DE SPOT IS OPEN COMMISSIEVERGADERINGEN IN APRIL HET WOORD AAN RAADSLID JAN TROOST De wijk in: Klarenbeek en Veersepoort Parkeerterrein Hof van Tange afgesloten De Spot, het nieuwe kunst- en cultuurcentrum voor jongeren, is afgelopen zaterdag officieel geo pend. Burgemeester Schouwe- naar en wethouder Albert de Vries gaven het startsein voor een dag vol leuke activiteiten. De bezoekers genoten van demon straties, workshops en optredens. Zo kon je onder andere leren break- dancèn en kreeg je uitleg hoe een film wordt gemaakt. De band Nuff Said sloot de dag af met een spette rende show. De Spot aan de Beddewijkstraat organiseert allerlei activiteiten op het gebied van kunst en cultuur. Zoals workshops, concerten, theater- en dansvoorstellingen, open podia, jam sessies en lezingen. Daarnaast zijn er twee oefenruimtes te huur en kun je dvd's opnemen. Het centrum is op zoek naar vrijwilligers. Meer informa tie op www.despotmiddelburg.nl of bel 63 32 29. Voorafgaand aan de maandelijk se gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voor bereid. In deze commissies wor den geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat op voor maandag 23 april. De commis sievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op woensdag 11 april. Op de agenda staan onder andere een toelichting op de leer plicht en RMC op Walcheren naar aanleiding van het jaarverslag 2005- 2006, beschikbaar stellen krediet uit breiding Klimopschool en de kader nota 'Opgroeien in Balans'. De commissie Ruimte komt op maan dag 16 april bij elkaar. Aan de orde komen een presentatie over de laat ste ontwikkelingen van de N57, een presentatie over fietsroutes naar de Mortiere en aanvullende veiligheids maatregelen op de Stationsbrug. De commissie Algemeen Bestuur heeft zijn vergadering op dinsdag 17 april. In deze vergadering wordt onder andere een presentatie gehou den over 'Andere Overheid', met name de elektronische overheid. U bent welkom om de vergaderingen vanaf de publieke tribune bij te wonen. Staatscircus Moscow/Holiday komt naar Middelburg. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbou wen, circusvoorstellingen en oprui men afgesloten van dinsdag 10 tot en met maandag 16 april 10.00 uur. Houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door de gemeente ingelicht. Voorstellingen zijn er van dinsdag 10 tot en met zondag 15 april. Onlangs is voor iedere Middel burgse wijk een wijkplan ver schenen. Samen met de bewo ners zijn op de wijktafel voorstel len voor dit jaar gemaakt. Op deze pagina leest u iedere week over een ander wijkplan. De vijf de in een reeks van tien is de Klarenbeek/Veersepoort. De bewoners vragen vooral aandacht, voor verkeer. De snelheid op de Gerbrandylaan is te hoog, het gedrag van scholieren op de Gerrit van de Veenstraat is zorgelijk en de toegangsweg naar de- Arie van Driellaan bij de scholen op de Gen. Hakewill Smithlaan is gevaarlijk. Vooral als ouders hun kinderen met de auto naar school brengen is het erg druk. Daardoor kunnen hun hulp diensten moeilijk gebruik maken van de weg. Er wordt gedacht aan een parkeerverbod. Daarnaast moet de gemeente bewo ners beter informeren over werk zaamheden in de buurt en is er behoefte aan een nieuwsbrief over de wijk. Op Goede Vrijdag 6 april en tweede paasdag maandag 9 april wordt geen huisvuil opgehaald en is het stadskantoor gesloten. Het huisvuil van vrijdag 6 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 5 april. Het huisvuil van maandag 9 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 10 april op. Als u dit leest, is waarschijnlijk de commotie over de gewetensvrijheid van ambtenaren, weer wat wegge ëbd. Voor sommigen zijn er belangrij kere zaken aan de orde. Toch is gewetensvrijheid een groot voor recht, dat we moeten behouden, wil len we niet afglijden naar een dicta tuur (van een eventuele minderheid). Een volwassen samenleving moet die ruimte zeker bieden. Gewetensbezwaren raken immers het diepste wezen vande mens. Gelukkig dat een grote meerderheid van de raad er ook zo over denkt, of op z'n minst er nog begrip voor toont. Maar hoe lang nog? Vreemd, dat voor allerlei groepen in de samenleving een ruime tolerantie is, behalve blijkbaar voor mensen, die iets met Christenen van doen heb ben. Hoe komt dat toch? Enige tijd geleden gingen mijn gedachten ook al over dit artikel. Ik was van plan iets te schrijven over de rust die er gekomen is na het aantre den van de raad bij de laatste verkie zingen. Natuurlijk is er wel eens wat. Maar we kunnen positief zijn. Financieel gaat het goed. Er is een behoorlijke saamhorigheid in het col lege. Problemen worden voortvarend aangepakt, enzovoort. Er wordt aan dacht besteed aan ondergeschoven zaken, zoals veiligheid, jeugdbeleid, onderhoud van wegen, contact met de burger, om niet meer te noemen. Dus alleen maar lof? Natuurlijk niet. Dat kan ook niet. We leven immers in een door de zonde gebroken maat schappij. Al willen velen hier niet van weten, merken we het in alles. Wat zou het dan een voorecht zijn dat we ons eens (meer) lieten leiden door het Woord van God. Jammer, dat het voor velen heeft afgedaan, maar wat zou het een weldaad zijn voor stad en land. De SGP probeert daar nog steeds invulling aan te geven, maar we worden helaas ook steeds meer belemmerd. Ondanks het feit, dat leven volgens bijbelse normen en waarden goed is voor iedereen! En vandaar dat ons standpunt dan ook steeds in overeenstemming dient te zijn met de genoemde normen. Met ruime aandacht voor het gezin, de zwakkeren in de samenleving, goed onderwijs, enzovoort. Kijkt u maar eens op de website van de landelijke partij (sgp.nl) of onze eigen website sgpmiddelburg.nl Jan Troost raadslid SGP troost@solcon.nl Plannen gemeente Ook de plannen van de gemeente komen in het wijkplan naar voren. De aanpak van een deel van het groen staat op de agenda. Bijvoorbeeld de wandelroute langs het water aan de Arie van Driellaan wordt verbeterd. Dit jaar wordt begonnen met de aan leg van de N57. De nieuwe weg wordt aangesloten op de'President Rooseveltlaan en rotonde aan de Veerseweg. Ook aan de jeugd is gedacht. In de Veersepoort komt binnen twee jaar een skate- en bas ketbalvoorziening. In de Willem Arondeusstraat wordt de buurtepeel- plek verbeterd. De plannen van Woongoed Middel burg, Politie, en Stichting Welzijn Middelburg zijn ook in het wijkplan te lezen. Het wijkplan Klarenbeek en Veersepoort is te lezen in de infor- matiehoek van het stadskantoor en is te bekijken op middelburg.nl. Wijkmanager is Karei van de Beek, wijkwethouder is Frank Streng. Stadskantoor Gemeente Middelburg is gesloten op Goede Vrijdag 6 april en tweede paasdag 9 april. De Sociale Dienst Walcheren is eveneens op beide dagen gesloten. Het CWI is open op vrijdag 6 april. Volgende week: Stromenwijk Wij vragen u het huisvuil op 5 en 10 april voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender.

de Faam | 2007 | | pagina 8