GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINGEN BOTSINGEN VAN BELANGEN! POSTZEGEL VAN VLISSINGEN GEMEENTERAAD EN COMMISSIE vw1 WAAR ROOK IS, IS VUUR G E M E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 28 MAART 2007 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487100 www.vlissingen.nl/gemeente Ingediende aanvragen (art. 41 Woningwet) De volgende aanvragen om te bou wen en/of te slopen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. vernieuwen hekwerken balkons aan straatzijde van Dishoeckstraat 568 t/m 614 (complex 268) 2. plaatsen dakkapel Noorderbaan 30 3. plaatsen 2 dakkapellen Wester- zicht 451 4. aanbouwen woning Gerbrandys- traat 111 5. verbouwen woning Poortugaal- straat 39 B) Aanvraag reguliere bouw vergunning: 1. uitbreiden kapsalon Badhuisstraat 18 uitbreiden woning met garage Bosjeslaan 21 verbouwen woning Cirkel 77 verbouwen woning Donker Cur- tiusstraat 435 verbouwen woning garage Vondellaan 4 tijdelijk plaatsen strandpaviljoen Nollehoofd 1 aanbrengen zijlicht (achtergevel) Boulevard Evertsen 30 bouwen bedrijfsruimte Poorters- weg 17 geheel verbouwen woonhuis Nieuwendijk 35 10. geheel verbouwen woonhuis Nieuwendijk 39 9. C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen asbesthoudende materialen Nieuwendijk 33 D) Aanvraag monumentén- vergunning: 1geheel verbouwen woonhuis Nieuwendijk 37 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat detekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiks vergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. slopen asbesthoudende materialen Nieuwstraat 222, 19-03-2007 2. slopen dak bedrijfsgebouw Gilde- weg 7,19-03-20073. 3. plaatsen fiets/voetgangersbrug over Vlissingse Watergang ten westen van Papegaaienburg 1,19- 03-2007 4. uitbreiden kapsalon Badhuisstraat 18,19-03-2007 5. wijziging op verleende bouwver gunning 06-599, 19-03-2007 6. plaatsen van een dakkapel Zaan- straat 60, 20-03-2007 7. verbouwen berging Kreekrug 31 20-03-2007 8. wijziging op verleende bouwver gunning 06-502, 20-03-2007 Verleende monumentenvergunning In de afgelopen periode is de vol gende vergunning verleend: 1. verbouwen bedrijfspand Brande- rijstraat 12, 20-03-2007 Tegen deze besluiten (vergunningen) kan door een rechtstreeks belangheb bende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de ver gunning (dus niet de datum van pu blicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij ons college. De verleende vergunningen met bijbehorende teke ningen kunnen na een telefonische afspraak met de medewerker Publieks- zaken (487339) worden ingezien. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar "eens in de veertien da gen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdag middag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlis- singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderin gen zijn 5 en 19 april 2007. Bestemmingsplan Middengebied Bij besluit van 16 januari 2007 heb ben Gedeputeerde Staten van Zeeland het bestemmingsplan Middengebied goedgekeurd. Dit bestemmingsplan is op 31 augustus 2006 door de ge meenteraad vastgesteld. Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 16 januari 2007 is gepubliceerd op 24 januari 2007. Met ingang van 25 januari heeft het bestemmingsplan gedurende zes weken (t/m 7 maart 2007) ter inzage gelegen op het stad huis. Tegen het plan is gedurende deze termijn geen beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening maken wij bekend, dat de goedkeuring van het bestemmings plan Middengebied op 8 maart 2007 onherroepelijk is geworden. Het onherroepelijke bestemmings plan ligt vanaf heden ter inzage en is op aanvraag in te zien bij de publieks- balie van het stadhuis. Tevens is het bestemmingsplan te raadplegen op de website van de gemeente: www.vlis- singen.nl/bestemmingsplannen. Vlissingen, 28 maart 2007 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Een belangrijke taak voor ons, gemeenteraadsleden, is het controleren van de voorstellen van het college van burge meester en wethouders. Wij kijken naar de kwaliteit ervan, maar onderzoeken ook welke gevolgen besluiten voor de mensen hebben. De PvdA-fractie wil dat mensen correct en eerlijk worden behandeld en dat de kwetsbaren extra steun krijgen van de overheid. Omdat belangen wel eens botsecven het college vanuit een andere invals hoek zaken benadert, komt het regelmatig voor dat een raadsvoorstel niet (geheel) wordt overgenomen door de gemeenteraad. Drie voorbeelden, waarbij onze fractie een rol speelde: 1De gemeenteraad stond niet toe dat internetcafés op zondag gesloten zouden gaan worden. Op deze vrije dag maken veel mensen gebruik van deze voorziening vanwege een gesloten bibliotheek en de lage te lefoontarieven. 2. De accommodatienota werd ingeperkt tot het houden van een onder zoek met de vraa.g of wijkcentra afgestoten moeten worden. 3. De raad vond dat de openbare basisscholen niet geprivatiseerd moch ten worden: openbaar basisonderwijs hoort bij de overheid met veel invloed van ouders, deskundigen en leerkrachten. De raad gaat ook na wat er leeft onder de bevolking. Hij kan vaak gevoe lens van onvrede doorgeven aan collegeleden, soms geholpen door de pers of door bewoners die inspreken bij vergaderingen. De te bouwen wasstraat aan de Gerbrandystraat is een voorbeeld: onze fractie sprak vo rig week indringend met een aantal omwonenden. Ook ons onderzoek naar het parkeren in de "rode buurt" kan hier genoemd worden. Op dit moment is er opwinding over het slopen van bijna 600 woningen. Velen vinden dat met het slopen van huizen voorzichtig moet worden om gegaan. Een briefje van een woningbouwvereniging met de onverwachte mededeling dat je huis gesloopt gaat worden en dat er later nog wel gespro ken wordt over een ander huis, grijpt diep in in de persoonlijke levenssfeer. Zo moet dat niet! Er is trouwens ook sprake van een enorme kapitaalsvernietiging die toch weer terugverdiend moet worden. Onze fractie wil daarover overleg met l'escaut! De gemeenteraad is een scharnier tussen de gemeentelijke organisatie en de bewoners en zal in mei een wijs besluit moeten nemen over deze aan gekondigde sloop. Ik zal ook dan de zijde van de kwetsbaren kiezen! Raadslid Sjef van Wijnen, fractie Partij van de Arbeid e-mail: jwn@vlissingen.nl, telefoon: 46 7 7 33, www.vlissingen.pvda.nl v. Vorige week verscheen een prachtige postzegel van Vlissingen in de reeks Mooi Nederland van TNT Post. Vlissingen staat er in het Michiel de Ruyter- jaar extra mee in de schijnwerpers. De zegel toont een collage van onder andere het standbeeld van Michiel de Ruyter, de Sardijntoren, een wind molen en beelden van het strand en de boulevards. Er zitten vijf zegels van 44 cent in één velletje. De-zegels zijn te koop bij de verkooppunten van TNT Post in de postkantoren en in bepaalde winkels en via www.tntpost.nl Stadhuis Ingang Stadhuisplein Aanvang: 19.30 uur Donderdag 29 maart 2007 Gemeenteraad 1. Opening 2. Vaststelling agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 1 maart 2007 6. Schriftelijke vragen 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten: 1. NV Economische Impuls Zeeland 2. Verkoop en restauratie Bellamypark 19 en 21 3. Planexploitatie Kennis- werf 4. Budget Startersregeling 5. Aanvraag aanwijzing hotel Britannia als monu ment 6. Eerste begrotingswijzi ging 2007 Sociale Dienst Walcheren 7. Eerste wijziging program mabegroting 2007 8. Positie griffie in gemeen telijke organisatie 9. Reglement van orde 2007 10. Verordening op de raadscommissie 2007 11Benoemen griffieperso- neel 9. Moties 10. Rondvraag Donderdag 5 april 2007 Commissie wgh (wonen, grondgebied, ha vens) 1. Opening 2. Actüele zaken 3. Raadsvoorstellen 3.1 Startnotitie initiatievenbe- leid Collectief Particulier Opdrachtgeverschap, ini tiatiefraadsvoorstel van de fractie van GroenLinks 3.2 Tuindorp Oost: samen werkingsovereenkomst en openen planexploitatie 3.3.Vaststelling "Verordening rechtspositie wethouder, raads- en commissieleden Vlissingen 2007" 4. Rondvraag 5. Sluiting De openbare vergadering van de commissie Werk en inkomen, maatschappelijke ontwikkeling (Wimo) op dinsdag 3 april 2007 komt te vervallen wegens het ontbreken van agendapunten. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Op vrijdag 16 maart 2007 bracht de gemeenteraad een werkbezoek aan het trainingscentrum van de Stadsgewestelijke Brandweer. Het bezoek be gon met een workshop "Waar rook is, is vuur". Om kennis te maken met de faciliteiten van het trainingscentrum en het brandweervak trokken de raadsleden het brandweerpak aan. Zij werden ingezet bij drie incidenten met rook en vuurverschijnselen. Onder begeleiding van instructeurs wer den een brand in een tuinhuisje, een gasbrand in de straat en een brand in een olieopslag bestreden. Slangen rollen en met schuim blussen hoorden erbij.. Na deze workshop werd door de commandant van de brandweer, de heer R. Maljaars, een toelichting gegeven op de ontwikkeling van de Veiligheids- regio en het belang daarvan voor het stadsgewest. Ook werden de nieuw ste gegevens van de dekkingsgraad voor de gemeente Vlissingen bespro ken. Naar aanleiding van vragen van raadsleden volgde nog een toelichting op de inzet van de brandweer bij verkeersongelukken en (natuur)rampen. www.vllssiiigen.nl/gemeenteraad

de Faam | 2007 | | pagina 10