Leerlingen van Nehalennia bezoeken Technumgebouw Palladium ontwikkelt projecten voor en met Vlissingse ouderen Turnster VTV krijgt gouden diploma Werk en kanker Testen op osteoporose bij J asperse Praktijkencentrum Karatevereniging Zanshin houdt weer examens TCTv/JJM'iihiiilDe Faam Energetische meditatie Schik met Groei en Bloei Gratis proefles jeugdtennis Een lintje in Grijpskerke Cursus schilde ren met olieverf KJBB-dag -■ Woensdag 4 april 2007 - Pagina 52 VLISSINGEN - Op donderdag 12 april kunnen belangstellen den bij Jasperse Praktijkencen trum een professionele bot- scan laten maken waarmee osteoporose, beter bekend als botontkalking, kan worden opgespoord. Volgens schattingen lijdt één op de drie vrouwen en één op de acht mannen boven de vijftig jaar aan osteoporose. Van alle men sen met osteoporose wordt min der dan twintig procent op tijd behandeld. OsteoControl, een - preventief onderzoek naar osteo porose, duurt tien minuten en bestaat uit twee onderdelen. Eerst wordt aan de hand van een vragenlijst een risicoanalyse ge maakt, daarna vindt een ultra sound hielmeting plaats. Van de resultaten wordt een rapport ge maakt, dat wordt toegelicht door de medewerker van OsteoCon trol. Voor meer informatie www.oste- ocontrol.nl. De kosten van risico analyse, botscan en bespreking testrapport en informatie over osteoporosepreventie bedragen 37,50 euro. Inschrijven kan bij Jasperse Praktijkencentrum, Pa pegaaienburg 50 inVlissingenvia 118-471823. Ook bij de beoefenaars van het kobujutsu moest examen worden gedaan. Foto: PR VLISSINGEN - Bij de Shoto- kan Karate en Ryu Kyu Ko bujutsu Vereniging Zanshin in Vlissingen zijn op donder dag 22 maart examens ge houden in het karate en het kobujutsu. Alle leden zijn de ze keer voor hun examen ge slaagd en dat is best bijzon der. Bij voorgaande examens was er altijd wel iemand gezakt of kreeg iemand een her-examen. Deze keer werden er voor de ka- rate-examens de volgende gra- ,den (banden) gehaald: 1 x gele slip, 2 x gele band, 4 x geel met slip, 9 x oranje band, 1 x groene band, 1 x blauwe band, 3 x brui ne band. Voor het kobujutsu waren er drie kandidaten die ook alle drie een hogere graad behaalden Zanshin wordt geleid door Maarten van Bloois (voorzitter en kobüjutsu-leraar) en Ronald Willems (penningmeester en ka- rate-leraar). Enkele leden die in middels zwarte band (1e, 2e of 3e dan) hebben assisteren hen regelmatig met het lesgeven. Dit houdt in dat er voor ieder niveau altijd wel iemand is die daarin les kan geven. De sportvereniging is ontstaan uit de Karateschool van Wim van de Leur uit Bergen op Zoom. Op een ontspannen ma nier wordt bij Zanshin gepro beerd om met beide disciplines om te gaan. Er is ruimte voor jonge mensen die hard willen trainen, maar ook voor vijftigers en zestigers die op een recre atieve manier iets willen leren, waar ze hun-leven lang niet mee uitgeleerd raken. Zonder enige verplichting een maand gratis mee trainen kan om te ontdekken of karate en/of kobujutsu iets is. Trainingen zijn op maandag- en donderdag avond in Sporthal de Baskens- burg in Vlissingen. Informatie: www.zanshin-vlissingen.nl. VLISSINGEN - In het Centrum voor Integrale Gezondheid in Vlissingen wordt vrijdag 20 en zaterdag 21 april een training energetische me ditatie gehouden. Dat is een nuch tere methode van zelfonderzoek, met krachtige technieken en hel dere onderzoeksdoelen. De cursus is van 9.30 tot 16.00 uur en kost 120 euro. Dat is inclusief de lun ches, het cursusmateriaal en het boek energetische meditatie van Ton van Gelder. Aanmelden kan via: 0118-552135. SEROOSKERKE - Groei Bloei af deling Walcheren houdt op maandag 16 april een voorjaars bloemschikdemonstratie in De Zandput in Serooskerke. Vanaf 19.30 uur laten de ervaren bloemschikkers Jan van den Ma- nacker en Hennie Wullems zien hoe zij met de beschikbare midde len, prachtige bloemstukken creë ren. Op een groot scherm zijn hun handelingen nauwkeurig te vol gen. Niet-leden betalen 2,50 euro. VLISSINGEN - Een groep deelnemers van de afdeling Bouwkunde van Scholen Ge meenschap Nehalennia heb ben onder begeleiding van een docent een bezoek ge bracht bij ROC Zeeland, in het nieuwe Technum ge bouw. Deze groep was vorig jaar tij dens de bouw van Technum ook geweest en zien nu het eindresultaat. Een deel van deze leerlingen zal vanaf september VMBO gaan volgen in het nieu we Technum gebouw terwijl an dere leerlingen MBO-onderwijs gaan volgen bij ROC Zeeland. De leerlingen waren onder de indruk van het nieuwe gebouw van Technum en er was gele genheid om al de vragen van de deelnemers te beantwoorden. Want een baan in de techniek is een baan met perspectief, er is veel vraag naar gekwalificeerde medewerkers op alle niveaus. Het Technum herbergt weinig traditionele leslokalen. Er komen ruime open leertuinen, waarin deelnemers zelfstandig en in groepsverband leren te werken. Het Technum vormt een prak- tijkgeoriënteerde en stimuleren de leeromgeving waarin deelne mers zich optimaal als vakdes- kundige én als persoon kunnen ontwikkelen. VLISSINGEN - Stichting Werkt voor Ouderen en Stichting Palladium hebben onlangs een intentieverklaring gete kend om gezamenlijk meer sociaal-culturele activiteiten en projecten voor ouderen in de gemeente Vlissingen te ontwikkelen en uit te voe ren. Doel is een bijdrage te leveren aan het welzijn van ouderen in de Gemeente Vlissingen en de maatschappelijke integratie van ouderen in de gemeente. Ken nis en capaciteiten van de beide organisaties zullen voortaan worden gedeeld en deelnemers bijdrage voor de activiteiten van beide partijen zullen op elkaar afgestemd worden. Samenwer king is in het bijzonder van toe passing in situaties waarvoor sa menwerking met een zorginstel ling of welzijnsorganisatie in de gemeente Vlissingen wenselijk en/of noodzakelijk wordt ge acht. Sinds de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning per 1 januari is het gehele budget voor ondersteuning van sociaal-culturele activiteiten (Al gemeen Fonds Bijzondere Ziek tekostensubsidieregelingen) bij de gemeenten ondergebracht. Beide stichtingen zien goede mogelijkheden voor samenwer king in het kader van deze wet. VLISSINGEN - Eens kijken of ten nis wat voor jou is? Basisschool kinderen kunnen bij LTC DOS in Vlissingen een kijkje nemen en wel op de volgende data: 4, 11,18 en 25 april. Toegang is gratis. Heeft uw kind zin om een maand lang kennis te maken met het tennisspel,dan is dit de uit gelezen mogelijkheid om hier vrijblijvend aan mee te doen. GRIJPSKERKE - Burgemeester R. van der Zwaag heeft op 24 maart een Koninklijke onder scheiding uitgereikt aan T. de Leeuwen uit Grijpskerke. De Leeuwen is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau vanwege haar inzet als voorzitter van de reumapatiëntenvereni ging Midden-Zeeland. Daarnaast is zij actief geweest als initiatief nemer van de werkgroep Kin derboekenweek Middelburg, lid van de landelijke griffeljury en vrijwilliger bij het Zijdemuseum _te Meliskerke. Tenslotte is ze ac tief geweest als voorzitter van de regioraad Rijnmond/Zeeland van de Reumapatiëntenvereniging. MIDDELBURG - In het Kultureel Pakhuis in Middelburg begint dinsdag 10 april de cursus schil deren met olieverf. Albert van de Korput leert in tien lessen hoe mensen hiermee kunnen werken. De cursus is voor zowel beginnelingen als gevorderden bedoeld. De lessen zijn zowel op dinsdag van 14.00 tot 16.30 uur als van 19.30 tot 22.00 uur. De kosten bedragen 15,00 euro per cursist per avond en zijn inclusief materiaal. Aanmelden kan via: Kobraj-schilder@zeelandnet.nl VLISSINGEN - Op de training van woensdag 21 maart mocht Danique Beyer, lid van de selectie van VTV, als eerste lid van de vereniging het gou den diploma in ontvangst ne men, uit handen van be stuurslid Rob Koole. In april 2003 is de Vlissingse Turn Vereniging met gymmie- en diplo- maturnen begonnen en het is een stimulans gebleken voor de leden. De recreatieklassen kunnen door middel van het gymmieturnen aan derden laten zien wat ze tij dens de gymles hebben geleerd en gepresteerd. De gymmies zijn nog het meest vergelijkbaar met de alom bekende flippo's, die door de gymnasten kunnen wor den gespaard. De selectieklas is destijds begon nen met diplomaturnen en mid dels een puntensysteem dat bijge houden wordt in een scoreboekje kunnen zij diploma's verdienen. Ongeveer twee maal per seizoen is er een testmoment, waarbij punten kunnen worden ges coord. Het bronzen diploma be halen is zonder meer voor alle le- OOST-SOUBURG - Het Palazzoli Huis in Oost-Souburg, steun punt voor mensen met kanker en hun naasten, houdt op woensdag 11 april een bijeen komst over werk(hervatting) en kanker. Aan bod komt watje te genkomt op je weg terug naar het arbeidsproces. Sprekers zijn sociaal juridisch dienstverlener Marie-Louise van Zon, die uitleg geeft over wetgeving en de fi nanciële gevolgen van eventuele (gedeeltelijke) afkeuring en erva ringsdeskundige Johanna Fijn. De bijeenkomst is van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden via: 0118-413932. den van de selectie haalbaar ver telt trainster Marion van Belzen. Voor het behalen van het zilveren diploma moeten de turnsters al behoorlijk hard werken en de turnsters die een gouden diploma behalen leveren werkelijk een top prestatie. Danique haalde na vier jaar trainen dit gouden diploma Recentelijk werden nog vier podi umplaatsen bij elkaar geturnd op de plaatsingswedstrijd in Sas van' Gent op 10 maart, waarbij Romy van Heese zelfs op de hoogste tre de mocht plaatsnemen bij de pu pillen 2. Op zaterdag 31 maart neemt VTV met vijf teams deel aan de Club Team Competitie in sporthal Bas- kensburg te Vlissingen. MIDDELBURG - De Vereniging van Kinderen uit de Japanse Be zetting en de Bersiap (K.J.B.B.) houdt zaterdag 14 april een re gionale ontmoetingsdag in Mid delburg. De bijeenkomst in het Ontmoetingscentrum Dauwen- -daele aan de Vrijlandstraat 51 Deelname aan de dag kost 6 eu ro, de maaltijd kost 10 euro. Aanmelden via: 0113-301847. De Faam is uw clubblad! Ook iets te melden? Mail dan naar red.faam@whk.wegener.nl Op bezoek bij het Technum gebouw. Foto: K. Verlare/ROC Zeeland Het was reden voor feest bij VTV. Foto: PR

de Faam | 2007 | | pagina 52