De wijk in: Binnenstad Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis De Faam Jongerencentrum de Spot opent zijn poorten Hof van Tange afgesloten Onderhoud schouwburg Bouwactiviteiten multifunctionele accommodatie Keetenstraat Wijziging ophaaldata huisvuil Woensdag 28 maart 2007 - Pagina 8 fotoKarei van de Beek Onlangs is voor iedere Middel burgse wijk een wijkplan vérsche- nen. Samen met de bewoners zijn op de wijktafel voorstellen voor dit jaar gemaakt. Op deze pagina leest u iedere week over een ander wijkplan. De vierde wijk in een reeks van tien is de Binnenstad. Het wijkplan is een samenstelling van (beleids)plannen van verschillende betrokken partijen die actief zijn in de Binnenstad. Naast de aangegeven prioriteiten van de wijkbewoners staan in het plan ook de plannen van de gemeente Middelburg, Woongoed, politie, Stichting Welzijn Middelburg en Stichting Algemeen Maatschappelijk Werk. Gezien de diversiteit in zowel bewoning als gebruik, was het voor de bewoners van de Binnenstad moeilijk per onderwerp de prioriteit aan te geven. Overlast De bewoners ervaren diverse soor ten overlast. Zij verzoeken het gemeentebestuur daar wat aan te doen. Zo willen zij dat er een verbod komt om duiven te voeren en een actieve handhaving van het verbod honden uit te laten op speelterreinen en in voetgangersgebieden. Op het verlanglijstje staat ook meer openba re toiletvoorzieningen om het wild- plassen tegen te gaan. Een doorn in het oog is de graffiti door het gehele centrum. De bewoners en onderne mers vragen daarom aan de ge meente hoge prioriteit te stellen aan het verwijderen van graffiti. Ook het zwerfvuil verdient de nodige aan dacht. Met name op zondag is goed zichtbaar wat het winkelend publiek achterlaat. Wegen en verkeer De bewoners van de Binnenstad vra gen voor 2007 verbetering van de aanduiding fietsroutes door het cen trum. Ervaren wordt dat er te veel conflicten zijn met voetgangers. Aandacht wordt ook gevraagd voor het duidelijker maken van verkeersbor den. Voor verkeersdeelnemers is het vaak niet helder wat de bedoeling is. Communicatie. Tijdig informeren wat er op handen is, wordt ook als een prioriteit aan gegeven. Bewoners hebben de wens dat de ontwikkeling van het Molen waterpark met eventueel het A-thea- ter en de invulling van de bouwput aan de Zuidsingel met hen tijdig moet worden besproken. Het wijkplan Binnenstad is te lezen in de informatiehoek van het stadskan toor en te bekijken op middelburg.nl. Wijkmanager van de Binnenstad is Karei van de Beek, Hannie Kool- Blokland is wijkwethouder. Volgende week: Klarenbeek/ Veersepoort Voor het functioneren van een raadslid is van essentieel belang dat hij contact onderhoud met de bewoners van Middelburg en omgeving. Evenals de andere coalitiepartijen (PvdA, CDA, en SGP) wil de WD de betrokken heid van de burger verder ver groten bij het bestuur. Wij, als raadsleden, zullen er voor moe ten zorgen de gemeentelijke bedrijfsvoering hierop verder aan te passen. Initiatieven van de Middelburgers zullen we moeten stimuleren en faciliteren. Een van die middelen om met de bewoners in contact te komen en voeding te houden met de leefomge ving, zijn de zogenaamde wijktafels. Hier kunnen de bewoners zelf aange ven waar hun prioriteiten liggen voor verbetering van hun directe omge ving. Tevens verschaft de gemeente en andere organisaties inzicht in welke plannen de wijkbewoners te verwachten hebben. Inmiddels zijn de 10 wijkplannen in druk uitgegeven. Het is de bedoeling dit jaarlijks inte graal te doen. Ikzelf ben een frequente bezoeker van die wijktafels. Vooral de wijktafels Arnemuiden, Binnenstad, Dauwen- dale en Klarenbeek/Veersepoort hebben mijn belangstelling. Als raadslid voor de WD ben ik vooral als toehoorder aanwezig op deze wijktafels. In de discussies zal ik mij niet mengen. U kunt van mij dan geen politieke standpunten en/of promotie activiteiten verwachten. Wel verkrijg ik zo directe informatie van de wijkbeheergroep en deelne mers aan de wijktafels te horen. Uiteraard' ben ik na een wijktafel in voor een gesprek en zal ook deze reacties meenemen naar mijn fractie. Heel belangrijke contacten zijn de inspraakmogelijkheden van de bewo ners en ondernemers op beleids voornemens en/of plannen van het college en/of raad. Een plan zoals het strategische project Ramsburg/. Punt Arnestein met de inpassing van de N57. Samen met een planbureau, een team van experts (aanjaagteam) en klankbordgroepen wordt hiervoor een voorstel uitgewerkt. Als gelegenheid tot inspraak wordt geboden dan moet dat goed gebeu ren: tijdig aankondigen waar en wan neer een inspraakbijeenkomst plaats vindt. Deze onderdelen zijn mijn inziens goed geregeld. Het geven van een reactie op de insprekers, waarbij wordt aangegeven wat er met de inspraakreacties wordt gedaan, heb ik stellig de indruk dat dit nog kan verbeteren. Gaarne uw reacties. Benno Nieuwenhuis bnieuwenhuis@wanadoo.nl Zaterdag 31 maart openen bur gemeester Koos Schouwenaar en wethouder Albert de Vries officieel het Kunst en Cultuur centrum voor jongeren 'de Spot' in de Beddewijkstraat. Zij geven om 14.15 uur het startsein. In januari heeft de Middelburgse gemeenteraad geld beschikbaar gesteld voor het realiseren van een jongerencentrum in de voormalige discotheek 'the Nighttrain' aan de Beddewijkstraat. Na Damplein, Kuiperspoort en Bachtensteene krijgt het jongerencentrum, toen nog 'Midgard' geheten, een vaste plek. Doormiddel van een prijsvraag werd de naam op het Southparkfestival 2006 bekendgemaakt: de Spot. Op 24 augustus gaf wethouder Albert de Vries het sein tot de ver bouw. Tijdens een inloopmiddag op 21 februari konden de eerste resul taten bekeken worden. Het openingsprogramma biedt een tal van activiteiten. Van 14.00 tot 2.00 uur vinden er tientallen optre dens, workshops en presentaties plaats. Het volledige programma staat op www.despotmiddelburg.nl. Staatscircus Moscow/Holiday komt naar Middelburg. Het parkeerterrein Hof van Tange is vanwege opbou wen, circusvoorstellingen en oprui men afgesloten van dinsdag 10 tot en met maandag 16 april 10.00 uur. Houders van een parkeervergunning voor het Hof van Tange zijn over de tijdelijke afsluiting van dat plein door de gemeente ingelicht. Voorstel lingen zijn er van dinsdag 10 tot en met zondag 15 april. Maandag 2 april begint de gemeente met onderhoudswerk zaamheden aan de schouwburg aan het Molenwater. De buitenkozijnen worden geschil derd, de zonneschermen worden ver vangen en een vetvangpunt wordt verplaatst. De werkzaamheden beho ren tot het reguliere onderhoud aan de schouwburg en zullen tot juni duren. Vanaf begin juni wordt begon nen met de verbouwing om de schouwburg nog een aantal jaren open te houden. Voor vragen over de onderhouds werkzaamheden kunt u terecht bij Koen Aartsen van het Ingenieurs bureau, tel. 67 53 39 of per mail k.aartsen@middelburg.nl. Eind februari is de bouw gestart van de multifunctionele accommodatie aan de Keetenstraat in de Stromen- wijk. Tijdens een informatiebijeen komst voor de omwonenden zijn de bouwactiviteiten toegelicht. De werktijden zijn van 7.00 tot 17.30 uur. Het bouwverkeer wordt over de N611 richting Middelburg geleid en vervolgens over de Stromenweg, de Grevelingenstraat en Oosterschelde- straat. Voor alle woningen binnen een straal van 50 meter van de bouwplaats heeft een bouwkundige opname plaatsgevonden. Er wordt op de traditionele methode geheid, dat wil zeggen met palen en een hei installatie. De verwachting is dat de scholen in juli 2008 worden opgele verd en de appartementen in sep tember 2008. Voor vragen of voor het melden van overlast kunt u terecht in de bouwkeet bij de uit voerder de heer P. Jobse. Op Goede Vrijdag 6 april en tweede paasdag maandag 9 april wordt geen huisvuil opgehaald en is het stadskantoor gesloten. Het huisvuil van vrijdag 6 april wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 5 april. Het huisvuil van maandag 9 april halen de medewerkers van de gemeentelijke reiniging dinsdag 10 april op. Wij vragen u het huisvuil op 5 en 10 april voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaaldata ook op de afvalkalender. Stadskantoor Het stadskantoor is gesloten op Goede Vrijdag 6 april en tweede paasdag 9 april. De Sociale Dienst Walcheren is even eens op beide dagen gesloten.

de Faam | 2007 | | pagina 8