A A Officiële Mededelingen 1 milieu verkeer vervoer dé Weekkrant De Faam van de Provincie Zeeland Provincie Zeeland nformatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 4 april 2007 - Pagina 13 Wijziging Provinciale Milieuverordening Zeeland, tranche 7 Op voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben Provinciale Staten van Zeeland de Provinciale Milieuverordening Zeeland gewijzigd bij vergadering van 16 februari 2007. De tijdens de inzageperiode binnenge komen zienswijzen zijn verwerkt en hebben geleid tot twee wijzigingen ten aanzien van het eerdere ontwerp. In deze tranche zijn de volgende aanpas singen doorgevoerd: Vervallen van de MER-plicht voor bestaande luchtvaartterreinen Naar aanleiding van een uitspraak van de Raad van State, is duidelijk gewor den dat er geen algemene MER-plicht opgelegd mag worden voor bestaande luchtvaartterreinen. Om tegemoet te komen aan 4e uitspraak wordt de PMV hierop aangepast. Wijziging van de MER-plicht voor nieuwe luchtvaartterreinen Voor mogelijk nieuwe luchtvaartterrei nen zijn wij voornemens de MER-plicht te handhaven, aangezien deze terrei nen eventueel nadelige gevolgen heb ben voor de integrale milieubescher- mingsgebieden. De PMV is hierop'aan- gepast. Aanwijzen interregionale industrie terreinen van regionaal belang Op 14 juni 2005 is het wetsvoorstel met betrekking tot de wijziging van dè Wet geluidhinder door de Tweede Kamer aangenomen. De gewijzigde Wet geluidhinder is in werking getreden op 1 januari 2007. Op het moment dat deze in werking is getreden, is ook de gewijzigde paragraaf 4.4.2 in werking- getreden. Onderdeel van deze wetswijziging is het in de Wet geluidhinder opnemen van een regeling met betrekking tot het beheer van geluidzones rond industrieterreinen. De wijzigingen naar aanleiding van binnengekomen zienswijzen van de gemeenten Middelburg en Vljssingen betreffen slechts het uitbreiden van het aantal industrieterreinen van regionaal belang met een aantal van 2 te weten het industrie Arnestein in Middelburg en industrieterrein De Schelde/Buitenhaven in Vlissingen Bij deze PMV-wijziging wordt ten aan zien van een achttal gezoneerde industrieterreinen bepaald dat zij als industrieterreinen van regionaal belang als bedoeld in artikel 163, tweede lid, van de Wet geluidhinder zijn aangewezen en als zodanig zijn opgenomen. Het besluit ligt van 10 april 2007 tot en met 22 mei 2007 ter inzage bij: - de Directie, Ruimte, Milieu, en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur; - bij de gemeentesecretarieën van alle Zeeuwse gemeenten op werkda gen tijdens de openingsuren; - bij alle openbare Zeeuwse bibliothe ken tijdens de openingsuren. Conform de Algemene wet bestuurs recht staat tegen dit definitieve besluit geen inspraakmogelijkheid meer open. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer M.P.A.H. van Erven, tel: 0118-631160. Inwerkingtreding Het besluit is voor wat betreft het gedeelte "Wijziging van de MER-plicht voor nieuwe luchtvaartterreinen" in werking getreden per 1 maart 2007 en voor wat betreft het gedeelte "Aanwijzen interregionale industrieter reinen van regionaal belang" per 1 januari 2007. Gedoogbeschikking Thermphos International bv te Ritthem Gedeputeerde Staten van Zeeland (Gs) hebben een gedoogbeschikking aan Thermphos International bvte Ritthem verleend voor het overschrijden van de in de vergunningen van 21 oktober 2002, nr. 029361 en 7 april 1998, nr. 983143/3815/41 voorgeschreven maxi male emissies voor cadmium, zink en fosfine. Bij besluit van 21 oktober 2002 zijn emissiegrenzen (cadmium (800), Lood (4.000) en Zink (3.500) allen kg/jaar) opgelegd, om te voorkomen dat de emissies naar de lucht van zware metalen tot onaanvaardbare waarden zouden kunnen stijgen. Op 24 maart 2005 zijn deze normen in een wijzigingsvergunning verhoogd tot Cadmium (1000), Lood (4.000) en Zink (4.500). Reden voor deze verhoging is geweest een veranderde ertsmix, waardoor emissies zijn gestegen. Aan dit besluit is een termijn gekoppeld van 31 december 2006, omdat in 2005 een structurele procesaanpassing zou worden geïmplementeerd. Op 24 november 2006 is een verzoek ingeko men van Thermphos om de termijn van 31 december 2006 van de beschik king van 24 maart 2005 te verlengen. De reden voor dit verzoek is gelegen in het feit dat de geplande procesaanpas sing vertraging heeft opgelopen.. Wij zijn van mening dat hier sprake is van een overgangssituatie, omdat vooruit wordt gelopen op het formaliseren van een wijzigingsvergunning. Voorts is er sprake van een overmachtssituatie omdat de technische problemen die zijn opgetreden bij het CARE-project niet voorzien zijn geweest. Voorts zijn wij van mening dat situatie milieuhy giënisch aanvaardbaar is. De conclusie is dat handhavend optreden, in die zin dat wij Thermphos zullen houden aan de vergunde normen zoals vastgelegd in de vergunningen van 21 oktober 2002 en 7 april 1998, onevenredig is in verhouding tot de invloed op het milieu van de onderhavige inrichting en de financiële consequenties voor Thermphos. Gezien de situatie en het geen hiervoor is overwogen zijn wij van mening dat het gedoogverzoek, onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu, kan wor den ingewilligd. Het gedoogverzoek en de gedoogbe schikking kunnen worden ingezien tot en met 10 mei 2007 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Belanghebbenden kun nen tot en met 10 mei 2007 tegen de gedoogbeschikking schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer P.Wattel (tel. 0118-631773). Vergunning Thermphos International B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het wijzigen (verlengen termijn) van de vergunning ingevolge de Wet milieu beheer van Thermphos International B.V. voor de inrichting gelegen aan de Europaweg Zuid 4. Aan Thermphos is op 24 maart 2005 een tijdelijke vergunning (kenmerk 0503004) verleend voor de verhoging van de vergunde emissies voor cadmi um, lood, zink en fosfine. Door Thermphos wordt nu verzocht de geldigheidstermijn van deze vergun ning te verlengen tot uiterlijk 1 novem ber 2007. Gedeputeerde Staten hebben aan het verzoek gevolg geven en de vergunning met bijbehorende voorschriften te ver lengd tot uiterlijk 1 november 2007. De ontwerp-vergunning ligt van 5 april 2007 tot en met 16 mei 2007 ter inza ge: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00- 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 17 mei 2007 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 18 mei 2007 van kracht, tenzij overeenkomstig arti kel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een ver zoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor hel inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot P.M. Witkam (tel. (0118) 631749). Besluit gedeeltelijk intrekken vergunning KSG Gedeputeerde Staten van .Zeeland geven kennis van hun besluit tot het gedeeltelijk intrekken van de vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer van de Koninklijke Schelde Groep B.V. van 8 augustus 1995, kenmerk 957567/902/33 voor'de inrichting aan de Glacisstraat 165 te Vlissingen. De reden voor het gedeeltelijk intrek ken is gelegen in het feit dat een deel van het terrein van de inrichting niet langer in gebruik is door de Koninklijke Schelde Groep B.V. en dat deel gebruikt gaat worden voor ande re, niet bedrijfsgebonden, activiteiten. Bij het verzoek van de Koninklijke Schelde Groep B.V. is een tekening gevoegd, waarop is aangegeven welk deel van de inrichting uit de vergun ning gehaald kan worden. De beschikking en overige stukken kunnen worden ingezien van 5 april 2007 tot en met 16 mei 2007 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00- 16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Degenen die zienswijzen hebben inge bracht tegen het ontwerp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht heb ben over het ontwerp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 17 mei 2007 tegen de vergun ning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gra venhage. Het besluit wordt op 18 mei 2007 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de Oostbaan te Zoutelande in de gemeente Veere Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben besloten een gedeelte van de Oostbaan te Zoutelande in de gemeente Veere aan het openbaar verkeer te onttrekken. Deze onttrek king is een gevolg van een ingekomen verzoek van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Het besluit met bijbehorende tekening ligl van 6 april tot en met 17 mei 2007 ter visie bij de directie Infrastructuur Vervoer, Abdij 6 te Middelburg, op werkdagen van 9 -16 uur, en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, het verkrij gen van een mondelinge toelichting en/of kopieën van ter visie gelegde stukken, kunt u contact opnemen met de heer J.A.A. Melaard, tel. 0118- 631038. De stukken liggen tevens ter visie op het gemeentehuis van de gemeente Veere, Traverse 1 te Domburg. Belanghebbenden kunnen tot en met 17 mei 2007 een bezwaarschrift tegen het besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Voor de goede orde wijzen wij erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit'schorst. Op grond van art. 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuurs recht kan de indiener van een bezwaarschrift bij de voorzieningen- rechter van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Voor de behandeling van een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2007 | | pagina 13