. Die voorkomt dat spe lende kinderen onverwachts de straat oversteken. Tevens vragen zij om de speelplaats aan de Biesbosch- straat op te knappen. Omdat die ver stopt ligt tussen bomen en struiken wordt het speelterrein als sociaal onveilig ervaren. Bewoners van de Volkerakstraat willen voor de jonge ren speelplekken maken en ravot- groen plaatsen aan de straatzijde om ook zo de veiligheid voor de spelen de kinderen te verbeteren. Ook moe ten er bij de speelplaatsen bankjes komen voor de ouders. Een andere vorm van groenvoorzie ning is het onlangs aangelegde laby rint in Park Toorenvliedt. Het labyrint wordt dit jaar officieel, in gebruik genomen. Hondenpoep is de bewo ners een doorn in het oog. De wijk bewoners willen graag zoeken naar mogelijkheden om deze overlast te Park Toorenvliedt, het groene hart van de Stromenwijk. verminderen. Dit jaar bestaat de wijk- vereniging 60 jaar. Dit zal feestelijk gevierd worden met alle bewoners. Hoe, wanneer en waar het gevierd gaat worden is te lezen in de nieuws brief 'Even Buurten'. Die verschijnt drie tot vier keer per jaar. Het succes van Wereld(s)koken in 2006 wordt ook dit jaar voortgezet. Het doel hiervan is om elkaar te ontmoeten in de wijk en te proeven van eikaars keuken. Bouwen Er wordt ook flink gebouwd in de Stromenwijk. Zo is de eerste paal van de brede school aan de Keetenstraat vorige maand geslagen. Midden 2007 wordt begonnen met de bouw van een kerk van het Leger des Heils en een moskee aan de Stromenweg. WOP Het wijkondersteuningspunt wordt ook in 2007 door vrijwilligers bezet. Het WOP is te vinden aan De Ruyterstraat 42 (beneden). In augustus 2008 wordt het WOP gehuisvest in de brede school aan de Keetenstraat. De plannen van Woongoed, Politie en Stichting Welzijn Middelburg .zijn ook in het wijkplan op genomen. Het wijk plan Stromenwijk/t Zand is te lezen in de informatiehoek van het stads kantoor en is te bekijken op www.middelburg.nl. Wijkmanager is Harry Siebelink, wijkwethouder is Albert de Vries. Volgende week: Sint Laurens De volgende dag op bezoek bij de Sociale Dienst Walcheren (SDW) waar we een ochtend mochten meelopen. Het is heel goed om als raadslid te zien hoe het daar werkt. Ik hoop dat' iedereen die het formulier Klanttevre denheid 2007 heeft gekregen, dit ook heeft ingevuld en ingeleverd. Want als u niet tevreden bent over onderdelen van de SDW komt dit aan het licht en kan er wat aan gedaan worden. We sluiten de week af met een con ferentie over het minimabeleid. U heeft laatst een nieuwsbrief in de bus gehad. We zien nog te vaak dat men sen geen gebruik maken van de voor hen bestemde sociale voorzieningen. alarmeringsservice en zijn er welzijn- adviseurs. Neem eens contact met de SWM op. En dan is er vast ook iets voor u bij. U ziet op allerlei terreinen houden de raadsleden zich bezig. Wie doet wat, waar gaat het geld naar toe. Wat ook belangrijk is wat blijft over om voor Middelburg zinnige dingen te doen. Na een bezoek aan de SWM, met de bus van de Provincie kijken hoe dorpskernen in de gemeente Borsele zijn heringericht. Dit is van belang voor Sint Laurens, als straks de N57 klaar is. Het was heel leerzaam. Jammer dat er niet meer inwoners van Sint Laurens in de bus waren. Voor vragen en ideeën bent u altijd welkom vriendelijke groet, Jeannette de Vis-Berrelkamp jeannette@hcdevis.demon.nl De fietsroute Nieuwstraat-Korte Delft- Sint Pieterstraat is klaar. De hobbeli ge kinderkopjes uit de Nieuwstraat zijn vervangen door vlakke stenen en de Sint Pieterstraat is opnieuw bestraat. In de Korte Delft is een paar jaar geleden al nieuwe bestra ting gelegd. Grote tegels maken duidelijk dat je mag fietsen in de Korte Delft.

de Faam | 2007 | | pagina 8