lezenluisteren Gadget op zonne-energie McPAIN Blanquette de Veau Vergoeding Het Wilde Westen van Spielberg Poëzie van wegwerpmaatschappij Tulï/":i'i/:ii\lDe Faam Woensdag 11 april 2007 - Pagina 18 Niet één maar drie bundeltjes tegelijkertijd. Onder de naam McPain zagen Cadillac Boogie, Anna's Hoeve en DracÜld's ontbijtvan Bait Chabot het levenslicht. Samen in een ham burgerzak. Waar veel dichters hun werk stil in een hoekje doen, is Chabot de vleesgeworden adhd-theorie. Dat zal er de reden van zijn dat velen Chabot kennen zonder ooit een letter van hem gelezen te hebben. Maar ook wie wel bekend is met het werk van de Hagenaar, heeft vaak zijn mening klaar. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor de dichter Gerrit Komrij. Ratelend en verhalend neemt Chabot de lezer mee door zijn gedachtekronkels maar ook daadwerkelijk op reis. En die hamburgerzak? Ach: mcdo- nald 's- verpakkingen, allerhande soorten plastics, gebruikte con dooms, tissues en papierresten... meer is 't niet, de buit, meer heeft mijn zoeken niet aan het licht ge bracht, tot op heden. Bait Chabot, McPain, is uitgeven door Nijgh Van Ditmar en kost 25 euro. Tatoeëren in ziekenhuis Vergoeding van medische ta toeage door de ziekenfondsen is niet vanzelfsprekend. CZ en OZ doen dat wel. "Tijdens een nieuwjaarsborrel kwam ik aan de praat met een medisch adviseur van CZ. Toen ben ik er ingerold. Inmiddels is er door Achmea informatie op gevraagd", vertelt Rinus Souisa. Wie denkt een medi sche tatoeage nodig te heb ben kan na doorverwijzing van de huisarts contact opne men met het Oosterschelde Ziekenhuis in Goes. Telefoon: 0113-234000. Vragen naar het Afsprakenbureau Plastische Chirugie en aanmelden voor het gezamenlijk spreekuur medische tatoeage. Of kijken op: www.fineline-tattoo-mid- delburg.nl. doe, maken mensen opvallend. Met een medische tatoeage val len ze juist niet meer op." Nadat er bij een vrouw borst kanker is geconstateerd volgt er soms een amputatie. De plas tisch chirurg reconstrueert de borst. Tenslotte komt de recon structie van de tepelhof. Voor heen ging dat met een stukje huid uit bijvoorbeeld de schaamstreek. Tegenwoordig kan het goed met tatoeëren. Souisa: "Vrouwen voelen zich zonder tepelhofje mismaakt. Ook de reacties van anderen la ten te wensen over. Een man van een patiënte zei zelfs dat hij daarmee niet kon leven." Rinus Souisa aan het werk in de operatiekamer in Goes, foto: pr door marcel van der voort MIDDELBURG - "Na 37 jaar er varing in de tattoo-wereld weet ik wat de huid kan hebben. Er kwam een oorlogsslachtoffer bij mij met een groot litteken en een trauma. Met medische ta toeage heb ik het weg gekre gen", zegt Rinus Souisa (50) uit Middelburg. In het Oosterschelde Zieken huis in Goes helpt hij mensen van hun littekens, brandwon den of wijnvlekken af. Met suc ces. Een nieuw belangrijk on derdeel van zijn vak als ta- toeëerder. Nu in de operatie ka mer van het ziekenhuis. "Dat pakje past niet bij mijn imago. Het is protocol en hoort erbij. Maar ik moest even lachen met dat petje op. Een gewone jon gen van de straat die dit doet. Ik vraag altijd of ze operatiekle- ding in maat XXL voor mij klaar hangen", zegt Souisa, eigenaar van Studio Fineline Tattoo Mid delburg. Hij vervolgt: "Ik werk in het zie kenhuis als de plastisch chirurg Hans Piet van Not aanwezig is. Hij is ook een perfectionist. Het gaat mooi samen, ook al heb ben wij een verschillend leven achter de rug." Het werk van Souisa op het ge bied van wijnvlekken kwam dokter Van Not ter ore en hij raakte enthousiast. Een paar weken later staat er iemand in de tattoo-studio met een door- verwijsbriefje van de plastisch chirurg. Vaak kiest het tweetal voor het maken van medische tatoeages in het ziekenhuis. Ook omdat het in veel gevallen beter is om de patiënt volledig onder narcose te brengen. Souisa: "Mensen met een wijn vlek hebben pesterijen meege maakt en durven niemand recht in de ogen te kijken. Ik ta toeëer de vlek weg met een huidskleur. Het geeft ze hun ei genwaarde terug. Decoratieve tatoeages, zoals ik het al lang Zon schijnt door peter vrancken MIDDELBURG - De derde Zeeuwse zonnebootrace, op 14, 15 en 16 juni, maakt, vergeleken met voorgaande jaren, een op zienbarende groei door. Waren er in voorgaande jaren zes (2005) en acht (2006) deelnemende teams, dit jaar komen zeker 32 teams aan de start van het evenement, waar onder een Poolse vertegenwoor diging. Organisator Sander Wie- lemaker, werkzaam bij het COS, het Centrum voor Internationale Samenwerking in Goes, houdt zich vooral bezig met het project duurzame ontwikkeling. Wiele- maker hield er bij de perspresen tatie rekening mee, dat het aantal nog zal groeien. "We gaan Zee land met dit evenement nog eens nadrukkelijk als watersportpro vincie op de kaart zetten", zegt Wielemaker. De zon- nebootraces zelf worden v uitgesmeerd over drie da- gen. Op 14 juni een race op het Veerse Meer, op 15 juni door het Kanaal van Walcheren en op 16 juni van Vlissingen naar Middelburg. Op 12 en 13 juni zijn er nog kwalificatieraces. Daar naast is er een mini-zonne- bootrace voor leerlingen uit de groepen 7 en 8 van het basis onderwijs in Zeeland (dertig teams) en de Solar Olympics voor middelbare scholen (negentien teams) zijn aan het evenement toegevoegd. De deelnemende teams worden ondergebracht op een camping bij jachthaven Oude Watering aan het Veerse Meer. Het Zeeuws Platform Duurzame Ontwikkeling (ZPDO) in Goes werkt nauw samen met de Hogeschool Zeeland en de Wind energie Vereniging Zeeuwind in Vlissingen (exploitant wind- en zonne-energieproducten), het Technocentrum Zeeland, MarEtec in Middelburg (leverancier van zonne-energie systemen) en het ROC Zeeland. Dankzij de inbreng van de partners binnen de or ganisatie kan het evenement worden uitgebreid met een mini-zonnebootrace voor leerlingen uit de groepen zeven en acht van het basisonderwijs in Zeeland en een wedstrijd voor scholieren in het voortgezet- en beroepsonderwijs. Zij maken een gadget die functioneert op zonn&energie foto: P.R.) Het woord blanquette is afge leid van blanc (wit) en heeft een aantal betekenissen.Zo wordt er een soort vijg en pe renras mee aangeduid, het is ook terug te vinden in het bier Blanche de Hoegaarden en de tintelende wijn Blanquette de Limoux.In dit geval echter wordt er een stoofschotel van kalfsvlees mee bedoeld. Heel smakelijk en gemakkelijk te maken. Ingrediënten Anderhalf kilo kalfsschouder, 250 gram champignons, een ui, 15 cl crème ffaïche twee eidooiers, een eetlepel olijfo lie, 30 gram boter, halve ci troen, twee eetlepels bloem, twee kruidnagelen, wat tijm, laurier en peterselie, peper en zout. Bereidingswijze: Snij het vlees in grove stukken en braad het aan in de boter en olie op hoog vuur. Voeg dan 50 cl lauw water toe. Steek de kruidnagelen in de ui en voeg die met de tijm en het laurier toe aan het vlees. Laat het geheel op laag vuur gedu rende een uurtje stoven. Haal het vlees uit de bouillon en giet deze door een zeef om te filteren. Dan temg in de pan en vijf minuten laten doorko ken. Klop de twee eidooiers en voeg die met de crème ffaïche en de bloem aan de bouillon toe. De saus op smaak bren gen met peper en zout. Vlees weer toevoegen, een minuut je laten warmen en het geheel afmaken met gehakte peter selie. Serveren met wilde rijst en een mooie rosé er bij drin ken Anneke Kaiser De succesvolle miniserie Into The West is nu op dvd uitgebracht. De serie won vele prijzen, waaronder twee Emmy Awards. Into the West brengt op een aangrijpende en realistische wijze het leven van de oorspronkelijke bewoners van de Verenigde Staten en de pio niers op zoek naar een betere toe komst in beeld. De dvd bestaat uit vier discs met daarop 12 uur aan televisiespektakel van de hand van Steven Spielberg. Naast de zes afleveringen zijn er diverse ex tra's zoals The maldng of Into the West, promotiemateriaal, de World on Fire muziekvideo en een foto galerij.

de Faam | 2007 | | pagina 18