Een groot hart voor natuur en miliei VINTERSPORT Spektakeldag Wij brengen je in beweging basics Katholieke ouderen vieren een feestje Vrijburgbad De Faam Vrijwilligers SLAGERIJ Pepersteak of Runderschnitzel Gyrosgehakt Spareribs voorgebraden 2 smaken Tartaar van biefstuk Barbecueworst voorgegaard Gehaktballen of hamburgers Hele kippen Korte Delft Ib - Middelburg Tel. 0118-642409 per kg 7,90 per kg 2,49 per kg 5,95 per kg 5,90 per kg 4,90 6 halen 5 betalen 2 stuks voor 4,90 voor 129,95 Van vrijdag 13 tot en met zaterdag 21 april a.s. is het P0RTWEEK het Vrij burg bad organiseert in deze week: op zondag 15 april: mil Woensdag 11 april 2007 - Pagina 7 or het oardon Vrijwilligers van Vluchtelingenwerk helpen mensen die uit de asielzoekerscentra komen met het papierwerk en het vinden van een woning, foto: izaak verkeste Vluchtelingenwerk heeft vrijwilligers nodig. "Wij zoe ken mensen op maatschap pelijk- en juridisch gebied. Soms moeten ze negatieve boodschappen doorge ven.. Als de procedure voor een verblijfsvergunning niet doorgaat. Mensen hoeven geen jurist te zijn, maar moeten zich wel kun nen verdiepen in een zaak, de rechtspraak in de gaten houden en een brief aan de IND kunnen schrijven. De juridisch vrijwilliger houdt contact met de advocaat. Maatschappelijke vrijwilli gers helpen formulieren in vullen, een inboedel kopen en bij het vinden van een huisarts", zegt Iet de Nijs. In formatie: 0118 - 633500. Toos Ansems en Wim Konings van de jubilerende Nivon afdeling Zeeland, foto: leon janssens door marcel van der voort MIDDELBURG - Het gene raal pardon lijkt in aan tocht. Dat belooft extra drukte voor Vluchtelingen werk. De mensen uit de asielzoekerscentra die een verbli j fs vergunning kri j - gen, hebben namelijk een huis en begeleiding nodig. Volgens Iet de Nijs van Stichting Nieuwkomers en Vluchtelin genwerk Walcheren komen in hun regio driehonderd mensen in aanmerking voor generaal pardon. "Er zijn mensen waar van de verblijfsvergunning niet is verlengd, die uitgeprocedeerd zijn enin het asielzoekerscen trum of een Regeling Opvang Asielzoekerwoning verblijven. Sommige zullen, als ze mogen blijven, direct aan het werk of naar school gaan. Ik heb geen idèe of al deze mensen op Wal cheren een huis krijgen. Als ze een aanbod van het Centraal or gaan Opvang Asielzoekers (COA) ontvangen, dan gaan ze daar waarschijnlijk naar toe. Het kan ook zijn dat ze elders in de buurt van familie gaan wo nen", zegt De Nijs. Het is niet zo dat er woningen zijn gereser veerd. Evenmin is er overleg met woningbouwcorporaties over de te verwachten drukte op de woningmarkt. Wel zijn er ge sprekken tussen de Vereniging Nederlandse Gemeenten en het Ministerie van Justitie. "De mensen komen bij ons vragen hoe het zit. Wij kunnen er wei nig erover vertellen. Ik merk dat ze het nieuws dagelijks volgen. En met smart op het generaal pardon wachten. Ik leg dan uit dat het niet zo snel gaat als ze hopen. Veel zijn in het asielzoe kerscentrum getraumatiseerd na een lange periode van onze kerheid. Het lijkt dat ze straks met verblijfsvergunning in het paradijs op aarde komen. Dat zal in de praktijk tegenvallen. Zaterdag OPENINGSTIJDEN: Maandag, dinsdag GESLOTEN Woensdag, donderdag, vrijdag 09.00-18.00 09.00-16.00 Aanbiedingen geldig van woensdag I I april t/m zaterdag 14 april 2007 Heren jack ADEN van 129,95 voor 89,95 Ook in damesmodel verkrijgbaar Asics Nordic Walkingschoen voor dames en heren Met Gore-tex Afritsbroeken vanaf 29,95 In dames- en heren modellen Middelburg Vlissingen Nieuwe Burg 22-28 Walstraat 80-82 0118-611741 0118-440084 Daarom is begeleiding hard no dig", aldus De Nijs. Bij Vluchtelingenwerk Goes on dernemen ze geen extra actie om vrijwilligers te werven. "In Goes en Noord-Beveland zou den 77 mensen voor een gene raal pardon in aanmerking ko men. "Dat betekent voor ons een inhaalslag. Ik ben voorstan der. Laat het recht geschieden voor alle ellende dat die mensen is aangedaan. Eindelijk kunnen die hun leven oppakken na een tijd van stress. Voor een aantal gaan wij eert huis regelen. Ik verwacht geen problemen", zegt een optimistische coördi nator Luc Willem. door leon janssens NIEUW- EN ST. IOOSLAND - Nivon is de Nederlandse tak van de internationale na tuurvriendenbeweging. De vereniging maakt zich sterk voor recreatie in harmonie met natuur en milieu. De af deling Zeeland bestaat in mei veertig jaar, maar viert het verjaardagsfeest op 15 april. De moederorganisatie werd in 1895 in Wenen voor arbeiders opgericht. In het Wienerwald kwam de een blokhut, de eerste in een lange rij van lowbudget huizen beheerd door vrijwilligers. Wim Konings is voorzitter van Ni von afdeling Zeeland. "De huizen zijn kindvriendelijk en staan altijd op goede locaties. Iedereen kan er naar toe, lidmaatschap is niet verplicht. Voor leden is het ver blijf in het huis voordeliger. Wij hebben driehonderd leden maar het is verbazingwekkend dat het zo onbekend is. De reactie is vaak: 'Had ik dat maar eerder ge weten'. Er zijn vijftien huizen in Nederland en duizend in heel Eu ropa." Nivon kent meer activitei ten. De eerste zondag van de maand is er altijd een excursie, tweede zondag koffie drinken in de Legerdiek op de Westwal in Goes en de derde zondag wande len. "Altijd ergens anders, gemid deld vijftien kilometer", weet be stuurslid Toos Ansems die het wandelen organiseert. "Rond tien uur is het dan altijd verzame len op de Lijnbaan in Goes. Zelf ontmoette ik iemand om te gaan wandelen. Ik ben mee naar huis Morgenrood in Oisterwijk ge gaan. Het was zo leuk dat ik lid van Nivon ben geworden. Het zijn allemaal mensen die natuur en milieu een goed hart toedra gen." De afdeling Zeeland be staat in mei veertig jaar en viert dat met een receptie in de Leger diek in Goes, op 15 april van 14.00 tot 17.00 uur. Meer Info: Wim Ko nings, 0118-601952 of Els Koor stra, 0113-213216. HEINKENSZAND - De Katho lieke Ouderen Bond (KBO) Zee land bestaat 12,5 jaar. Dat wordt op dinsdag 17 april gevierd in De Stenge in Heinkenszand. Om 9.30 uur begint het dagvul- lende programma met de open stelling van de infomarkt van instellingen en bedrijven. Na de pauze houdt Wim Derks van de Universiteit van Maastricht de lezing Ontgroening, vergrijzing en bevolkingsdaling. Hoe erg is dat? De lunch begint om 12.00 uur en wordt muzikaal opge luisterd door pianist Cees Hoogesteger. Het koersbaltoer- nooi tussen Zeeuws-Vlaande- ren en de rest van Zeeland is van 13.15 tot 14.00 uur. Tegelij kertijd zijn in een andere zaal iconen te bekijken en houdt Frans Buijze een lezing over de bijbelse voorstellingen. In zaal drie is de voordracht Charel en Janna te zien. Het is een oor spronkelijk verhaal van Zeeuw se bodem. Daarna is er een op treden van Ambras. Aanmelden kan via: 0113-655498. tussen 13.30 en 16.00 uur Geniet o.a. van: Hindernisbaan Loop mat Kampioenschap Bommetje Springen Spijkerboekhangen Natte speeltuin Entreeprijs 3,75 tot 16 jaar) €4,35 16 jaar e.o.) ongediplomeerden alleen toegang onder begeleiding van minimaal één zwemmende volwassene ZwkMBAl) filNt.SS HORSCA Sportweg 2, 4387 PM Vlissingen T: 0118-486820 www.vriiburabad.nl

de Faam | 2007 | | pagina 7