SPORTWEEK Regel een sportdate Met dank aan: 13 APRIL 21 APRIL 2007 wK /v/ DE NATIONALE SPORTWEEK 2007 J a \?i7 Nationale Sportweek I april 2007 Sporten met BN'ers Steeds meer Nederlanders doen mee aan de Nationale sportweek \^S- Meer informatie OPENING -^i^üi^ORTOATE! Week vol sport Geen tijd om te sporten? Dat is een slecht excuus. Sporten is altijd in je agenda in te passen. Kijk maar naar Marco Borsato, Bas Muijs, Yvonne van Gennip of Jochem van Gelder. Allemaal maken ze ondanks hun drukke agenda tijd vrij om voldoen de te bewegen. Sporten is belang rijk voor hen. En daarom treden ze graag op als ambassadeur van de Nationale Sportweek. Net als vele andere BN'ers. Zij gaan tijdens de Nationale Sportweek iedereen extra stimuleren om te sporten. Elk jaar neemt het aantal deel nemers en activiteiten tijdens de Nationale Sportweek toe. Na een succesvolle start in 2004 deden in 2005 250.000 mensen mee aan 1100 activiteiten. Vorig jaar waren er maar liefst 350.000 deelnemers en ruim 1700 activiteiten. Ook dit jaar hoopt de organisatie dat die groei zal doorzetten. Sport samen! De vierde Nationale Sportweek staat in de startblokken. Van 13 tot en met 21 april kun je in het hele land weer deelnemen aan proeflessen, clinics, toernooien en wedstrijden. Doe mee en ervaar zelf hoe leuk het is om te sporten, vooral als je samen sport. Regel een sportdate! De Nationale Sportweek is dé week van het jaar waarin heel Nederland in het teken staat van sport. Het doel is om iedereen beweging te krijgen door te laten zien dat er voor iedereen een sport is die bij je past. Sporten is vooral leuk als je samen met een vriend of vriendin in actie komt. Daarom wordt iedereen dit jaar tijdens de Nationale Sport week opgeroepen om een sport- De Nationale Sportweek is hét moment om uit te proberen wel ke sport bij je past. Op www.na- tionalesportweek.nl vind je een overzicht van alle activiteiten waaraan je mee kunt doen. Wat dacht je van een gratis proefduik in Arnhem/" een american-foot- ball-clinic in Amsterdam of een spinningevent in Tilburg? Er is altijd een sport die bij je past. En neem vooral een vriend of vriendin mee. Regel een sport date! Dat is dit jaar het thema van de Nationale Sportweek. Ga samen fitnessen, volleyballen of hardlopen. Ben je al lid van een sportvereniging? Nodig dan eens een vriend of vriendin uit om mee te gaan. Want samen actief zijn maakt sporten extra leuk. De Nationale Sportweek heeft dit jaar zelf ook een sportdate gere geld, met het Jeugdsportfonds. date te regelen. Elke sporter wordt uitgedaagd om minimaal één vriend of vriendin te verleiden een keer mee te gaan naar zijn of haar favo riete sport. En niet-sporters die het moeilijk vinden om de drempel van de sportvereniging over te gaan, worden overgehaald om dit vooral samen met iemand te doen. Spor ten is dan niet alleen goed voor je, maar ook nog eens heel gezellig. Meedoen? Kijk op www.nationale sportweek.nl voor een over zicht van alle activiteiten en meer informatie over de Nationale Sportweek. Elke dag van de Nationale Sportweek staat een speciale takvan sport cen traal. Zo is het op 14 april de Dag van de Balsport, op 15 april de Dag van de Fietssport en op 16 april de Dag van de Wintersport. Op de Dag van de Balsport kun je bijvoorbeeld ken nismaken met balsporten als korfbal, basketbal, hockey en voetbal. Alle sportbonden werken nauw samen om tijdens de Nationale Sportweek een groot sportevenement te orga niseren waarbij de ambassadeurs aanwezig zijn. Zo organiseren de balsportbonden in Rotterdam een ludiek evenement bij de Euromast in aanwezigheid van onder anderen Foppe de Haan en de fietsbonden een verrassende dag vol wielersport in Alkmaar met Bas Muijs. Ook or ganiseren sportverenigingen allerlei leuke evenementen. Doe mee en vergeet niet iemand mee te nemen! Kijk op www.nationalesportweek.nl voor een activiteit bij jou in de buurt. Dit fonds zamelt geld in om alle jongeren de kans te bieden om een sport te beoefenen. Vereni gingen en scholen die deelnemen aan de Nationale Sportweek kun nen bijvoorbeeld met een spon sorwandeltocht of -fietstocht een kind sponsoren. Tijdens de ope ning van de Nationale Sportweek op 13 april, op de Dam in Am sterdam, onthult het Jeugdsport fonds een thermometer die aan geeft hoeveel kinderen worden gesponsord tijdens de Nationale Sportweek. Aan het eind van de week wordt de eindstand be kendgemaakt. ledereen is overigens van harte welkom bij de opening op de Dam. Edward van Quilenborg, een van de ambassadeurs van de Nationale Sportweek, zal de openingsshow presenteren, in het bijzijn van andere Nationale Sportweek-ambassadeurs. Kom gerust langs mét je sportdate! De Nationale Sportweek krijgt on dersteuning van drie sponsors: het Ministerie van VWS, de Alliantie School en Sport en McDonald's. VWS subsidieert de komende 4 jaar de Nationale Sportweek. Het Minis terie ziet de week als een uitstekend podium om de thema's sport, be wegen en gezondheid te promoten. Juist de samenwerking tussen de sport, het onderwijs, de gemeenten, de sportmerken én de sportwinkels maakt deze week voor VWS zo bij zonder. De Alliantie School en Sport is een samenwerkingsverband van het Ministerie van VWS, het Minis terie van OCW en NOC*NSF. Het doel van deze alliantie is scholen en sportverenigingen structureel met el kaar samen te laten werken. Het zal dan ook niemand verbazen dat de Alliantie School en Sport de dag van School en Sport mogelijk maakt. McDonald's is sinds de start in 2004 als sponsor bij de Nationale Sport week betrokken. De boodschap van de Nationale Sportweek sluit name lijk prima aan bij McDonald's, dat veel waarde hecht aan een bewuste leefstijl: gevarieerd eten en voldoen de bewegen.

de Faam | 2007 | | pagina 25