Postzegel Tujvf"31'"ATiilDe Faam Woensdag 28 maart 2007 - Pagina 15 Een straffe wind en regen weerhouden deze ouderen er niet van Waai' blijft de koningin nou toch? foto: izaak verkeste om de koningin te begroeten, foto: izaak verkeste Zingen voor de koningin is leuk Een jonge nazaat van Michiel De vorstin luistert aandachtig naar het feestlied gezongen door de Ruyter? foto: ruben oreel 1607 kinderen, foto: ruben oreel door marcel van der voort VLISSINGEN - "Fantastisch! Wat hebben de kinderen ontzettend mooi gezon gen", zegt Koningin Beatrix vrijdagmiddag tijdens haar bezoek aan Vlissingen. Spe ciaal voor haar en de ope ning van het Michiel de Ruyter Jaar zingen 1607 scholieren het De Ruyter- lied. Om twee uur is het nog rustig op het De Ruyterplein. Daar komt over een uur de koningin met haar hofauto aan. Veel agenten met gele hesjes en en kele vroege toeschouwers. Een politiehelikopter in de lucht. "Ik kom net uit mijn werk. Ik ben koninklijk gezind en wil dit meemaken", zegt Jeanny Stal- mans uit Vlissingen. "Ja, ik ben vroeg. Op de televisie zie ik al tijd dringende mensen als de koningin komt. Daar wil ik niet maar weinig kopers voor zijn kraam. Dus gaat hij vlak naast het publiek de koppen van zijn vissen afsnijden. Zuiver Een meisje met een speen in haar mond valt bijna in slaap op de arm van haar moeder. Dan staan eindelijk de kinde ren voor het podium. De diri gent is nog niet tevreden. "Alle maal drie meter naar achteren. De koningin ziet jullie toch wel. Rechtop staan, geen han den in de zakken en niet klet sen", adviseert hij het megak oor. Hij krijgt hulp van agent Maurice die zijn mountainbike parkeert tegen de piano en zich met microfoon in de hand ontpopt als medepresentator. Snel staat de jeugd op de goede plaats. De één na beroemdste gast, Commissaris van de Koningin Karla Peijs, mag even als stand- in van de vorstin op het podi um. Driejarige kinderen, Mike, Annelies en Nathalie, repete ren zo het overhandigen van hun lied aan koningin Beatrix. Het'koor zingt het lied en net als het zuiver klinkt arriveert Beatrix. Zo'n vijfduizend men sen maken het mee. "Ma, daar komt Bea", roept een meisje verrukt. De vorstin schudt de handen van de Vlissingse bur gemeester Anneke van Dok van Weele en Karla Peijs en dan snel het podium op. Ze ge niet zichtbaar van het lied: "Het zingen is een hoogtepunt. Ik vind het heel leuk allemaal. De koningin ziet er mooi uit. Alleen dat geduw van de ande re kinderen is vervelend", ver- Alsof hij nooit is weggeweest, wandelt Michiel de Ruyter tijdens de opening van zijn jaar door de stad. De acteur is uitgenodigd door de crew van striptekenaar Mare Verhaegen. De Belg heeft talloze Suske en Wiskes op zijn naam staan. Nu kruipt hij als tekenaar in de huid van de beroemde zeeheld, die vierhonderd jaar geleden is geboren. Het geheim van Michiel de Ruyter heet de strip die van af deze week in de Vlissingse boekhandels ligt. "Hij leefde in een heftige periode en ik ben onder de indruk van Michiel de Ruyter geraakt. Een rechtlijnig en rechtvaardig man, diep gelovig en goed voor zijn gezin. Een Vlissinger die varilaag naar hoog is geklom men", zegt de striptekenaar, die vindt dat De Ruyter makkelijk te tekenen is. foto: izaak verkeste Het is een drukte van jewelste, foto: izaak verkeste En dan vertrekt de vorstin weer in haar hofauto. foto: izaak verkeste middenin staan." Waar je ook loopt veelal positieve geluiden over de komst van de vorstin en het feest. Een enkeling vindt het geldverspilling. "Ik snap niet waarom wij een schuins marcheerder vereren?, vraagt een man zich af. Mevrouw Job- se uit Vlissingen staat er met haar rolstoel vanaf één uur. Speciaal om de koningin te zien. Ik vind het leuk dat ze naar Vlissingen komt", zegt ze met het vooruitzicht dat ze str aks tegen de rug van de majes teit kijkt. Iets later komen vier rolstoelen met daarin hoog be jaarden met rood-wit-blauwe vlaggetjes naast haar staan. Géén spatje regen, wel een straffe wind. Inmiddels verzamelen de schoolkinderen op het nabij gelegen Arsenaalplein. Het pu bliek stroomt toe en dranghek ken moeten het hoge bezoek de ruimte geven. De visboer op het plein doet onverstoord zijn werk. Hoewel. Veel kijkers, telt de tienjarige Samantha van Hemert van basisschool Het Vlot. Camera's Ondertussen wandelt de ko ningin naar de Sint Jacobskerk waar ze het De Ruyter jaar offi cieel opent. Dat doet ze door zeven keer de scheepsbel van de Zeven Provinciën te luiden. De bijeenkomst loopt ruim een kwartier uit. Buiten waar het inmiddels regent, staat het pu bliek te wachten om nog een glimp van de majesteit op te vangen, in de gaten gehouden door camera's die aan de toren hangen. Uiteindelijk komt ko ningin Beatrix naar buiten in haar bruine creatie met een hoed van dezelfde kleur. Ze zwaait naar de mensen en stapt in de hofauto die haar naar een helikopter brengt. Het De Ruyter Jaar is'officieel open. Bij een herdenking van zo'n beroemde Nederlander mag een De Ruyter-postzegel niet ontbreken. Daarom is het bij het postkantoor op vrijdagochtend een drukte van belang. Een lange rij ver zamelaars staat te wachten. Ze kopen de unieke zegel die deel uit maakt van de serie 'Mooi Nederland.Ook bur- Enthousiast zwaait de vorstin naar de vele Zeeuwen die naar Vlis- gemeester Anneke van Dok sirigen zijn gekomen, foto.- ruben oreel krijgt ze. De meeste kopers geven aan dat ze de zegels als collectorsitem gaan koes teren.

de Faam | 2007 | | pagina 15