Palladio bin René Brasser y/Lzö*vuz'xJz Contact Open dag van het trekpaard Lezing over sterven Genieten van het buitenleven 28 AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur, vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400 Provincie Zeeland Voor officiële mededelingen zie ook elders in dit blad Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg Ali is wel happig op spelletjes door marcel van der voort MIDDELBURG - Ali Oru9 (12) doet pogingen om een plak ontbijtkoek te happen. Het gaat hem niet makke lijk af. Zijn nieuwe Neder landse vriendjes helpen hem een beetje. Kinderen uit Middelburg speelden vorige week woensdag sa men met leeftijdgenootjes uit het asielzoekerscentrum tijdens de Vrolijke Grif fioendag. "Het zou leuk zijn als de Neder landse kinderen ook een keer bij ons komen. Ik heb het goed naar mijn zin. Mijn vader heeft een verblijfsvergunning, maar mijn moeder nog niet. Als ze die ook krijgt, blijven wij in Middel burg wonen", zegt het ventje. De rest van de vaak oud-Hol landse spelletjes gaat hem pri ma af. Ook de suikerspin en popcorn laat hij zich goed sma ken. De wijkstichting wil met behulp van dit evenement meer bin- "De kinderen van het asiel zoekerscentrum komen uit een heel andere wereld. Daarom is het belangrijk dat ze een middag met leeftijd genootjes lekker spelen en vrolijk zijn", zegt Marco Paauwe van Stichting Grif fioen 'De Wijk'. "In ieder groepje zitten kinderen van Griffioen en het asielzoe kerscentrum. Kinderen leg gen makkelijk contact. Ik vraag mij trouwens af of ze zien dat een kind anders is." ding met de kinderen van het asielzoekerscentrum. Dat lijkt aardig te lukken. Geholpen door een stralende zon verma ken de kinderen zich uitste kend. Er staat een tent voor on verwacht noodweer paraat. Het blijft droog, dus de meeste spe len zijn in de openlucht. En als de kinderen even moe raken van het blikgooien, ringooien en zaklopen, is er een glas ver Asielzoekerskinderen spelen gezellig samen met Middelburgse kinderen, foto: izaak verkeste koelende limonade. "Ik vind het leuk dat de kinderen van het asielzoekerscentrum er zijn. En denk dat wij kunnen leren om normaal met elkaar om te gaan en te spelen. En niet kijken naar de huidskleur. Ie raakt vanzelf met de kinderen van het asiel zoekerscentrum aan de praat", vindt Carien Hoofdman (11). Honderd kinderen, waarvan 42 uit het asielzoekerscentrum ko men op het gebeuren af. Twin tig vrijwilligers zorgen dat alles naar wens verloopt. In het wijk centrum zelf is de workshop 'Hier sta ik! Waar sta jij?' Gehol pen door beeldend kunstenaar Lenny van Broeckhoven schil dert de jeugd elkaar. Om inspi ratie te krijgen vertellen ze eerst het een en ander over zichzelf. Eén van de hoogtepunten is de Verhalen Koningin. Gestuurd door De Vrolijkheid in Zeeland, die een belangrijk aandeel in dit feest heeft. Prominent in de gymzaal is een verhalentent. "Ik vertel over een kleine mol die wil weten wie op zijn kop heeft gepoept. Hij gaat op zoek en ontmoet allerlei dieren. Dat ontmoeten past goed bij het ka rakter van deze middag", zegt Verhalen Koningin Angela Hoogesteger. Woensdag 4 april 2007 - Pagina 6 WOLPHAARTSDIJK - Trek paardenhouders zetten hun bedrijf op zaterdag 7 april weer open voor bezoekers. De karakteristieke Zeeuwse trekpaarden zijn dan aan het werk te zien met kunstmest strooien, eggen, zaaien en aardappelen poten. In Gapinge is het bedrijf van A. Paauwe aan de Weelweg 2 geopend en aan de S. Hurg- ronjeweg 2 in Serooskerke stelt A. Verhage zijn bedrijf open. Verder doen aan de open dag A. Blaas aan de Westhovenseweg 5 in Oost- kapelle mee en L. de Visser aan de Zandweg 54a in Rit- them. Op de Bevelanden doét C. Maurice, aan de Noten- boomdijk 5 in Nisse, mee aan de open dag. Net als bij zijn collega's staan de hek ken van het erf van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 15.30 uur open. Op het ter rein aan het Groenewegje in 's Gravenpolder bewerken Sjako de Visser uit Aagteker- ke en Kees Mol uit Waarde met hun driespannen een perceel grond. MIDDELBURG - De Spiritu ele Sociëteit Zeeland heeft op zondag 15 april Mieke Geldof uitgenodigd. Zij werkte een aantal jaren mee in de Kubler-Ross Stichting. Geldof houdt tussen 10.30 en 13.00 uur in de Stads schouwburg in Middelburg een lezing over het stervens proces in de vijf elementen. Entree kost 7,50 euro. Meer informatie staat op www.spirsoczld.nl. Zeer hoog slagingspercentage in Zeeland (86-90%) - Rijden op de nieuwste motoren Gratis theorielessen - Autorijles «efeséSfti Aanhanger (HAR) Motorrijles (heide categorieën) - Gratis gebruik van de nieuwste kledinglijn - Training Training verhoogde rijvaardigheid (cat.: A) - Opfriscursus (cat.: A en li) - R.I.S. (rijden in stappen) MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigbeheersing examen verkeersdeelneming 795,- AIJTORULF.SSEN: 1ste 10 225,- verkeersschool 0118-4719501417464 www.renebrasser.nl Voor uw auto- en motorrijlessen •\1 r ati nkan 1 ook Z.t Gespecialiseerd in de sociale rechtspraktijk - Mw. mr. E.H.M. Graafmans - Mr. M.A. Faas - Mr. RM .J.T. Schumans Gratis spreekuren - ook bij u in de buurt arbeidsrecht sociale zekerheid huurrecht vreemdelingenrecht familierecht strafrecht echtscheidingsrecht Vlasmarkt 28,4331 PE Middelburg, 0118-48 56 66 www.vlasmarkt28.nl buitenmeubelen buitenverlichting Ontdek zaterdag 7 april de verademende loungewereld van Dedon tuinmeubelen. Onze ontvangsthal is geheel in loungestijl omgetoverd waarin u extra kunt genieten van loungehapjes- en drankjes. Onze exclusieve collectie Tuuci parasols zorgen voor een extra intieme sfeer. Zaterdag 14 april kunt u het loungegevoel opnieuw ervaren maar nu met vlechtwerk tuin meubilair van Borek. U kunt onbeperkt ioungen dankzij onze collectie terrasverwarming. Wij onthullen (exclusief voor Zeeland!) een nieuwe los aan te brengen parasolverwarming. Zaterdag 21 april kunt u de hele dag genieten van kookdemonstraties. Een topkok zal zijn kunsten vertonen op.de top-buitenkeukens van Grandhall. Kom kijken en genieten van deze unieke buitenkeukens! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 215838 www.binnenuit.nl

de Faam | 2007 | | pagina 6