bouwfonds oorzaak van jump-rage Mobieltje en webcam Sinke Komejan Souburg Steeds meer aandacht voor jumpfeesten in Zeeland Jumpparty's in Zeeland 'Wat leeft, heeft ruimte rwcfyj... Inlichtingen en verkoop: Prijzen vanaf 219.700,- v.o.n. www.woneninsouburg.nl Modern-klassiek concert in de kerk Vorm en inhoud Dansrage komt vanuit België naar Zeeland Lezing van Lafaille bij Groei en Bloei Lijn voor klachten belbus Tulv/"NNftiillDe Faam Woensdag 11 april 2007 - Pagina 54 Boulevard Bankert 158 4382 AC Vlissingen Tel. 0118 440800 Fax 0118 440801 Email: vlissingen@sinke.nl www.sinke.nl In cJe nieuwe- wijk Souburg Noord worden Vrije achterom en berging in de tuin 19 woningen gebouwd van een superieur© 3 Slaapkamers en een luxe badkamer kwaliteit. En dal voor een betaalbare prijs. (Villeroy Boch) Kwalitatief zeer hoge afwerking Grote zolderruimte Eigen karakter en uitstraling Kindvriendelijke, groene wijk op loop Riante woonkamer op de tuin gericht afstand van voorzieningen j MIDDELBURG - De Cana dese maar in Nederland wonende sopraan Barbara Hanniganis is zondag 15 april te beluisteren in de Doopsgezinde kerk in Middelburg. Zij wordt be geleid door pianist Rein- bert de Leeuw. Het concert begint om 15.30 uur en is een initiatief van Muziek Podium Zeeland. Kaarten kosten 15/12 euro. VLISSINGEN - Martin Mc Namara en Wies de Bles exposeren het werk van hun cursisten bij de Kun steducatie Walcheren, lo catie Van Doesburgcen trum, in Vlissingen. De ex positie Een zoektocht naar vorm en inhoud is tot 18 april te bekijken, op werk dagen van 9 tot 17 uur. ^natuurlijk wonen De vrienden Charlie van Flaix de jump. Een aanstekelijk dansje en leuk om naar te kijken, foto: izaak verkeste MIDDELBURG - De jump-rage heeft Zeeland bereikt. Toch is het allemaal nog pril wat betreft grote feesten. Flaix Invents houdt in het Vlissing- se Arsenaal tegenwoordig evenementen. Naast jump is er ook aandacht voor hard- style en hardcore. Binnen het concept zijn er in de regio evenementen met lokale dj's. Ook kunnen de liefheb bers van jump bij discotheek De Hooizolder in Westkapelle terecht. Voor meer informa tie: www.partyfiock.nl. 'S-HEER HENDRIKSKINDE REN - Ook in 's-Heer Hendriks kinderen hebben ze het jumpen ontdekt. Een party eerder deze maand léverde zestig jongeren op. Daarom is er vrijdag 20 april een Jump Style Party in het Heer Hendrikshuis. Deze begint om 21.00 uur. Of vrijdag 30 maart naar café Fraggles in Vlissingen. Daar is dan early hardcore, hardstyle en jump. Vanaf 21.00 uur. In café Flaix in Middelburg is er vrijdag 13 april om 19.00 uur Jump-a-licious. door marcel van der voort MIDDELBURG - "Ik jump nu anderhalf jaar en kan het wel. De bewegingen gaan van links, rechts en van voor naar achteren. Het publiek voegt er steeds iets aan toe en maakt combina ties, zegt de negentienjarige Kevin Vermeulen uit Oost- Souburg over jumpen in Zeeland. Jumpen? Jawel, het is de nieuwste dansrage onder de jongeren. Jumpen is vooral populair door dat jongeren hun eigen dans- filmpjes op internet zetten. In middels heeft de commercie het jumpen ook ontdekt. Maar Vermeulen volgt de commercie niet. "Er is nu ook duo-jump. Ont staan uit de liedjes en commer cie. Mijn dansjes zet ik nooit op het internet. Ik heb mijn eigen stijl. Het is leuk om naar te kij ken. In café Flaix in Middelburg zie ik veel mensen jumpen. De muziek voor het jumpen draai ik tegenwoordig zelf als Killa-B. Onder andere in Flaix", zegt Vermeulen. Filmpjes "Ik zet mijn filmpjes wel op jump-sites, zegt Alwin Krijgs man (18), een jumpliefhebber uit Goes. "Het is mooi als men sen er naar kijken. Van de film pjes die erop staan leer ik nieu we dingen." "Jumpen is in", weet Ramon van Eijkeren. Hij is eigenaar van café Flaix. "Het is een typische muziekstijl. Hier in Zeeland ge komen vanuit België. Favoriet bij een select aantal mensen. Tegenwoordig doen mijn be zoekers graag duo-jump. Dat is een soort synchroon dansen. Wel uitkijken dat ze elkaar niet tegen de schenen trappen. Bij drukte is het moeilijker", aldus Van Eijkeren. Populair Er zijn ook speciale jump-fees- ten. Van Eijkeren: "Toen de mu ziekstijl populair werd, heb ik Belgische dj's geboekt. Er ko men per feest meer liefhebbers bij." SEROOSKERKE - Groei Bloei afdeling Walcheren heeft Michel Lafaille uitge nodigd voor een lezing. De tuin en landschapsarchi tect heeft het boek De me thode geschreven. Hij vindt de tuin meer dan een verzameling planten. De lezing is woensdag 25 april vanaf 20.00 uur in De Zandput in Serooskerke. Nietleden betalen 2,50 euro. MIDDEL BURG - De nieuwe dienstrege ling van het openbaar vervoer roept veel vragen op bij de Zeeuw se burger. Met de in voering van het nieuwe vervoerssys teem van de provincie: de belbus. Deze bus zorgt voor veel on rust en ondui delijkheid bij de reizigers. Dat blijkt uit de signalen die bij Klaverblad Zeeland bin nenkomen. Om meer zicht te krijgen in de erva ringen van mensen met het openbaar vervoer en met de belbus, heeft het Klaver blad de hele maand april een meldpunt geopend. Sinds 1 januari zijn enkele buslijnen in ZeeuwsVlaan- deren en de Oosterschelde- regio vervangen door de belbus. Dit roept veel vra gen op bij reizigers. De nieuwe dienstregeling van het openbaar vervoer zou volgens de provincie Zee land samen met de belbus een dekkend netwerk van lijnen op moeten leveren voor reizigers. Klaverblad Zeeland wil graag de erva ringen van mensen met de belbus en het openbaar vervoer horen. Ook sugges ties zijn welkom. Op www.klaverbladzeeland.nl kan een enquête ingevuld worden. Ook kan in de och tenduren gebeld worden naar 0113212783. MIDDELBURG - Het jump- dansje dankt zijn succes aan de media. Er staan veel film pjes op websites, zoals youtu- be en google. Door het mas saal verspreiden van de vi deo's door jongeren via bij voorbeeld MSN, raken ande ren ermee besmet. De muziekstijl jump is popu lair vanwege vrolijke melo dieën met een stevige kick er- in. Het dansen is vooral in trek bij de jeugd tussen de twaalf en achttien jaar. "Tegenwoor dig zijn de middelen om het jump-dansje op het internet te zetten voor iedereen beschik baar. Dat is denk ik de oorzaak van het grote aantal filmpjes op het net", zegt Martijn de Crom (21) van JumpUnited.com. "Wie heeft er tegenwoordig geen mobiel tje waarmee ze snel filmpjes of foto's kunnen maken? Of een webcam op de pc? Zodra een filmpje op het internet staat is deze voor de hele wereld toe gankelijk. De lust naar be kendheid is voor ve len een drive om film pjes te maken. Want zo'n snelle be kendheid bij een groot publiek is nog nooit zo makkelijk ge weest." Veel Zeeuwen zetten hun dansver- richtingen op de site, die De Crom in Ber gen op Zoom maakt. Volgens eigen zeg gen heeft de site 20.000 bezoekers per maand. In Zeeland zijn er nog geen eigen sites bekend. Naar verwach ting zal de hy pe rondom het dansje geleide lijk verminde ren. De muziekvorm jump lijkt wel een blijvertje. Die is er vanaf 1993.

de Faam | 2007 | | pagina 54