Meer bio is logisch Van bloem naar brood Uitnodigend lekker Modeshow Middelburg Lekkere trek? DIPS! Stijging van biologische verkopen Nieuwe manager komt bij de WV kantoren versterken Studentbedrijf voor ROC en Vedior Sloecentrale gaat van start Jeanette (links) en Maud foto: leon janssens Woensdag 11 april 2007 - Pagina 19 MIDDELBURG - Vorige week opende DIPS, Drinks, Ice, Pizza, Sandwichbar aan de Markt 83 in Middelburg. Het is een bedrijf van Martin Priem en Kees Kik. DIPS in troduceert een nieuwe ma nier van ontbijten, lunchen of voor een tussendoortje. Je kunt er terecht voor een groot aantal verschillende, MIDDELBURG - Lente kriebels hebben de winke liers in de Langeviele en de Nieuwe Burg. Zaterdag 14 april is er in beide straten modeshow die gelopen wordt door Alienne Mode Promotie Team. Op beide locaties drie mo deshows om 12.00-, 14.00- en 15.30 uur. Anneke van den berg van de organisa tie: "Een show zou kunnen maar de opzet is juist om dit in Langeviele en Nieuwe Burg te doen. Leuk is dat de kleding die men showt, bij de deelnemende winkeliers in de straat verkrijgbaar is." www.winkelstraat-lange- viele.nl. vers bereide, sandwiches die uiterst smaakvol en kwa litatief bijzonder goed zijn. Verse juices, Piadina, grote slices pizza, brownies, kof fie, frisdrank, alles bij DIPS. Ook handig om mee te ne men of voor bedrijfslunches en alles voor een gezonde leefstijl. Telefoon: 0118- 616721. door ellen de vriend GOES - De consumentenbe stedingen voor biologische voedingsmiddelen zijn vorig jaar gestegen met negen pro cent tot 460,3 miljoen euro. Het marktaandeel voor biolo gische producten steeg naar 1,9 procent. In 2005 was dit 1,8 procent. Deze cijfers werden gepresenteerd door Biologica. Het Bio-Monitor jaarrapport laat over de hele linie groei zien. Supermarkten plusten met 9,4 procent, de speciaalza ken met 9,6 procent en in de cateringsector met 6,2 pro cent. Huisverkoop en webwin kels zagen de verkoop vorig jaar zelfs met elf procent toe nemen. Dagverse biologische zuivel, exclusief kaas en boter, doet het goed bij de consu ment met een omzet van 77 miljoen euro. Het marktaan deel steeg van 3,4 naar 3,8 pro cent. Het marktaandeel vlees steeg naai- 2,3 procent bij een omzet van 57,6 miljoen euro. Bij brood steeg de omzet met veertien procent naai- 29 mil joen euro. Hierdoor klom het marktaandeel naar 2,1 pro cent, wat in 2005 nog 1,8 pro cent was. Alleen bij de verse aardappe len, groenten en fruit is het marktaandeel gedaald. Dit komt vooral door gestegen prijzen. Voor zover het markt aandeel van Europese landen bekend is, kan geconstateerd worden dat Nederland het met 1,9% goed doet. De stijgende cijfers in 2006 hebben nog geen gevolgen gehad voor de omvang van de biologische land- en tuinbouw in Neder land. Verwacht wordt dat de groei aanhoudt en dat er dit jaar weer nieuwe omschake- laars bij zullen komen. DOMBURG - Bliek Meester bakkers opende aan de West straat 11 in Domburg, in een voormalige bloemenwinkel, een eigentijdse Bliek bakkerij. "De bakkerswinkel ging dicht en ik zocht naar een goede mo gelijkheid in Domburg", laat Pe ter Bliek weten. "De gevel is authentiek geble ven maar binnen is alles veran derd. We konden net voor de start van het toeristenseizoen open. Het was gezellig druk en er werd positief gereageerd dat er weer een bakker is." Als ludie ke actie werden alle 220 ambte naren van de gemeente Veere óp een bolus getracteerd. De nieuwe bakkerswinkel voert het complete assortiment van Bliek Meesterbakkers waarbij vers en De nieuwe bakkerswinkel van Bliek in Domburg, foto: leon janssens kwaliteit steeds hoog in het vaandel staan. Brooddag is don derdag in Domburg, vijf broden voor 5,50 euro. Bliek is te berei ken via 0118-582327 of www.bliekmeesterbakkers.nl. derne, gasgestookte elektri citeitscentrale, die 870 Me- gaWatt kan leveren hetgeen voldoende is voor twee mil joen huishoudens. Tijdens de bouw levert de centrale aan circa zevenhonderd mensen werk. Als de centra le in gebruik is genomen, is er plaats voor zo'n 35 werk nemers. Met de bouw- en het onderhoudscontract is 550 miljoen euro gemoeid. VEERE - Ton Ham komt per 1 mei als manager bedrijfs voering de WV Walcheren en Noord-Beveland verster ken. Hij heeft op een inter nationale toeristische school gewerkt als leraar en bij de TUI reisbureaus. De functie van manager bedrijfsvoering is nieuw binnen de organisa tiestructuur van de WV. De functie is gecreëerd om meer kwaliteit te kunnen bieden. MIDDELBURG - Het ROC Zeeland en Uitzendbureau Vedior hebben vorige week (3 april) een studentbedrijf geopend. Eerstejaars stu denten van de opleiding juri disch medewerker zetten onder begeleiding van Vedi or een eigen uitzendbureau op binnen de muren van het ROC Zeeland. De minion- derneming is gevestigd in een klaslokaal aan de Mer- wedestraat in Middelburg. De studenten maken vroeg in hun opleiding kennis met het bedrijfsleven en helpen bovendien medeleerlingen aan een bij- of vakantiebaan. MIDDELBURG - Eind febru ari openden leannette en Maud Lunchcafe Tastoe aan de Sint Janstraat 9a in Mid delburg. De zaak werd ver bouwd, een nieuwe keuken geplaatst en trendy kleuren aangebracht. Eind van de middag is het goed toeven in Tastoe met een glaasje en ta- pas. Alles wordt zelf am bachtelijk gemaakt, ook de heerlijke appeltaart en de speciale tosti ham/kaas of salami, kaas ananas. De dag- hap is een dagelijks wisse lende maaltijd voor 8,50 eu ro. Op het zonnige terras zit je heerlijk met koffie, biertje of wijntje. Zondag en maan dag gesloten. Telefoon: 0118-641821. Bedrijfsleidster Kim foto: leon janssens Winkelier Jongepier Sport foto: leon janssens door peter vrancken MIDDEL BURG - Stel Je woont in Dubai, rijdt in een geweldige Porsche 911 en de trots van je leven houdt het voor gezien. Onderdelen blijken in het oliestaatje niet meer beschikbaar. Ty pe dan via Google Porsch. in en je komt terecht bij redder in nood: het familie bedrijf van Tonny en Rob van Zweeden in Middelburg, inmiddels uitgegroeid tot dé Porschespecialist. Vader Van Zweeden begon 1957, naast zijn rijschool, een garage voor autoreparaties en de verkoop van tweedehands auto's. In 1975 nam Tonny (50) het bedrijf over en vijf jaar later stapte broer Rob (40) er ook in. In 2000 vertrok de onderneming van Domburg naar het bedrij venterrein Amestein 1 in Mid delburg, waar een fraaie showroom, garage en magazijn werden neergezet. Daar worden nu nieuwe en gebruikte onder delen voor Porsches wereldwijd verhandeld, reparaties en APK 's uitgevoerd en auto's gesloopt om de onderdelen te hergebrui ken. Ook staan er fraaie Por sche's in de showroom. "Rob kocht een Porsche, maar het ding liep voor geen meter. Ook niet na vijfduizend gulden repa ratiekosten. Toen ben ik er aan begonnen en nooit meer ge stopt", zegt Tonny van Zwee den. Voor hem is een jongens- Het Middelburgse familiebedrijf bestaat vijftig jaar. foto: jaap wolterbeek droom. Wie wil er nu niet in een Porsche rijden? Door de komst van het internet is het bedrijf wereldwijd actief. Vaak zijn de bezorgkosten hoger dan de aan schafprijs van een onderdeel. Ook leveren de Middelburgers aan dealers en soms ook aan de fabrikant, omdat zij de onderde len nog hebben, terwijl ze niet meer worden gemaakt. Dankzij de Europese Unie en de open grenzen is de papierwinkel alle maal wat minder geworden. "Internethandel is lastig. Je moet precies uitvogelen welk bouwjaar het is en welk type, want ik heb het wel eens meege maakt dat er onderdelen voor een Porsche werden besteld waarvan het stuur rechts zat. Tja, als je dat niet weet, stuur je zo een verkeerd onderdeeltje. Hoeveel onderdelen we op voorraad hebben? Kom maar tellen, ik begin er niet aan." Het magazijn is enorm met onder delen variërend van complete motorblokken tot kabeltjes en van voorfronten tot olieringe tjes. Van Zweeden pakt het zo uit een van de vele en huizenho ge stellingen. Deze maand be staat het bedrijf een halve eeuw. VLISSINGEN - Delta N.V. en Electricité de France (EDF) hebben 29 maart getekend voor de bouw en exploitatie van de Sloecentrale in Vliss- ingen-Oost. Ook hebben de bedrijven de opdracht gete kend voor de bouw en on derhoud van de centrale door Siemens. De bouw van de centrale begint voor de zomer en duurt twee jaar. De Sloecentrale wordt een mo-

de Faam | 2007 | | pagina 19