Motor laten lopen Sloegebied krijgt nieuwe elektriciteitscentrale Agenda Podium Beledigd Nieuwe poging Bridgetalent Duiven Woensdag 11 april 2007 - Pagina 47 DONDERDAG Grijpskerke, Boerderijgalerie De Osseberg, poëzieavond, Johan na Kruit en instrumentale mu ziek, 20 u, aanmelden: 625284 Meliskerke, Ons Huis, bijeen komst, 'Klimaatverandering', Ned. Rode Kruis, 19.45 u Oost- Souburg, Palazzoli Huis, wan deltocht, 13.30 u, ontmoetings middag (ex) kankerpatiënten, 14-15.30 u Oostkapelle, Prote stants Kerkcentrum, kinderkle- dingbeurs, 13.30-15.15 u, peu terspeelzaal 't Speeltreintje VRIJDAG Middelburg, Kunst- en Cultuur centrum De Spot, Raggaenight met Groover en DJ Tak, 20.30 u Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, lezing, 'Broederziel al leen', 20 u Vlissingen, café De Concurrent, Salsanight, DJ Alexander, 22 u ZATERDAG Middelburg, Zeeuws Museum, Museumweekend, div. activi teiten, 10-17 u* Middelburg, Markt, Dam en Korte Burght, div. activiteiten, leerlingen ba sisscholen, 10-16 u Vlissingen, Adr. Coortelaan 1, Ruytermars, 25 en 40 km 9 u, overige afstan den 10 u Oost-Souburg, kerk gebouw Open Haven, officiële heropening, 15.15 u Middel burg, Ontmoetingscentrum Dauwendaele, ontmoetings dag, K.J.B.B., aanmelden: 0113- 301847 ZONDAG Middelburg, Zeeuws Museum, Museumweekend, div. activi teiten, 10-17 u Middelburg, Gasthuiskerk, Engelstalige kerkdienst, St. Time 4 God, 19 u Middelburg, restaurant Num mer 7 en NSH Shop, modeshow én wijnproeverij Spaanse wij nen, 13.30 u, aanmelden: 627077 West-Souburg, Ad- ventskerk, sing-inn, Leger des Heils, 16 u Gapinge, Praktijk voor Meditatietraining, Stilte dag, oefeningen, wandeling, 10- 16 u, aanmelden: 06-22868392 Middelburg, Stadsschouwburg, lezing, Het stervensproces in vijf elementen', Spirituele So- ciët Zeeland, 10.30-13 u MAANDAG Vlissingen, Cinecafé en café Speyk, Murphy's Quiz Night, kennisquiz, 20 u Serooskerke, De Zandput, bloemschikde monstraties, Ver. Groew Bloei, 19.30 u Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing, 'De vrouw die Jezus liefhad, Ma- ria-Magdalena', 20 u DINSDAG Oost-Souburg, De Kwikstaart, thema-avond, 'Brandpreven tie', ANBO, 14 u WOENSDAG Middelburg, Vrijlandstraat 65, lezing, 'Hulp en genezing langs geestelijke weg', Bruno Gro- ning, 19.30-21.30 u Middel burg, De Klepperhoeve, werk- middag, activiteit 6-12 jr., 13.30- 15 u DONDERDAG Goes, 't Beest, Huis aan de Am- stel, theater, 20.30 u Middel burg, 't Spiegeltheater, Hans Theessink, blues Champag ne Charlie, concert, 20 u Goes, De Mythe, Najib Amhali, caba ret, 20 u Vlissingen, Arsenaal theater, Marjolein Meijers, try- out, 20.15 u VRIJDAG Goes, 't Beest, Theaterklas Goese Lyceum, voorstelling, 14 u Middelburg, Stadsschouw burg, Danstheater Aya, voor stelling, 20 u ZATERDAG Ritthem, Ons Dorpsleven, Brassband ONDA, uitvoering en De Bonte Avond Club, caba ret, 19.30 u Vlissingen, Vest- zak99, jongerengroep Zeeuwse Komedie, eenakter, 20.15 u 's- Heerenhoek, De Jeugdhoeve, De 's-Heerenhoekse Komedie, plattelandskomedie, 19.30 u Goes, 't Beest, Theaterklas Goese Lyceum, voorstelling, 14 u Vlissingen, Sporthal Bas- kensburg, Kidsconcert, 16 u Krabbendijke, De Meiboom, Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse, cabaret, 20 u Vlissin gen, De Piek, Carpe Chorda, gi taar band, 19 u Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Joop Visser Jessica van Noord, kleinkunst, 20.30 u Vlissin gen, St. Jacobskerk, Euterpe Baroque Consort, concert, 20 u Oostkapelle, De Halve Maan, Brassband Crescendo en Har monie Voorwaarts, uitvoering, 19.30 u ZONDAG Goes, 't Beest, Theaterklas Goese Lyceum, voorstelling, 14 u Middelburg, Doopsgezinde Kerk, Barbara Hanniganis, vo calen en Reinbert de Leeuw, piano, modern-klassiek con cert, 15.30 u Goes, Grote Kerk, Kamerorkest Conservatorium Turku, Jukka Perksalo, dirigent en Aino Kola, sopraan, concert, 17 u Vlissingen, Arsenaal theater, Andrew Cronshaw Iain Matthews, folkmuziek, 20 u Vlissingen, CineCity, Saara Rautio, harp en cello, concert, 11.30 u Vlissingen, St. Jacobs kerk, Shantykoor Het Veerse Scheepstuig, CD-presentatie, 14 u Vlissingen, Het Majoraat, De Zingende Zilvermeeuwen, koffieconcert, 14.30-16 u DINSDAG Vlissingen, Arsenaaltheater, Rob Urgert Bastiaan Geleijn- se, cabaret, 20.15 u WOENSDAG Vlissingen, café Popeye, Copy cat, live, 22 u Vlissingen, café- rest. Soif, jazz blues, live, 21 u door bo van scheyen VLISSINGEN - Er komt een nieuwe centrale in het Sloegge- bied. Op donderdag 29 maart is er een samenwerkingsovereen komst getekend voor de bouw en exploitatie van de Sloecen- trale. Delta en Electricité de France(EDF) zijn de opdracht gevers. Bij de bouw en het vijftienjarig onderhoudscontract van de Sloecentrale is een bedrag ge moeid van 550 miljoen euro. Tijdens de bouw van de centra le zullen naar schatting 700 ba nen kunnen worden ingevuld. Zodra de centrale in gebruik is genomen zullen er ongeyeer 35 mensen 24 uur per dag de cen trale bemannen. Beide op drachtgevers hopen voor de zo mer met de bouw te kunnen be ginnen. De volledige bouwpe riode neemt ongeveer twee jaar in beslag. De Sloecentrale wordt een moderne gasgestookte elektriciteitscentrale, met een vermogen van 870 megawatt. Dat is genoeg stroom voor tweemiljoen huishoudens. Werk aan de kerk door peter vrancken BIGGEKERKE - De Biggekerkse studio Yan Dao staat voor 'ge zondheid, balans, lenigheid en kracht voor lichaam en geest.' Dat vraagt om een nadere ver duidelijking door Carry den He ijer, die zelf zes jaar geleden met tai chi in aanraking kwam en dermate enthousiast raakte, dat ze zelf opleidingen ging volgen om zelfstandig met de bewe gingsleer aan de slag te gaan. "Het is een andere manier van bewegen dan bij gymnastiek. Ik probeer de menselijke energie van binnen uit te stimuleren. Met geesteskracht gaat de ener gie door het lichaam stromen. Denkkracht geeft weer energie en dan gaat de motor weer lo pen. Je wordt er gezonder door en je presteert beter. Als je ver liefd bent, krijg je vlinders in de buik. Als je schrikt lijkt het, alsof je hart stilstaat. Ook dat is ener gie. We laten het stromen." Cairy den Heijer komt vervol gens met opvallende voorbeel den. "Een atleet die in de finale opziet tegen een tegenstander en denkt dat hij het niet zal win nen, wint het nooit. Cassius Clay stond bekend om zijn ver bale geweld voor een bokswed strijd. Hij was de beste verkon digde hij altijd. Hij won heel veel. Als je jezelf overtuigt, pres teer je beter." Tai chi, het lijkt wat zweverig. "Dat hoor ik vaker, maar dat is het zeker niet. Dat weet ik ook uit eigen ervaring. Dat mensen dat denken komt door de onbe kendheid. Acupunctuur is uit eindelijk toch ook geaccep teerd. Ook dat is een Chinese geneeswijze, evenals kruiden. Onze oefeningen zijn ook al eeuwenoud en de basis wordt steeds gevormd vanuit hetzelf de denken. Alleen de uitvoering is anders. Vandaar gezondheid, balans, lenigheid en kracht voor lichaam en geest." Nadat de vol tallige spelers groep van voet balhoofdklasser Hoek ondubbelzinnig het vertrouwen in trainer Cees Houtepen had uitgespro ken, besloot de oefenmees- ter uit Oost Souburg het sei zoen toch af te maken bij Hoek. Houtepen voelde zich diep beledigd door het bestuur, dat zijn contract na een eerder toezegging toch niet besloot te verlengen. Motorcrosser Rinus van de Ven heeft de bittere pil van het net missen van WK-pun- ten in Valkenswaard ver werkt. Komend weekeinde gaat het Vlissingse talent op nieuw een gooi doen naar wereldkampioenschaps- punten tijdens de Grand Prix van Spanje. Een week later rijdt Van de Ven de GP van Portugal. Middelburg heeft er een na tionaal kampioen bij: de elf jarige Joost Kusters won sa men met zijn partner Pim Coppens de nationale bridgetitel voor paren bij de pupillen. Voor de duivenmelkers zit de winterstop erop. Afgelo pen weekeinde vlogen de ge vleugelde dieren weer tij dens een trainingsvlucht vanuit Oudenaarde. Voor za terdag staat een vlucht tot 250 kilometer op het pro gramma. Yan Dao kiest doelbeWtfgt voor kleinschaligheid. Carry den Heijer werkt in de studio met groepjes van maximaal zeven personen. "Ik vind het fijn om maximale aandacht aan de mensen kan schenken. De mensen waarderen het ook." foto: cor dorland door marcel van der voort OOST-SOUBURG - Met man en macht is gewerkt om De Open Haven, de kerk aan het Oranje plein in Oost-Souburg op te knappen. Vooral door de han digheid van kerkgangers vallen de kosten zo'n honderdduizend euro lager uit. Lekkende verwarmingsbuizen gaven het signaal dat er iets moest gebeuren. Een team sloopt, legt een verwarming en vloer aan en vervangt de oude banken voor nieuwe stoelen. Zelfs de kroonluchters krijgen een poetsbeurt. "Op die kroon luchters hebben wij ons verke ken. Vooraf lieten wij een offerte maken door een bedrijf, maar we wilden kosten besparen en het zelf doen. Dat hebben de zes klussers- geweten. Ze hebben er t een week over gedaan", zegt dominee Aamoud van der De- ijl. Zaterdag 14 april wordt de j vernieuwde kerk tijdens een besloten bijeenkomst weer in gebruik genomen. Zondag om 9.30 uur is er een kerkdienst met medewerking van de Vlissingers. Daarna is er van dinsdag 17 tot en met 20 april een expositie met werken van Souburgse kunste naars. Op 17 en 18 april is er een orgelconcert door B. Beekman en op 19 april vanaf20.00 uur een try-out concert van Vlijt en Vol harding. Ook het Concert Voci Miste van de Ruyterstadsingers op 21 april begint om 20.00 uur. Tenslotte is er 22 april om 19.00 uur de musical Daniël in De Goe de Aarde aan de Kanaalstraat.

de Faam | 2007 | | pagina 47