17in GEMEENTE VLISSINGEN Speerpunten 2007 Sportbuurtwerk Vlissingen DAG TIJD Gymzaal Maandag 15.30-17.30 uur Dinsdag 15.30-17.30 uur Woensdag 16:00-18:00 uur Vrijdag 15.30-17.30 uur Vrijdag 15.30-17.30 uur Vrijdag 16.00-17.30 uur De Branding (Grote Markt) CSW De Houtuyn Paauwenburg Van Duyvenvoorde Baskensburg (Zaalvoetbal) Vlissingen in beweging krijgt steeds meer bekendheid in de gemeente Vlissingen en daarbuiten. Er blijkt veel animo te zijn voor de sportieve activiteiten voor jongeren, oude ren, gehandicapten en bestuur ders van sportverenigingen. Vlis singen in beweging probeert in te springen op vragen en ideeën van mensen die in de sport actief zijn en natuurlijk proberen we de niet- actieve sporters te stimuleren tot bewegen. De sportraad draagt zorg voor de sportontwikkeling in de gemeente Vlissingen. De leden van de sport raad komen maandelijks bij elkaar. Dan kijken zij naar actuele situaties, zaken op langere termijn en zetten dat af tegen het sportbeleid dat er is of er moet gaan komen. Aan het begin van hun openbare vergade ring geven zij sportverenigingen de mogelijkheid om een toelichting te geven over waar zij mee bezig zijn. Ontwikkelingen op het gebied van de sportboulevard, sportaccom modaties en het onderwijs worden nauwlettend gevolgd. Waar spor- taanbieders, onderwijsinstellingen of buitenschoolse opvang kunnen samenwerken, wordt dat door de Sportraad gestimuleerd. De belangrijkste taak van de sport raad is het college van burgemees ter en wethouders adviseren op het gebied van sport. De sportraad krijgt zelf ondersteuning van actieve ambtenaren van de cluster sport. Voor meer informatie: A. van den Beid, 0118-487422," sportraad@vlissingen.nl Oost-Souburg de activiteiten helaas niet kunnen aanbieden. Gelukkig is er sinds begin 2007 ook daar weer sportbuurtwerk. In de schoolvakan ties is er voortaan altijd wat te doen. Sport voor ouderen In het afgelopen jaar is er druk ge werkt om een stichting op te richten, die zich specifiek richt op beweeg- groepen voor 55 plussers, die door het Galmproject ontstaan zijn. In een later stadium kunnen andersoortige sportgroepen ook bij deze recrea tiesportvereniging worden onderge bracht. Verder in deze nieuwsbrief kun je hier meer over lezen.. BOS (buurt, onderwijs en sport) Vlissingen in beweging heeft vanuit het BOS-project twee deelprojecten in het Middengebied en in Oost- Souburg BOS Middengebied Vlissingen in beweging gaat zich be zig houden met het beweegaanbod na schooltijd voor basisschoolkinde ren uit het Middengebied. Leerlingen uit het voortgezet onderwijs (Stede lijke Scholengemeenschap Schelde- mond) zullen hierbij een rol als stagi- Bewegingsonderwijs Hierbij zijn drie coördinatoren actief op verschillende basisscholen om groepsdocenten te ondersteunen bij het geven van gymnastiekles sen. Daarnaast ontwikkelen zij een methode (Zapp-methode) waarmee de groepsdocenten gemakkelijk een les kunnen draaien zonder daar al te veel voorbereidingen voor te doen. Naast deze vorm van bijscholing wordt er door de coördinatoren en de medewerkers van de gemeente hard gewerkt aan een sportkennis makingsaanbod (ska) door verschil lende sportaanbieders. Sportbuurtwerk Drie sportbuurtwerkers, Adriaan Luijk, Martijn Bour en Abdel Benk- hedda, zijn samen met een aantal stagiaires actief in de verschillende wijken. Iedere dag wordt er in een andere wijk na schooltijd in de dichtsbijzijnde gymzaal sport aan geboden onder deskundige begelei ding. Afgelopen jaar hebben we in BOS Oost-Souburg Ook in Oost-Souburg gaan we aan de slag met een BOS-project. De scholen gaan aan de slag met weerbaarheid, onder begeleiding van SportZeeland. Bovendien geeft Stichting Palladium samen met Vlis singen in beweging een uitgebreide invulling aan de verlengde school dag. Drie sportbuurtwerkers, Adriaan Luijk, Martijn Bour en Abdel Benk- hedda, zijn samen met een aantal stagiaires actief in de verschillende wijken. Iedere dag wordt er in een andere wijk na schooltijd in de dichtstbijzijnde gymzaal sport aan- Onder de noemer breedtesport werkt Vlissingen in beweging in 2007 aan de volgende ontwikke lingen: air krijgen. Stichting Palladium houdt zich bezig met jeugdwijkteams, het tegengaan van pestgedrag en speel- klussen in de wijk. SportZeeland zal een weerbaarheidsproject uitvoeren. Verderop in deze nieuwsbrief lees je er meer over. Ben je geïnteresseerd in de pro ject-beschrijvingen, kijk dan op www.vlissingeninbeweging.nl. geboden onder deskundige begelei ding. Afgelopen jaar hebben we in Oost-Souburg de activiteiten helaas niet kunnen aanbieden. Gelukkig is er sinds begin 2007 ook daar weer sportbuurtwerk. In de schoolvakan ties is er voortaan altijd wat te doen.

de Faam | 2007 | | pagina 30