Walcheren Kijkje over de grens Van de Vreugde is terug 10 jaar IJssalon Fresco Nieuw bij Migron Sports Pet's Place heropend Uit het Zakenhart van... de Weekkrant De Faam 1.2 miljard euro aan omzet uit het buitenland Slagerij Koets wint negen keer goud Waterschap houdt 4,9 miljoen over Beste bolusbakker is gekozen Woensdag 4 april 2007 - Pagina 45 MIDDELBURG - Anneke van den Berg is eigenaresse van IJssalon Fresco aan de Langeviele 39 in Middel burg. "In die jaren zijn van de vierentwintig smaken het citroen- en stracciatel- laijs de toppers." Anneke doet vanaf de basis alle voorbereidingen voor het ijs zelf. Zij maakt zowel het verse schepijs als ook sui ker-, lactose- en glutenvrij ijs. Van het suikervrije ijs zijn in het seizoen twaalf smaken. Water- en softijs, milkshakes en frisdrank maken het assortiment kompleet. Ook verhuurt Fresco een ijskar en bezor gen zij ijs aan huis. Telefoon: 0118-640850. door ellen de vriend MIDDELBURG - 98 pro cent van de Zeeuwen vindt het goed wonen en leven in Zeeland en 92 procent van de ondervraagden vindt natuur in Zeeland uniek en belangrijk. Dat blijkt uit het onderzoek dat bureau Into- mart uitvoerde in opdracht van Natuurmonumenten, de Zeeuwse Milieu Federa tie en Staatsbosbeheer en dat 27 maart werd gepre senteerd. ZOUTELANDE - Vier bedrijven onder een dak en bovendien naast elkaar. Bij De Babbelaer aan de Langstraat 1 in Zoute- lande tref je dat aan. Cafébiljart De Babbel kreeg een nieuwe ruimte voor het wedstrijdbiljart die via het café bereikbaar is. Naast het gezellige eetcafé en de ijs- en broodjescounter opende eigenaar Piet van de Vreugde een bakkerij: "Wij hebben daar alles, bolussen, brood en gebak dat ieder dag vers aangeleverd wordt. Ook verkoop ik de we reldberoemde tijgerbroodjes, waar de Duitse gasten zo dol op zijn. Wij hadden 32 jaar een bakkerij, het laatste jaar niet, en die draad hebben we nu weer opgepakt." Bakkerij van de Vreugde is weer Aanleiding voor het onderzoek was de vraag of er voldoende draagvlak in Zeeland is om de doelstellingen van natuur- en milieuorganisaties te realiseren. Er is het voorbije jaar kritiek op de rol en houding van de ZMF en andere natuurorganisaties geweest. De resultaten zijn vol gens de ZMF verrassend te noe men. Blijkbaar is er een over weldigende steun onder de Zeeuwse bevolking. Zij houden van hun provincie en nog na drukkelijker van natuur. Het In- tomart-onderzoek toont aan dat er een heldere koppeling is te leggen tussen het manifest De kracht van groen, waarin de gezamenlijke visie op natuur- en milieubeleid staat van de or ganisaties, en de wensen van de Zeeuwen. Tegelijkertijd is er re den om het eigen werk kritisch tegen het licht te houden. Het belang van kustnatuur wordt door de Zeeuwen niet unaniem gedeeld. Als het om uitbreiding Natuur is belangrijk vindt een groot deel van de Zeeuwse bevolking, foto: pr gaat, willen ze vooral natuur die minder nauwe banden heeft met het Zeeuwse landschap: bossen (58%) en parken (49%) om te wandelen. Dat gaat overi gens niet ten koste van de waar dering voor de genoemde na tuur- en milieuorganisaties. De ondervraagde Zeeuwen vin den gezondheid, ruimte en mi lieu de parels op de kroon. Het is hét kapitaal van Zeeland. Driekwart van de Zeeuwen vindt het onaanvaardbaar dat natuur moet wijken voor eco nomische groei. Zij zien de komst van nieuwe bedrijventer reinen als een bedreiging. De 'dammenroute' volgt op de tweede plaats, gevolgd door de Westerschelde Container Ter minal en de tweede kerncentra le. Ook staan in deze rij de uit breiding van recreatiegebieden, de verdieping van de Wester schelde en ontpoldering. Zeeu wen vinden het verhogen van de dijken niet bedreigend. Ne gen van de tien Zeeuwen vin den rust en ruimte belangrijk, jongeren iets minder dan oude ren. Alleen gezondheidszorg, werkgelegenheid en sociale vei ligheid scoren nog hoger. MIDDELBURG - Vorig jaar hebben Zeeuwse onderne mers uit het midden- en klein bedrijf voor ruim 1,2 miljard euro aan omzet uit het buiten land gehaald. Dit blijkt uit cij fers van de Kamer van Koop handel voor Zeeland. Dat is ongeveer dertien pro cent van de totale omzet van de Zeeuwse bedrijven, die minder dan vijftig medewer kers hebben. De Zeeuwse mid den- en kleinbedrijven halen daarmee relatief meer euro's binnen dan hun collega's in de andere provincies, die op circa tien procent bleven steken. Het totale Zeeuwse bedrijfsle ven deed het goed over de grens. Zo werd in 2006 voor bijna acht miljard euro aan goederen en diensten geëx porteerd. De industrie nam daarvan het grootste gedeelte voor zijn rekening, met bijna 6.3 miljard euro. De groothan del volgde op een forse afstand met achthonderd miljoen euro en de transportsector had een exportomzet van ongeveer 530 miljoen euro. Als we Zuidwest- Nederland vergelijken met de rest van Nederland, dan is te zien dat hier ruim dertig pro cent van de omzet uit het bui tenland gehaald wordt. In de rest van het land is dat ruim tien procent. Zeeland heeft ruim tweedui zend exporteurs. Veel hiervan doen zaken in Duitsland en België, maar ook in Aziatische landen. Deze landen staan centraal tijdens de internatio nale Handelsdag van de Ka mer van Koophandel West- Brabant en Zeeland op 17 april bij De Wouwse Tol in Bergen op Zoom. De Handelsdag is van 15.00 tot 21.00 uur. De en tree is gratis. WF.STKAPF.LLF. - Bij de sla- gersvakwedstrijden op de Slavakto, dé beurs voor de slagersbranche, in Utrecht heeft Slagerij Koets uit West- kapelle voor negen produc ten het predikaat goud ont vangen. Het gaat om de Zeeuwse rauwe ham, het rookvlees, de gebraden kalfs- rollade, Indisch grillspek, rookspek, rookworst, erw tensoep, Boemboe-Bali vlees en spareribs. Deze pro ducten zijn in de slagerij in Westkapelle ambachtelijk bereid door eigenaar E. Koets en worstmaker C. Openeer. MIDDELBURG - Het Water schap Zeeuwse Eilanden heeft vorig jaar 4,9 miljoen euro overgehouden, blijkt uit de vorige week gepresen teerde jaarrekening. Het re sultaat bestaat grotendeels uit incidentele meevallers in de opbrengsten. De verkoop van de grond en een water- schapsloods leverde ruim één miljoen op, de Neder landse Waterschapsbank keerde een hoger dividend uit van ruim zes ton en de la ge tarieven op de geld- en ka pitaalmarkt leverden ook vier ton op. Bovendien vie len de belastingopbrengsten hoger uit dan was begroot, mede door een hogere WOZ- waarde van de woningen. Vier bedrijven onder één dak. foto: pr helemaal terug onder de kap pend. Meer informatie staat op: van De Babbel. Afgelopen zater- www.babbelaer.com. Telefoon dag werd de bakkerswinkel geo- 0118 - 561223 GOES - Tijdens een bijeen komst van de Zeeuwse bak kers heeft Stadsbakkerij Droppers uit Zierikzee de jaarlijkse Bolustrofee in de wacht gesleept. De trotse Wilfred Droppers ontving de felbegeerde prijs uit handen van zeeheld Michiel de Ruy- ter. Zijn bolus was precies zoals die zijn moet: stroperig, mals en kleverig. De tweede en derde plaats als beste bo lusbakkers waren voor Bak kerij Den Soeten Inval in Goes en Echte Bakker Jan Rijk uit Heinkenszand. In to taal deden eenendertig Zeeuwse bakkers mee. Lente en dus weer ijstijd, foto: leon janssens MIDDELBURG - Migron Sports aan het Goudend 10 in Middelburg heeft de zaal ruimte vanaf 1 april uitge breid. Daar is nu plaats voor spinning, bodypump en RPM. RPM is een groepsw- orkout op muziek en duurt ongeveer een uur op een stationaire fiets met extra zwaar vliegwiel. "Body pump is ook nieuw", zegt Marcia Wielemaker, die sa men met Khalid de groeps lessen geeft, "Krachttraining op muziek, trainen met ge wichten, alles onder bege leiding." Deze week is er een introductierooster, aan melden bij Migron Sports of telefoon 0118 - 650006. www.migronsports.nl. De nieuwe eigenaar: Fred van Duren, foto: leon janssens MIDDELBURG - Na een flinke verbouwing her opende Dierenspeciaal zaak Pet's Place aan de Lan geviele 80 in Middelburg. Nieuwe eigenaar Fred van Duren: "Ik heb een be staande dierenspeciaalzaak overgenomen en de Pet's Place formule doorgevoerd. Deze formule biedt alles wat nodig is voor de huis dieren en ook diverse le vende have." Pet's Place heeft het welzijn van het dier voorop staan. Een jaar geleden startte het concept BLIJF, met een nuttige, in formatieve website: www.blijf.nl. Telefoon 0118 - 612772 of www.pet- place.nl. Khalid en Marcia Wielemaker. foto: leon janssens

de Faam | 2007 | | pagina 45