MODDER STROOM ?maar! Kussen met een boodschap geeft laptop ander jasje i'AKE YOUR OWN rawm'rêtffiDe Faam Woensdag 4 april 2007 - Pagina 28 MII>0<,SS£* UNIVkftSnV Kennen we de Rubik's Cube nog? In de jaren tachtig was deze ku bus razend populair en het lijkt een logische gedachte om het prin cipe van deze publiekslieveling te combineren met een andere populaire puzzelvorm: Sudoku. Het eindresultaat is de Sudokube. Het startpunt is het getal 5 waar de naam van de puzzel onder staat en vervolgens is het dus de be doeling om van daaruit steeds meer vlakken op te lossen. Eenvou dig? Voor de meeste mensen zeker niet. Voor jou misschien wel? Als je er echt helemaal niet uitkomt, kun je op www.sudokube.nl te recht voor een aantal handige tips en strategieën. Helder geluid en haarscherpe videobeelden. Het is geen unie ke combinatie, maar in de vorm van een walkman vi- deo/MP3 speler toch op z'n minst wel een vermelding waard. Een groot video- É9 scherm hoefje dus niet te verwachten. Twee inch, om precies te zijn. Wel een TFT LCD kleurenscherm, maar twee inch blijft twee inch. De nieuwe NW-A800 wordt medio april verwacht en het aanbod bestaat dan uit vier kleuren - roze, violet, zwart en wit - en drie verschillende mo dellen met 2 GB, 4 GB en 8 GB. Het zal duidelijk zijn dat er aan die modellen ook verschillende prijskaartjes hangen. Meer informatie over deze nieuwkomer is te vinden op www.walkmanvideomp3.com. De uitvinding van de lighting emitting diodes (LEDs) biedt onge kende mogelijkheden. Iedere week worden er weer nieuwe pro ducten op de markt gebracht die op één of andere manier gebruik maken van deze kleine lichtbronnen. Eén van de nieuwste trends is de combinatie van LEDs en textiel. Niet alleen om bijvoorbeeld een verlicht kussen te maken, maar ook om het kussen berichten te kunnen laten zien. Door een sms naar het kussen te sturen, kan de tekst worden weergegeven. Als dat geen flitsende toevoeging van het interieur is. En natuurlijk stopt het niet bij kussens. Want LED's en textiel zijn natuurlijk op veel manieren toepasbaar. Het wachten is op het t- shirt waar een sms-tekst op te zien is. Bron: www.philips.com Energie is tegenwoordig weer een actueel onderwerp en dan na tuurlijk hoe we met die energie omgaan en waar we die energie vandaan kunnen halen. Wind en water zijn wel bekend, maar ener gie winnen uit modder? Het lijkt een vreemd verhaal, maar de Mud Clock bewijst dat het kan. Geen idee hoeveel modder je nodig hebt om een huishouden - met alle moderne apparatuur - draaiend te houden, maar voor dit klok je is in ieder geval geen enorme hoeveelheid nodig om 'm werkend te houden. En omdat een potje modder ook maar gewoon een pot je modder is, kun je jouw favoriete bloemen planten en kijken wel ke bloemen de beste energiegrond leveren. Het is wel de bedoeling dat je het klokje zelf in elkaar zet, trouwens. Het zal je dus niet verbazen dat deze gadget van http://scientificsonline.com afkomstig is. Reuze handig, zo'n laptop, maar qua uiterlijk niet erg spannend. De meeste laptops zijn grijs of zwart en dan heb je het wel gehad. Er zijn inmiddels wel een aantal kleurige alter natieven beschikbaar, maar dan moet je ook maar net toe zijn aan een andere laptop. Een manier om een eind te maken aan de saaie deksel van de laptop is de zogenoemde Laptop Booster, waarmee je in een handsomdraai - en voor een paar tientjes - je laptop een drastische metamorfose kunt geven. De Laptop Booster is een stickervel dat, dankzij een speciale lijmlaag, 100 procent lucht- belvrij is aan te brengen. Tevens beschikt de sticker over een transparante toplaag voor extra bescherming. En ben je de afbeelding zat? Dan kun je 'm eenvoudig verwijderen, zonder lijmresten. Meer informatie en voorbeeld van de Laptop Booster is te vinden op www.bestel.nl. De tijd dat je in het donker moet gaan zitten voor een optimaal beeldkwaliteit is dankzij het Deense bedrijf DNP voorbij. Onder de naam 'Super Nova' lan ceerden ze onlangs een scherm dat een tien keer hoger contrast biedt dan de standaard schermen. En omdat ook de afbeeldingen twee keer zo scherp zijn, hoeft er geen zonwering meer aan te pas te komen om te genieten van prach tig beeld. Door de presentatie van deze nieuwe technologie staat ons de komende tijd ongetwijfeld weer veel nieuwe ontwikkelingen op het gebied van televisie schermen te wachten! Meer informatie over dit nieuwe product is te vin den op www.dnp.dk. aan! Het LED Mood bad is ver krijgbaar in verschillende kleuren, is lichtgewicht en is gemaakt van poly ethyleen. Dat is nog eens op een bijzondere manier onderdompelen in sfeer! Meer informatie is te vin den op www.ledland.nl.

de Faam | 2007 | | pagina 28