f Middelburg vierde vijftigste boomfeestdag Campagne "Gewoon 30" blijkt hard nodig Nieuwe melodieën op de Lange Jan A Fietsparkeren bij het station Faam Woensdag 28 maart 2007 - Pagina 9 Fotografie: Mieke Wijnen Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Rondom het NS-station ziet het er opgeruimd uit; de meeste fiet sen staan netjes tegen de beu gels. Daardoor zijn de perrons, de kaartautomaten en de sta tionsrestauratie goed bereikbaar. Maar het fietsparkeren kan nog beter. De rondslingerende fietsen bij het Middelburgse treinstation waren de gemeente en NS een doorn in het oog. Om het probleem aan te pak ken, zijn er honderden extra beugels bijgeplaatst, zowel aan de voorals de achterkant van het station. Bovendien is de achterzijde aantrek kelijker gemaakt door meer verlich ting en het realiseren van een bus halte. Hier stappen Middelburgse leerlingen op die in Goes en omge ving op school zitten. Handhaving De NS verplaatst om de twee weken foutgeparkeerde fietsen naar de achterkant van het station. Daar is nog veel parkeergelegenheid. Daar naast ruimt de gemeente een paar keer per jaar fietswrakken en wees- fietsen op. Binnenkort houdt de gemeente een fietsverwijderactie: fietsen die niet tegen de beugels staan, worden dan afgevoerd naar een depot. Daar kan de eigenaar de fiets tegen betaling terug krijgen. De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2008 gestart. Aanvragen moeten voor 1 mei 2007 zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Ter illustratie van de acti viteiten die voor subsidie in aanmer king komen, kunt u het subsidievoor- stel 2007 raadplegen. Dit subsidie- voorstel ligt ter inzage in de informa- tiehoek van het stadskantoor. Voor wie Organisaties die al een subsidierela tie met de gemeente Middelburg heb ben, krijgen de aanvraagformulieren voor 2008 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidie relatie met de gemeente hebben, kunnen voor 2008 een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidiever zoek geeft geen garantie op subsi die, maar betekent dat deze opgeno men wordt in de subsidieprocedure 2008. Tijdens de procedure zal wor den bekeken of er al dan niet subsi die wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvra gen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon 67 53 42. Bij hem kunt ook het aan vraagformulier subsidie 2008, de Algemene Subsidieverordening Middelburg en de (financiële) richtlij nen opvragen. Deze zijn ook te vinden op www.middelburg.nl onder de knop Zorg en Welzijn/subsidie. Sinds kort zijn er vanaf de Lange Jan nieuwe melodieën te horen. Ook deze keer is een keuze gemaakt uit het Zeeuwse muziekverleden. Op het hele uur klinkt een Allemande, gecomponeerd door Christiaan Ernst Graaf. De in Duitsland geboren Graaf vestigde zich in 1750 in Middelburg en was daar leider van het Collegium Musicum. Later verhuisde hij naar Den Haag om te werken aan het hof. Deze allemande is afkomstig uit de bundel 10 Petites Pièces a Quatre Mains, opus 30. Op het halve uur klinkt de Siciliano van Mr. Joost Verschueren Reynvaan (1743-1809). Verschuren Reynvaan was jurist en klokkenist van de Sint Jacobstoren in Vlissingen. Bovendien was hij als organist verbonden aan deze kerk. Hij schreef enkele werken op het gebied van muziektheorie. Deze Siciliano is hieruit afkomstig. De bewerkingen voor de speelauto maat van de beiaard zijn gemaakt door Jos Vogel. Vorige week was het voor de vijf tigste keer Nationale Boom feestdag. Op het Seisbolwerk werd door Commissaris van de koningin Karla Peijs, burge meester Koos Schouwenaar en Catharina van der Slikke een koningslinde geplant. De boomfeestdag is vooral een eve nement waarbij kinderen in actie komen. Daarom plantten leerlingen van de ABS, De Uilenburch, Herman Faukeliusschool en Acaciahof samen met medewerkers van de gemeente bomen en struiken op het Seis bolwerk. Na het planten konden de kinderen meedoen aan een bele- vingsspel en een bomenspel. De elf jarige Josefien Vermet stopte een koker in de grond met daarin een her innering aan de vijftigste boomfeest- De wijk in Na het feest op de bolwerken gingen de Middelburgse wijkwethouders de dorpen in om samen met scholieren bomen te planten. Burgemeester Koos Schouwenaar deed dit in Arnemuiden op de kruising Doeleweg/ Derringmoerweg. Aan de Boudenlaan en Noordweg in Sint Laurens plantte wethouder Hannie Kool-Blokland bomen. Wet-houder Huub van Klinken ging in Nieuw- en Sint Joosland aan de slag. In de Sloehavenstraat en Quarles-havenstraat gingen konings linden de grond in. Vernieuwd bomenboekje Speciaal voor de boomfeestdag is het Middelburgse bomenboekje ver nieuwd. De nieuwe titel van het boek je is 'De boom die bindt'. Die naam verwijst naar de kastanje achter de Commissaris van de Koningin Karla Peijs (r) plant samen met mevrouw Catharina van der Slikke de koningslinde op het Seisbolwerk Foto: Jacky Nijsen vroegere Rijksleerschool aan de Stadhuisstraat. In het boekje staan drie wandelingen, die zich uitstrekken over een groot gebied van Middel burg. Het boekje is voor vier euro te koop bij de Tourist Shop. Vorige week dinsdag is voorlopig voor de laatste keer een Staande- houdactie gehouden. Dit keer in de Stromenwijk met medewer king van Archipelschool de Beverburch. De leerlingen kwamen in actie in de Grevelingenstraat, waar nog steeds te hard wordt gereden. Door de leer lingen Gennaro, Melissa, Yeliz en Sven werden 24 gele kaarten uitge deeld aan bestuurders. Een gele kaart betekent dat de bestuurder te hard rijdt, maar nog geen bekeuring krijgt. Ook waren er 10 groene kaar ten. Deze bestuurders hadden zich keurig aan de snelheid gehouden en kregen een pluim in de vorm van een lekkere warme sjaal. Van de politie kregen 7 personen, die echt veel te hard hadden gereden een bekeuring. De Staandehoudacties, die tot stand zijn gekomen door medewerking van Veilig Verkeer Nederland, Politie en gemeente Middelburg zijn voorlopig voorbij. De resultaten van de campagne "Gewoon 30" zijn inmiddels geëvalu eerd. Zes scholen hebben meege daan aan de campagne. Gebleken is dat 30% van de automobilisten zich netjes aan de snelheid houdt. Echter 49% rijdt te hard en 21 rijdt zo hardt dat een bekeuring volgt. Naar aanleiding van bovenstaande resultaten is besloten dat de gemeente Middelburg met samen- Foto; Anja Kuijl werkende partners volgend seizoen door gaat met de "Gewoon 30" cam pagne. Wethouder van Verkeer, Frank Streng, heeft dit aangekon digd. Hij vindt dat intensieve handha ving in de 30 km-zones nodig blijkt en ook blijft. Dit werkt namelijk altijd in het voordeel van de verkeersveilig- hèid van fietsers, maar ook voor overstekende voetgangers en spe lende kinderen. Wilt u meer informatie over de Staandehoudacties? Dan kunt u zich wenden tot Dirk Jan van der Vis of Anja Jonkman van de gemeente Middelburg. Telefoonnummer: 67 50 00. Een leeg stationsplein

de Faam | 2007 | | pagina 9