44 us a Domus komt naar GOES! Broederziel Bekendmaking bij 3 verjaardagskaarten -Q-J}. \'y- Met demonstraties van de QFtvace en FFrestige serie. voelt je beter aehter een FF)vmus! Verkade Chocolade Mini's brunu EXPO Primera fllllll' dé Weekkrant De Faam Anthony Fokkerstraat 100 www.domusorgels.nl Domus Orgels BV, Industrielaan 26, 3903 AD, Veenendaal T: 0318 - 519 136 E:info@domusorgels.nl W: www.domusorgels.nl t.w.v. minimaal 5,- Lezing Rijkswaterstaat Woensdag 11 april 2007 - Pagina 4 Natuurgetrouwe pijpor^ vlklanken •- mam Op vrijdag 13 april zal organist André de Jager een muziekconcert verzorgen van 19,30 uur tot 20.45 uur. Voor meer informatie over André de Jager kijk op; Gratis door anoeska gijzel MIDDELBURG - Als een kind overlijdt, gaat alle aandacht naar de ouders. Overlijdt een volwassene, dan staan de partner en kinderen op de eerste plaats. Maar bij de gevoe lens van achtergebleven broers en zussen staat nie mand stil. Zij rouwen in het verborgene. Een vergeten verdriet. In april 2006 verloor Silvia Lip man haar jongere broer aan kanker. Een gebeurtenis die tot op de dag van vandaag impact heeft gehad op haar leven. "Je deelt samen een verleden," licht ze toe, "je bent van hetzelf de vlees en bloed. Dat maakt de band sterk en apart. Je eigen dood kan niet dichterbij komen dan wanneer je eigen broer of zus overlijdt. Dat is een tegen natuurlijk gevoel." In die periode ontdekte Lipman hoe weinig aandacht er is voor rouw om een broer of zus. Via haar moeder stuitte ze op het boek Broederziel Alleen van Minke Weggemans. Het boek hielp haar om haar eigen rouw proces te (h) erkennen. Via via kwam ze in contact met Gerda van Leeuwen van het Zeeuws Steunpunt voor Verlies en Rouw. Samen besloten ze om dit vergeten verdriet onder de aandacht te brengen door Weg gemans voor een lezing naar Zeeland te halen. "Rouw en verlies is nog steeds een moei lijk onderwerp," licht van Leeu wen toe, "zeker in Zeeland. Het komt te dichtbij voor mensen." Gerda van Leeuwen (links) en Silvia Lipman, foto: anoeska guzel Uit ervaring weet Van Leeuwen dat mensen na het verlies van een dierbare tijd nodig hebben. Nemen of krijgen ze die tijd niet, dan leidt dat onherroepe lijk tot problemen, zoals ver minderende concentratie en le venslust, werkverzuim en de pressieve gevoelens. Soms zijn mensen zelfs niet meer in staat hun huishouden te runnen. "Veel mensen denken dat dat abnormaal is," aldus van Leeu wen. Bewust worden van het verdriet is de eerste stap in het rouw proces, erover praten een twee de. De dames hopen met de le zing en een workshop daartoe een aanzet te kunnen geven. "Ik merk nu al dat het wat lo smaakt in mijn omgeving," al dus Lipman. "Ik krijg reacties van mensen die hetzelfde heb ben meegemaakt." "Rouw is als een litteken," benadrukt Van Leeuwen het belang van erken ning. "Het kan heel mooi gene zen, maar ook lelijk blijven. Hoe iemand rouw verwerkt, is persoonlijk. Als er maar ruimte voor is." De lezing Broer of zus voor het leven? van Minke Weg gemans vindt plaats op vrij dag 13 april in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De zaal is open vanaf 19.30 uur, de lezing begint om 20.00 uur. De toegang is gra tis. In aansluiting daarop geeft Weggemans op zater dag 14 april de workshop Het verlies van een broer of zus een plaats geven in het Grand Café Buitenrust te Middelburg. De workshop duurt van 10.30 urn- tot 16.30 uur en kost 75 euro per per soon, inclusief koffie, thee en lunch. Voor de workshop is aanmelden noodzakelijk. Meer informatie of aanmel den kan via 0575570991 of broederzielalleen@chello.nl. Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ontwerpbesluit inzake een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren van Sea Way Refining B.V. te Vlissingen Verkrijgbaar bij: loving, sharing, giving...caring en alle grotere Postkantoren en betere wenskaartenwinkels. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Op 20 november 2006 is van Seay Way Refining B.V. te Vlissingen een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging opper vlaktewateren (Wvo) ontvangen en op 7 maart 2007 een aanvulling op deze aanvraag. De aanvraag betreft het lozen van afvalwater, afkomstig van zijn fabriek gevestigd aan de Haven 9890 te Vlissingen, op 3 wijzen: A. via de mengbak van Deltius B.V., op de biologische zuivering van Evides Afvalwater B.V. B. via het rioolstelsel van Industrial Park Vlissingen B.V. op de Westerschelde C.via de koelwaterleiding van Deltius B.V. op de Sloehaven te Vlissingen. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Terinzagelegging De aanvragen, alsmede het ontwerp en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 12 april 2007 tot en met de termijn waarbinnen tegen het besluit op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaele- singel 18 te Middelburg op vooraf - Ministerie van Verkeer en Waterstaat gaande afspraak (tel. 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 2. in de centrale hal van het stadhuis van de gemeente Vlissingen gelegen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen tijdens kantooruren. Na voorafgaande afspraak (telefoon 0118-48 73 39/48 73 00 of whe@vlissingen.nl) kunnen de stukken ook op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur ingezien worden. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 23 mei 2007, zowel schriftelijk als mondeling, ziens wijzen inbrengen bij de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke zienswijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 11 april 2007. De staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur, drs. J.H.G. Jacobs

de Faam | 2007 | | pagina 4