Super verder Zeeland in Lente met een ijsje Een goede stap... Prijs voor Ford Joosse Met een beetje hulp de Weekkrant De Faam Postbussen naar andere locatie Handelsdag... Meer winst Delta Veel meer animo voor WoningExpo Agrimarkt verovert ook Walcheren Woensdag 28 maart 2007 - Pagina 39 Extra afslag A58 nodig die zien doordat we iedereen een korte enquête in lieten vullen." Hij vindt de Woning- Expo een bij uitstek geslaagd evenement voor Zeeland. MIDDELBURG - Onderne mers in Middelburg die een postbus hebben, moeten vanaf april hun post ophalen bij het office center van TNT in de wijk Mortiere. De post bussen stonden daarvoor in het hoofdpostkantoor aan de Lange Noordstraat, maar die worden gesloten. De Vereni ging Ondernemers Middel burg (VOM) en andere be langenorganisaties proberen TNT nog te bewegen om de ze beslissing terug te draaien. MIDDELBURG/BERGEN OP ZOOM - De Kamer van Koophandel Zeeland en West-Brabant houdt dinsdag 17 april een Internationale Handelsdag. Er is informatie over alle aspecten van de in ternationale handel en er kunnen contacten gelegd worden met deskundigen en zakenrelaties. De Handels dag is van 15.00 tot 21.00 uur in Van der Valk De Wouwse Tol bij Bergen op Zoom. De entree is gratis. MIDDELBURG - Energiebe drijf Delta in Middelburg heeft vorig jaar een nettore sultaat uit normale bedrijfs voering behaald van 105,6 miljoen euro. Een jaar eerderv was dit nog 95,1 miljoen eu ro. Het totale nettoresultaat kwam uit op 169,1 miljoen- euro. door ellen de vriend GOES - De ontsluiting van het centrum, Goes-Zuid en het bedrijventerrein De Poel in Goes moeten dringend verbeterd wor den. Een extra aanslui ting op de Rijksweg A58 ter hoogte van de 's Gra- venpolderseweg kan veel problemen oplossen, zo stelt de Kamer van Koop handel voor Zeeland. vermindering van het (sluip) ver keer. "Rijkswaterstaat wil het aantal aansluitingen op het hoofdwegennet beperkenom dat in- en uitvoegend verkeer slecht is voor een vlotte en veili ge doorstroming. Ik ga ervan uit dat de op- en afritten van deze nieuwe aansluiting voor Goes verkeerstechnisch goed te com bineren zijn met het verkeers knooppunt De Poel", stelt direc teur Rob van Renterghem van de Kamer van Koophandel voor Zeeland. Hij heeft het college van Gedeputeerde Staten, na mens de ondernemers op de Goese bedrijventerreinen, ge vraagd om de afslag bij Rijkswa terstaat te bepleiten. Ook is de weg erg belangrijk voor de ver dere ontwikkeling van grote zorginstellingen zoals het Oos- terscheldeziekenhuis en het re validatiecentrum Lindenhof. Voor ambulances is bij de 'sGra- venpolderseweg sinds een paar jaar al een speciale afrit vanaf de A58. Rijkswaterstaat is geen voorstander van nieuwe aan sluitingen op de A-58, maar werkt wel mee aan het verkeers- onderzoek dat eind dit jaar ge reed moet zijn.. GOES - De WoningExpo en beurs Tuinldee, die van 16 tot en met 18 maait in Goes werden gehouden trokken zeventienduizend bezoe kers. Dat aantal overtrof vol gens Ger van Beek van de ini tiatiefgroep alle verwachtin gen. "Vorig jaar trok de beurs twaalfduizend bezoekers. Opvallend was dit jaar dat er veel mensen van buiten Zee land kwamen. We konden Johan Joosse (links) en Hans Schep, foto: pr Donkersteeg: "Voetklachten niet nodig." foto: leon janssens VLISSINGEN - In Vlissingen wordt op 4 april aan de Ger- brandystraat 56a Donker steeg Orthopedische Schoentechniek geopend. Eigenaar Albert Donkersteeg, orthopedisch schoentechni cus, in 's-Gravenpolder kreeg steeds meer klanten uit Wal cheren: "Het begint vanaf een steunzool, wij maken ook aanpassingen aan con- fectieschoenen. Mocht dit niet mogelijk zijn, dan kan de medisch specialist een semi- orthopedische schoen voor schrijven. Daarna komt de stap naar de orthopedische maatschoen." De meeste voorzieningen vergoedt de zorgverzekeraar. Alleen op afspraak: 0113-251720. Hiermee sluit de Kamer aan op de vorig jaar gepresenteerde Brede verkeersvisie Zuid-Beve land, waarin deze afslag ook al is voorgesteld. Een extra afslag zal de verkeerssituatie naar Goes belangrijk verbeteren. Doordat de bedrijvigheid en de werkgele genheid op Zuid-Beveland de afgelopen jaren sterk is toegeno men, met name rond Goes, is een toenemende dagelijkse file vorming en vertraging ontstaan. Automobilisten die in Goes en het gebied ten zuiden van de stad moeten zijn, staan in de ochtend- en avondspits op werkdagen soms.al op de A58 stil voor de afslag Goes. De ver wachting van de Kamer is dat de omvang van de verkeersdrukte verder toeneemt, ook door de onlangs vernieuwde Zeeland hallen en een aantal geplande bedrijfsvestigingen aan de zuid zijde van De Poel. Een nieuwe afslag kan bijdragen aan een verbetering van de verkeersvei ligheid op de twee bestaande en drukke toegangswegen en een Bij Goes een extra afslag van de A58, zegt de Kamqr van Koophandel, foto: jaap wolterbeek MIDDELBURG - Agrimarkt opent in de tweede helft van dit jaar twee supermarkten op Walcheren. Als eerste gaat de winkel aan de Kalverstraat in Middelburg deze zomer open. Eind van dit jaar volgt de ope ning van de supermarkt in het vernieuwde winkelcentrum Papegaaienburg in Vlissingen. Agrimarkt heeft overeenstem ming bereikt over de overna me van de voormalige Albert Heijn supermarkt aan de Kal verstraat te Middelburg. De werving van medewerkers voor de nieuwe vestiging wordt binnenkort opgestart. "Agrimarkt BV heeft een aantal jaren geleden een groeistrate gie bepaald voor de komende jaren. Met de opening van een Agrimarkt supermarkt in Mid delburg geven we invulling aan deze groeidoelstelling", vindt commercieel directeur Sjaak Leenhouts van Agrimarkt BV in Goes. De Zeeuwse super markt organisatie profileert zich als goedkope supermarkt met sterke versafdelingen, een royaal assortiment, vriendelij ke service én wekelijkse aan biedingen. Agrimarkt BV heeft sinds 1970 een supermarkt in Goes en heeft daarnaast filia len in Middelharnis (2001) en Roosendaal (2002). De vijf ves tigingen van vakdiscounter Agriland maken eveneens deel uit van Agrimarkt BV. "Met meer dan drieëndertigduizend klanten per week, zijn wij er klaar voor om onze formule uit te laten groeien naar vijf filia len", zegt Leenhouts. Doel van het concern is een keten van minimaal tien filialen in Zuid west Nederland. Het bedrijf heeft 228 mensen in dienst en sloot het boekjaar 2005/2006 af met een omzet van 52 miljoen euro. Studium Zeeland helpt bij studie, foto: anja de glopper ZIERTKZEE - Huiswerk ma ken en studeren. Met een beetje hulp gaat het vaak een stuk beter. Daarom richtten Petra van der Zan- de uit Zierikzee en Cees Co- sijn uit Terneuzen Studium Zeeland op. Een nieuw be drijf dat huiswerk- en stu diebegeleiding verzorgt, maar ook bijlessen en re medial teaching. Bij de or ganisatie zijn ruim vijftig er varen leerkrachten, docen ten en PABO studenten aangesloten met eigen spe cialiteiten. Zo biedt Studi um Zeeland op een breed vlak ondersteuning aan leelringen van het basis- en voortgezet onderwijs. Tele foon 0111-483807. MIDDELBURG - Het is weer lente en meteen laat het zonne tje zich zien. Hoe beter te vieren dan 2800 gratis ijsjes uit te delen aan scholieren. IJssalon a Do- mani in Middelburg deed het. De leerlingen van de basisscho len in Middelburg lieten het zich geen twee keer vertellen. Massaal togen ze met hun bon netje naar de zaak om te genie ten van gratis zelf bereid Itali aans ijs. De scholieren hebben allemaal een bonnetje gekregen dat ze op woensdag 21 maart tussen 11.00 en 18.00 uur kon den inleveren bij IJssalon a Do- mani aan de Lange Delft 125 in Middelburg. De zaak is sinds fe bruari 2001 gevestigd in een au- tenthiek pandje in het centrum Gratis 2800 ijsjes uitdelen, A Domani deed het. foto: pr van Middelburg. Elke dag wordt Smit en Yvette Smit-Castenmil- er vers ijs gemaakt. Ook serve- Ier verschillende soorten koffie ren de eigenaren Christaan en echte Zeeuwse bolussen. de Ford Awards Competitie staat de beoordeling van de dealer door klanten centraal. "In totaal heeft ons bedrijf zijn best proberen te doen voor onze klanten", zegt Jo han Joosse van de gelijkna mige Ford-dealer. "Wij scoorden goed bij personen autoverkoop, klanten bejege nen en onderdelenverkoop." VLISSINGEN - Ford-dealer Johan Joosse aan de Gilde- weg 20 in Vlissingen, mocht 6 februari de Ford Chairman's Award in ontvangst nemen. Op een landelijke meeting in Nunspeet werden twaalf Awards uitgereikt door Hans Schep, managing director van Ford Nederland. Een be langrijke waardering want in

de Faam | 2007 | | pagina 39