AMZ Boekenbeurs toont prenten van De Ruyter Ter Weel en Zorgstroom gaan samen verder Aan alle bewoners van Middelburg Kruitmolenlaan en omgeving Ons onderhoud vraagt even uw aandacht: MAWiMNMlillDe Faam Drietal Herstellen Comfortabel televrs n bioscoopformaat. KOOP BIJ DE MAN... TECHNO JANSSEN Scheldestraat 82 Vlissingen, tel. 415737 DIE 'T OOK REPAREREN KAN! VOORJAARS REIZEN 2007 Dagtochten: Zaterdag 14 april en dinsdag 1 mei 2007 Kinderen speciaal tarief! Zaterdag 28 april en donderdag 3 mei Inclusief entree Meerdaagse reizen: 2 dagen Parijs Vertrek vrijdag 4 mei 2007 Volwassenen Kinderen t/m 12jaaf Met mogelijkheid tot bezoek aan Disneyland. 5| Voor meer Informatie en reserveringen: by op woensdag 11 april 2007 Woensdag 4 april 2007 - Pagina 47 Ontdaan na een roof Straatrovers hebben vaak geen benul van wat ze het slachtoffer aandoen. Behalve lichamelijk let sel is er vaak ook een psychische klap. foto: jaap wolterbeek door marcel van der voort MIDDELBURG - Een 70-jarige Middelburgse vrouw fietst woensdag 28 maart tegen de avond nietsvermoedend over de Loskade in haar woonplaats. Een passerende fietser geeft haar een harde duw en rukt haar handtas los. Dit is één van de brute berovin gen in Zeeland. De vrouw valt door de hardhandige actie van haar belager en loopt botbreu ken op. Ook is haar arm uit de kom. De avond ziet er anders uit dan de bejaarde hoopte. De ambulance brengt haar naar het ziekenhuis. En de dief? Die is hard weg gefietst. Dit is zom aar één van de vele berichtjes in de bant. Het leed is niet te over zien. Hetzelfde geldt voor Gerard (41) uit Vlissingen. Bang voor acties van de daders wil hij alleen met zijn voornaam en zijn leeftijd in de bant. Toch vertelt hij zijn verhaal. "Ik kwam op een don derdagavond uit een Vlissingse gokhal. Bij de ingang stonden drie jongens van tussen de zes tien en achttien jaar oud. Ik merkte dat ze mij volgden. In de Wilhelminastraat werd ik inge haald. Het drietal maakte een hek open en duwde mij een soort binnenpleintje op. Toen ging het snel. Ze begonnen mij met z'n drieën te stompen. Het deed verschrikkelijk pijn. Toch bleef ik rechtop staan. Ómdat ik mijn bovenlijf strak hield, kon den ze de rits van mijn jas niet open bijgen. In mijn binnenzak zaten mijn portemonnee met een paar honderd euro en een dure gsm. Die begen ze niet te pakken. Ze werden steeds kwa der. Ik schreeuwde, kon losko men en rende naar het hek. Daar gaf een van de jongens mij een kopstoot. Ik zal zijn blik nooit vergeten. Het lukte hem De Politie Zeeland zegt dat er voor de beroving van de 70-jarige vrouw geen echte vorderingen zijn. "Wel is er één getuige. Mevrouw heeft de tijd nodig om te herstel len. Dat vergt enkele maan den", zegt een voorlichter. Slachtofferhulp Zeeland krijgt te maken met mensen die op straat zijn beroofd. "Soms raken ze flink ge wond omdat ze hun tas niet loslaten. Die zien de gevol gen niet. Tachtig procent van de slachtoffers verwerb het en bij de rest blijft het hangen. Die verwijzen wij door naar de professionele hulpverlening'', zegt voor lichter Jack Geelen. Volgens de politie zijn er in dit eerste kwartaal veertien straatro ven op Walcheren geweest. om mijn sigaretten en een kost bare aansteker uit mijn jaszak te stelen. Ik riep nog: wees er ge lukkig mee! Maakte het hek open rende weg." Gerard is er behoorlijk ontdaan van. "Thuis gekomen keek ik meteen in de spiegel en zag dat ik al snel bont en blauw werd. Toen ben ik gaan douchen om dat ik mezelf vies voelde. Een tijdlang was ik bang. Toch wil ik de dit proberen te vermijden en wandel ik weer gewoon door die buurt. En die jongen van de kopstoot? Die zie ik regelmatig in de Bonedijkestraat drugs dealen. Dat is triest", besluit Gerard. door ellen de vriend MIDDELBURG - Al dertig jaar verzamelt Fred van Duivenvoor de alles over Michiel de Ruyter. Het De Ruyterjaar én het vijfen twintigjarig jubileum van zijn antiquariaat De Boekenbeurs in Middelburg zijn een mooie aan leiding om de unieke verzame ling te exposeren. "Ik koop al dertig jaar allerlei dingen van Michiel de Ruyter voor mijn collectie. Zodoende kan ik verschiilende speciale dingen laten zien". Van Duiven voorde wijst naar de vele boeken over de Vlissingse zeeheld, zo'n honderd in totaal. Daartussen zitten veel écht oude boeken uit de zeventiende eeuw met af beeldingen van de zeeslagen, maar ook veel jeugd- en gedenk boeken. Ook is een prent te zien van de begrafenis van De Ruyter in Amsterdam, tijdschriften en een bant uit 1666 en biografieën over De Ruyter uit 1670. Ook hangen twintig portretten van de Vlissinger op, met daartussen een gravure van Ferdinand Bol en schoolplaten uit de negen tiende eeuw. "Ik heb ook een herdenkingsglas, postzegels, een bordspel en zelfs chocoladeko gels. Elke vijftig jaar kwamen er weer nieuwe herdenkingsaitike- len bij", somt Van Duivenvoorde op. Omdat hij een deel van zijn collectie tijdelijk heeft uitgeleend aan het Maritiem MuZËEum in. Vlissingen, is alles nog niet aan de Turfkaai te zien. Wat hem op valt is dat De Ruyter vroeger écht als een held vereerd werd. "Dat gebeurde gewoon bakkeloos, terwijl De Ruyter tegenwoordig ook verguisd wordt als een sla venhaler." Het antiquariaat De Boekenbeurs is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.30 tot 17.30 uur en op zater dag van 10.30 tot 17.00 uur. De expositie 400 jaar Michiel de Ruyter in boek en prent is tot 20^ mei te zien. MIDDELBURG - Zorggroep Ter Weel uit Goes en Zorgstroom uit Middelburg ondertekenden afgelopen donderdag in Mid delburg een intentieverklaring tot een bestuurlijke fusie tussen beide organisaties. Bij een be stuurlijke fusie blijven de beide organisaties bestaan en hun ei gen gezicht houden. Alleen de raden van toezicht en van be stuur gaan samen. Ook worden de thuiszorgafdelingen van Ter Weel en Zorgstroom samenge voegd. Zowel Ter Weel als Zorg stroom vinden dat ze elkaar pri ma aanvullen. Ter Weel is sterk in de intramurale (red: 24-uurs) zorg op De Bevelanden met ver-" schillende vestigingen in Goes, Yerseke, Kruiningen en Krab- bendijke. Zorgstroom is sterk in thuiszorg en intramurale zorg op Walcheren. Concept L 26 ■66-cm HO-LCD-beetdscherm in 16:9-formaat »H0 ready (HDMI interface tnd HDCP) ■Digitale kabeltuner (DV8-T/C Cl) geïntegreerd •licht 500 cd/mf, Contrast: 1200:! «Resolutie; 1366.x 768 pixels ■CRX* Soundsystem, 2 speakers (2 x 20W) «435 programmaplaatsen ■Teletekst 1500 pagina's. EPG «Kleur: Chroom Zilver «3 jaar Loewe-gararitie «Prijs: 999,-* Eveneens verkrijgbaar in 32 inch heeldschemv formaat: (61.299,-*) Keukenhof 37,00 pp Koninklijke serres van Laken (Brussel) 28,00 pp (bij ouders op de kamer) 99,00 pp 55,00 pp uaaanawJ 0113-351551 www.amz.nlreserveren@amz.nl DELTA levert in Zeeland Evides Water. Op bovenstaande dag gaat DELTA N.V. onderhoudswerkzaamheden verrichten in de omgeving van Middeburg, Kruitmolenlaan. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen in Middelburg, omgeving Dauwendaele. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Ook kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Wij informeren u over het juiste tijdstip van de werkzaamheden via een huis-aan-huis-bericht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunilen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

de Faam | 2007 | | pagina 47