Competitie boccia Nu Live Tele2 Eredivisie voetbal zonder kabel! Nu Het acht uur Journaal zonder kabel! (Ver)trouwen do met de notaris! Leerlingen schetsen beeld van Nederlandse zeeheld PAASAANBIEPING Hannah huidverbetering Barbershopkwartet Aquadraat eerste op Holland Harmony Elancee, Salon voor afslanken, beauty body wellness De Faam De Ruyter boek overleeft zelfs Zeeuwse première van ik ken je Ademcursus van Art of Living in CIG Alone on the Altar concert Zaalvoetbaltoernooi 10% korting op een Hannah gezichtsbehandeling met gratis Hannah toilettas (t.w.v. 9,00} - gratis huidadvies en uitleg over producten Kom nü naar Primafoon en ontdek Digitenne, het goedkope alternatief voor kabel tv tv kijken met Digitenne kpn sluit je aan Kom nü naar Primafoon en ontdek Digitenne, het goedkope alternatief voor kabel tv tv kijken met Digitenne kpn stuitje aan Bij de voorbereiding van een huwelijk komt veel kijken, ook in juridische zin. Wij helpen u graag met de voorbereidingen als notariële ceremoniemeester. Vóór het huwelijk moeten aanstaande echtgenoten kiezen of zij in gemeenschap van goederen willen trouwen of op huwelijkse voorwaarden. Wij kunnen adviseren wat in uw situatie het beste past. iml Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 5 GOES - Precies vierhonderd jaar geleden werd de Zeeuwse zee held Michiel Adriaenszoon de Ruyter geboren in Vlissingen. 2007 is uitgeroepen tot zijn jaar. Het Calvijn College in Goes sluit daarop aan met een culturele avond. Op het programma staat een le zing van R. Prud'homme van Reine, maritiem historicus en biograaf van de De Ruyter. Daar naast schetsen leerlingen een beeld van het leven van de Beste- vaêr. "Ze hebben een power- pointpresentatie gemaakt met foto's en videofragmenten", al dus Jan Don van het Calvijn Col lege. "Ook laten ze beelden zien van locaties die aan De Ruyter herinneren, zoals zijn graf in Amsterdam en de boulevard in Vlissingen." Tijdens de jaarlijkse culturele avond is er naast cul tuur ook plaats voor bezinning. Er wordt een relatie gelegd tus sen historie en opinies en de in vloed daarvan op het dagelijkse leven. De avond wordt afgewis seld met muziek van het school- koor en -ensemble. "We kiezen altijd een thema dat actueel is maar dat mensen niet snel zelf standig zullen bestuderen", licht Don toe. "Velen kennen De Ruy ter uit de verhaaltjes van de lage re school, maar die zijn vaak; romantisch geschetst. Tijdens de avond willen we het onder werp uitdie pen." De culturele avond is op 20 april in het Calvijn College, Klein Frankrijk 19 in Goes en begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. Kapot g en... Annie van den Brink heeft het boek uit 1800 over Michiel de Ruyter meer dan honderd keer gele zen. FOTO: JAAP WOLTERBEEK VLISSINGEN - Het barbers hopkwartet Aquadraat uit Vlissingen is eerste gewor den op de conventie van Holland Harmony, de groot ste Nederlandse koepelor ganisatie voor vrouwelijke barbershoppers. Marian van den Driest, Sacha van de Roest, Joke van Duin en Jo- alanda de Vlieger wisten achtentwintig andere bar- bershopkwartetten achter zich te laten. De Sea Sound Singers uit Vlissingsen wer den derde in de korencom petitie, waaraan 23 koren meededen. MIDDELBURG - Bocciavereniging Boules' Plesant uit Vlissingen houdt zaterdag 24 maart een competitiedag in sporthal De Voor- borch in Middelburg. De eerste wedstrijd aan de Breeweg 96 begint om 9.30 uur. Boccia is een sport die erg lijkt op het meer bekende pétanque. Meer informatie is verkrijgbaar via: 06-13676925. DOOR JOSIE KNEEPKENS ARNEMUIDEN - "Ik denk dat ik het wel honderd keer gelezen heb", zegt de 77-jarige Annie van den Brink uit Arnemuiden. Het boek 'Vlissinger Michiel' van schrijver Pieter Louwerse uit 1800, gaat over het leven van Mi chiel Adriaenszoon de Ruyter. Het spannende levensverhaal van toen hij nog een kleine jon gen was tot zijn dood. "Alle blaadjes zijn zowat los. Ik heb het letterlijk stuk gelezen", zegt Van den Brink. "Ik kreeg het boek van een tante in 1943. Ze vroeg of ik van lezen hield. "Nee!", zei ik toen luid en duidelijk. Maar mijn tante hield vol dat ik het moest lezen. Ik was er direct verslingerd aan en mocht het boek houden." De bombardementen van de VI in Haarlem waai- ze toen woonde, zorgden dat het gezin moest vluchten, maar het boek overleef de zelfs de oorlog. "Moet je na gaan", zucht ze. Het verhaal is ontzettend spannend, zweert Van den Blink. "Zijn jeugd, zee slagen, gevangenissen, alles staat erin. Als bevelhebber was hij zeer bemind bij zijn multiculturele bemanning. Ook heeft hij Hon gaarse predikanten weten te red den van een gruwelijk lot als ga leislaaf." De Amemuidse raakt er niet over uitgepraat. "Het zijn vermoedelijk waargebeurde ver halen. Er staan herkenbare stuk ken in over Middelburg, Vlissin gen, Arnemuiden en er worden Zeeuwse namen in genoemd die nog steeds bestaan." Ook de dood van De Ruyter staat er in beschreven. "Hij stierf uiteinde lijk in 1676. Toen zaten we alle maal nog in de verrekijker van mijn vader, zal ik maai' zeggen", besluit ze lachend. MIDDELBURG - De Ameri kaan Robert Schalock is gas- tprofessor van de Vakgroep orthopedagogiek van de Universiteit Gent, specifiek ten behoeve van de onder zoekslijn Arduin. Hij houdt op 18 april een lezing over het bevorderen van de kwali teit van bestaan van mensen met een verstandelijke be perking. Vanaf 12.30 is er een inlooplunch, gevolgd dooi de Zeeuwse première van de documentaire Ik ken je, van tien jaar Arduin. Na de pauze is de lezing en kan nagepraat worden. Aanmelden via: se- cret@ai-duin.nl. VLISSINGEN - De Stichting Art of Living begint in april een ademcursus in het Cen trum Integrale Gezondheid in Vlissingen. Donderdag 22 maart is er een informatie bijeenkomst vanaf 19.30 uur bij het CIG aan de Edison- weg 41a in Vlissingen. Aan melden via: 0641210465. MIDDELBURG - Alone on the Altar is de titel van de paaspassion die het Christe lijk Breda's Jongerenkoor za terdag 31 maart ten gehore brengt. Het koor bestaat uit vijfentwintig zangers en zan geressen van vijftien jaar en ouder. De uitvoering is in kerkcentrum De Hoeksteen in Middelburg en begint om 20.00 uur. Kaartjes kosten 5 euro en zijn te reserveren via: www.gospelkoor.net. OOST-SOUBURG - In sporthal De Belt in Oost- Souburg wordt op zaterdag 24 maart een zaal voetbaltoernooi gehouden door stichting Palladi um uit Vlissingen. Het is voor jongeren van tien tot dertien jaar. Het duurt van 17.30 tot 22.30 uur en deelname is gratis. Meer info: 06-22633756. voor ons complete cursusaanbod www^dekver keersopleidingen.nl Van Doornestraat 14 4462 EX Goes Goes: 0113 - 22 31 40 Middelburg: 0118 - 65 15 66 Herenstraat 25, 4331 JS MIDDELBURG Telefoon 0118-638059 www.salon-elancee.nl Janse de Jonge Et Van Wou we Netwerk Notarissen Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 E middelburg@jmwnotarissen.com www.jmwnotarissen.com

de Faam | 2007 | | pagina 5