mEE Hz?? Zeeland dé Weekkrant De Faam Programma Ouders van jongeren met een verstandelijke beperking worstelen soms met vraagstukken over eventueel ouder schap van hun kinderen. Daarom houdt MEE Zeeland een thema-avond voor deze ouders over dit onderwerp op dinsdag 24 april a.s. in ons nieuwe kantoor aan de Buitenruststraat 8 in Middelburg. Opvoeden van jongeren met een verstandelijke beperking én een eventuele kinderwens Tijdens de thema-avond is er een lezing van een ouder; informatie over medisch/ethische aspecten van anticonceptie; uitwisseling van ervaringen, informatie over de ondersteuningsmogelijkheden van MEE en een informatietafel. Het aantal deelnemers bedraagt maximaal 40. Bij veel belang stelling wordt het programma herhaald. U kunt zich aanmelden bij het secretariaat van MEE Zeeland regio Oosterschelde, tele foon 0113 - 22 50 00 of via e-mail: r.zandeeldmeezeeland.nl MEE Zeeland is er voor iedereen met een beperking. Voor jong en oud. Voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking, voor mensen met een chronische ziekte, met autisme, met een visuele of auditieve beperking. Ook ouders of verzorgers kunnen bij MEE terecht. MEE informeert, adviseert, biedt cursussen en ondersteunt. www.meezeeland.nl Kaasrollen en paasvliegeren Het geheim van Pasen in de bieb Concert van Kuiper en Nio Tjia De Spot voortaan dé plek door elly de feijter MIDDELBURG - Het is geen vervolg op jongerencen trum Midgard, eerder een uitbreiding. De jamsessies, de lost key-avonden (optre dens van beginnende Zeeuwse bands) en de so ciale functie blijven. Maar nu eindelijk op een vaste lo catie waar de jongeren ruimschoots de gelegen heid krijgen om allerlei acti viteiten op het gebied van kunst en cultuur samen uit te oefenen. De Spot aan de Beddewijkstraat in Middel burg. "Het onterechte imago van een jongerencentrum waar niets ge beurt, moet worden omgezet naar the place to bevoor jonge ren van twaalf tot en met vijfen twintigjaar", meent Saskia Free- ricks. Zij is één van de vijf perso neelsleden., In een klankbord groep en werkgroepen voor programmering, PR, spon soring en inrichting zijn ze nu al Elke woensdag workshops dans, elke donderdag gratis toegankelijke jamsessies. Onder andere 111 Produc- tionz treedt op tijdens de Hiphopnight op 7 april en de zaterdag daarna presenteert Monque een drietal DJ's. Vrijdag 13 april Reggaenight, de 20ste open podium en de 27ste Bluesnight, een klas siek pianorecital sluit de maand af op zondag de 4 29ste. Het volledige pro gramma is te vinden op www.despotmiddelburg.nl. ongeveer anderhalf jaar bezig om de Spot gerealiseerd te krij gen. Vanaf februari, na een fikse verbouwing, konden ze al hun plannen gaan uitvoeren in de voormalige discotheek. Dat re sulteerde in een spetterende opening afgelopen zaterdag. Het was één groot feest met overdag tientallen demonstra ties, workshops, en optredens plus 's avonds een wervelend Ondersteuning bij leven met een beperking MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg is zaterdag 7 april een theosofische lezing. N. Vas uit Vlissingen vertelt vanaf 10.30 uur over Het geheim van Pa sen. Een verhaal over weder geboorte, zelfoverwinning, inwijding en een nieuw begin. De bijeenkomst is vrij toegan kelijk en zonder enige ver plichting bij te wonen. Na af loop is er gelegenheid voor discussie. ZOUTELANDE - In de Langstraat in Zoutelande staat zaterdag 7 april een spe- lenkermis. Ook zijn er van 13.00 tot 17.00 uur activiteiten als zaklopen, kaasrollen en Oudhollandse spelletjes. Een paashaas deelt eieren uit en x de Zeeuwse Vliegervrien- x Iy den laten zien hoe je zelf '7\\J een vlieger maakt. Op 9 april is er tussen 11.00 en 16.00 uur een vliegerdemon stratie op de dijk en kunnen de zelfgemaakte vliegers uit getest worden. Woensdag 4 april 2007 - Pagina 15 Vivrant Thing, een van de groepen die in het nieuwe jongerencentrum optrad, foto: manfred berrevoets programma met vijf bands en twee dj's. Onder het motto 'Pimp my building' kreeg Zeeuwse graffiti-artiest Martijn Prins de mogelijkheid om het aanzicht van het gebouw een ei gentijdse uitstraling te geven. Freericks: "Deze dag was gewel dig. We hebben nu een fantasti sche plek waar we activiteiten veel grootschaliger aan kunnen pakken. De grote zaal waar de optredens plaats gaan vinden, biedt plaats aan driehonderd jongeren. Of je nu van klassieke muziek houdt, een gabber bent of gothic-aanhanger, iedereen is welkom in de Spot. We organi seren workshops, concerten, theater- en dansvoorstellingen, open podia, jamsessies en ook lezingen. Daarnaast zijn er twee oefenruimtes te huur en is er ook de mogelijkheid om dvd's op te nemen in de eigen studio." Oud Midgard-gangers lopen na de openingshandeling van wet houder De Vries nog wat on wennig rond. Maar aan het eind van de avond is het stevig swin gen met elkaar en nieuwe be zoekers. "Vet cool" en "eindelijk goeie oefenruimtes voor ieder een" is de reactie. Door de dag heen hebben meer dan duizend jongeren het centrum bezocht. MIDDELBURG - Violiste He- leen Kuiper uit Middelburg en pianiste Tjin Nio Tjia spe len zaterdag 7 april in de bras serie van De Drvkkery in Mid delburg. Op het programma staat naast de bekende Sona te in A groot van César Franck de meeslepende derde Sona te in c klein, opus 45 van Ed- vard Grieg. Het concert van de dames is van 15.00 tot 16.30 uur. Communicatie (Bedrijfskundige) Informatica Algemene Operationele Technologie Elektrotechniek Werktuigbouwkunde Bouwkunde Civiele Techniek Chemie Et Life Sciences Aquatische Ecotechnologie Maritiem Officier Logistiek Technische Vervoerskunde Leraar Basisonderwijs Management in de Zorg Verpleegkunde Personeel a Arbeid Maatschappelijk Werk en Dienstverlening Sociaal Pedagogische Hulpverlening Bedrijfseconomie Commerciële Economie International Business and Languages - Toerisme international Business and Management Studies Management, Economie en Recht Sociaal Pedagogisch Werker (MBO) Sociaal Dienstverlener (MBO) Sociaal Juridisch Medewerker (MBO) Meer weten? Telefoon: 0118 - 48 91 70 of e-mail: info@hz.nl Hogeschool ffWZeeland

de Faam | 2007 | | pagina 15