En 'n Hollandse snack zuidgeest 'Het is hier hartstikke leuk, hopelijk mag het blijven' Vacature ladder Humor en vertedering op wellicht het laatste feest dé Weekkrant De Faam Sluiting dreigt voor Moluks buurthuis CATERINGBEHEERDER M/V CATERINGMEDEWERKERS M/V PERSONEEL GEZOCHT: INDUSTRIE TECHNIEK Theaterhuis Zeelandia verhuist The Dockers en Egostate in De Piek Gastgezinnen nodig voor frisse lucht Training over groeikracht - Gastvrouw - Ko k Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 51 Het Is zaterdagavond en feest In buurthuis Mae Uku. Het zou het laatste kunnen zijn. Zo'n tachtig bezoekers, zijn te gast bij de optredens van hun kin deren. Die zingen Molukse liedjes, doen volksdansen en spelen een Indrukwekkend trommelspei. Zeventien trom mels gebruiken ze en de toe schouwers kijken er vertede rend naar. Daarna is er humor dankzij de beheerder van Mae Uku, die met zijn billen schud dend, in het dansen op gaat. Het publiek ligt in een deuk. De Molukse cultuur, Hollandse snacks en Heineken gaan goed samen in Mae Uku. Het publiek ook. Jong en oud. Terwijl de ouderen vooral naar de optredens van de kinderen Bij Mea Uku zijn er niet alleen activiteiten voor ouderen, ook voor kinderen is er van alles te doen. FOTO: IZAAK VERKESTE kijken en genieten van Session Band Putra Putri, staan de jon geren vooral bij elkaar in de hal van het clubgebouw. In de zaal klapt een Molukse oma in een rolstoel enthousiast. "Het is hier gezellig", zegt ze. OOST-SOUBURG - De Molukse organisatie Mae Uku uit Oost- Souburg moet voor 1 april een plan indienen bij gemeente Vlis- singen. Anders gaat het buurt huis aan de Prins Hendrikstraat definitief op slot. Daarom is er een grote reddingsactie om de activiteiten in het dorp te behou den. Woordvoerder Paul Telussa is strijdlustig. "Wij moe.ten een plan van aanpak indienen en aantonen dat ons gebouw be staansrecht heeft. Daarna beslist de gemeenteraad of we open mogen blijven. Inmiddels zijn er van zondag tot en met donder dag activiteiten. Vrijdag en zater dag is het gebouw beschikbaar voor speciale gebeurtenissen", zegt hij hoopvol. Sinds septem ber 2006 is Stichting Palladium geen huurder meer. Passend in het beleid van de gemeente om buurthuizen af te stoten. Geen angst voor donkere wolken bo ven het gebouw van Mae Uku, maar een comité die de ingedut te organisatie nieuw leven geeft. Telussa: "Tot vorig jaar was er in derdaad minder belangstelling. Nu zijn er vijftig vrijwilligers voor de activiteiten, het open stellen van het gebouw, schoonmaken en klusjes. En er gebeuren din gen die de mensen leuk vinden. Zoals zaken die met de Molukse cultuur te maken hebben. Ik zie herkenning en blijde gezichten. Zolang ik dit meemaak kan ik met wethouder Tineke Verhage aan de slag gaan. Als dit stopt is Mae Uku weg. Jammer. Vooral voor de ouderen uit de buurt. Maar ook onze kinderen hebben er veel aan. Leuke trapveldjes zijn verdwenen. De activiteiten hier zijn een goede compensatie voor ze." "Ik ken Mae Uku al lang", zegt Jos Pattinama. "Toen stopten de ac tiviteiten en ik vond het jammer dat er niets meer was. In oktober vorig jaar ben ik als medewerker met de kinderen aan de slag ge gaan. Nu zijn dat er vijfentwintig. Wij bereiden elke keer iets voor, maar hebben geen zekerheid. Ie mand moet toch wat doen en van de kinderen raak ik enthousiast. Dat pept mij op. Ik hoop echt dat het buurthuis mag blijven." Makkelijk is het niet om het buurthuis draaiende te houden. Pattinama: "We zijn met nul be gonnen. Financiën ontbraken. Dus zijn wij kerstkaarten gaan verkopen om de kas te spekken." "Het is hartstikke leuk in Mae Uku. Goede activiteiten en fees ten. Jammer als het weggaat", zegt de twaalfjarige Nadjesda Temmar. Haar vriendinnetje Roxanne Knuit (10) is het daar mee eens. "Zonde als het stopt. Alle kinderen komen hier voor activiteiten. Je kan knutselen, spelletjes doen, koken en bingo spelen", weet ze. Nadjesda komt dankzij haar opa in het met slui ting bedreigde buurthuis. "Die hoorde van de activiteiten en toen ben ik gaan kijken. Ze vroe gen of ik weer terug wilde komen als ik niets te doen heb", aldus het Molukse meisje. Roxanne: Mijn oma kent iedereen uit de buurt en die vertelde mij over Mae Uku. Zo ben ik er terecht gekomen." Is redding nabij? Appèl Contract-Catering - Schoonmaakdiensten Theater - Receptiediensten Voor een opdrachtgever in Kapelle zijn wij op zoek naar: 30 uur per week De functie: Invulling geven aan de overeengekomen dienstverle ning en verantwoordelijk voor de dagelijkse catering werkzaamheden. Zorgdragen voor voedselveiligheid, de inkoop, de personeelsplanning en de administratie op de locatie. 5 werkdagen per week van maandag t/m vrijdag, waarbij je zowel dag-, avond- als nacht diensten werkt. circa 10 uur per week De functie: Het verzorgen van de dagelijkse cateringactiviteiten op locatie zoals het (voor)bereiden en uitgeven van de lunch, de koffie- en vergaderservices en extra activiteiten zoals recepties; 2 tot 3 werkdagen per week van maandag t/m vrijdag waarbij je zowel dag-, avond- als nachtdiensten werkt. Wij vragen: Ervaring in de catering en/of horeca; Een dienstverlenende en kwaliteitsbewuste instelling; Flexibiliteit ten aanzien van werkdagen en werktijden; Voor de functie van beheerder geldt ervaring in een vergelijkbare functie en aantoonbare leidinggevende capacitéiten. Wij bieden: .Goede arbeidsvoorwaarden conform de contract catering CAO, maar minstens even aantrekkelijk is het werken in een inspirerende omgeving, temidden van een jonge, ondernemende groep mensen. Want mensen maken het verschil bij Appèl. En dat merkje ook in de dagelijkse omgang met collega's. Belangstelling? Stuur dan binnen twee weken jouw schriftelijke sollicitatie met pasfoto naar Appèl BV t.a.v. Carola van Rijswijk, Postbus 2250, 5202 CG 's-Hertogenbosch tel. 073-7074 144 of per e-mail naar cvanriiswiik@,appel,nlKijk ook een eens op onze webs.ite www.appel.nl fulltime gastvrouw/ interleurverzorgster 23-30 liur In de week voor de ociitendenjgy^ arbeidstijden z|jn van +/- 08.00 uur tot mm 13.00 uur (laarbetrekking) J|j bent verantwoordelijk voor het: schoonhouden van Interieur en hoteikame^^* verzorgen van het ontbijt aansturen van de ochtendploeg BenjO'gastvrU, representatief en heb je ervaring in de horeca?? Dan zQn wJJ op zoek naar jou!! Bel snel naar.- $53^ Hotel Restaurant de Boekanier in Vrouwenpolder voor het maken van een lzT afspraak met Joyce van de Vrande Zit u vanuit het UWV minimaal een halfjaar in de WW of in de WAO en u wilt weer aan het werk? Dan moet u bij ons zijn! Bel ons voor een afspraak: 0&-20546065 Harrie van der Poijl Centrum Löopbaanrealisatie Zeeland inf6@clrwerkt.nl Hoofdkantoor 076-5317970 www.clrwerkt.nl centrum loopbaanreaiisatie bv Industrieel Reinigers Voor het verrichten van reinigings werkzaamheden op o.a. petrochemische bedrijven. Min. 18 jaar. Opleiding: VCA Mangatwacht U oefent toezicht uit op werknemers die werkzaamheden verrichten in een besloten ruimte, voornamelijk bij petrochemische bedrijven. U bent i.b.v. eert. Buitenwacht en VCA. Binnenkort start de nieuwe opleiding. Een zeer geschikte functie voor 50+. Hogedrukspuiters Voor het verrichten van reinigings werkzaamheden met water onder hoge druk. Opleiding: VCA SIR Certificaat hogedrukspuiten. Heftruckchauffeur Voor het verrichten van heftruckwerk zaamheden op o.a. petrochemische bedrijven. Opleiding: VCA en heftruck certificaat. Productiemedewerkers Voor het vullen van vaten/big-bags en het verrichten van hand-en-span- diensten. De werkzaamheden vinden plaats in een twee ploegensysteem. Min. 18 jaar. Opleiding: VCA Sleutelaars Voor het verrichten van de- en monta gewerkzaamheden op o.a. petroche mische bedrijven. Opleiding: VCA en eert. Flensmonteur UITZENDBUREAU Badhuisstraat 15 4381 LM VLISSINGEN Tel. 0118-411 080 E-mail: vlissingen@zuidgeest.nl www.zuidgeest.nl MIDDELBURG - Vanaf half maart is het Theaterproduc tiehuis Zeelandia gevestigd aan de Hoogstraat 18-20 in Middelburg, de voormalige panden van het Leger des Heils. Zeeland krijgt hiermee een eigen voorziening voor de productie van professio nele theatervoorstellingen. Het telefoonnummer is en blijft 0118-681100. De nieu we lokatie wordt vrijdag 20 april officieel geopend door gedeputeerde Harry van Wa- veren. Zaterdag 21 april is er tussen 11.00 en 16.00 uur een open huis. VLISSINGEN - Wie jarig is trakteert, en dat gebeurt ook op zaterdag 24 maart, vanaf 21.00 in de Piek te Vlissingen. Peter Wisse, de benjamin van bluesrockband The Dockers, wordt dertig jaar en trakteert op een optreden van de poprockband Egosta te en The Dockers. Egostate maakt deze avond haar de buut. De band bestaat uit drummer Mark Vos, zanger en gitarist Bart Helms en de jarige bassist. The Dockers hebben de afgelopen maan den hard gewerkt aan een niéuwe set. Daarnaast spe len ze ook nog steeds covers van Zztop en DrFeelgood. De toegang is gratis. GOES - Humanitas organi seert onder de naam Actie Frisse Lucht jaarlijks een va kantieweek voor kinderen uit Rotterdam. Het gaat om kinderen in de basisschool leeftijd die om sociaal/eco nomische redenen niet op vakantie kunnen. In de week van 21 tot en met 28 juli zoekt Humanitas Ooster- schelderegio gastgezinnen in Zeeland. "Tot nu toe heb ben wij voor vijfendertig kin deren een gastgezin, maar we zoeken er nog vijftien bij. Het zou heel naar zijn om deze kinderen te moeten te leurstellen", zegt coördina tor Wils de Meij. Mensen die zich aanmelden krijgen eerst een informatief gesprek en kunnen tijdens de gastweek een beroep doen op Huma nitas. Voor meer informatie: 0113-311682 (na 18.00 uur). MIDDELBURG - In het Kul- tureel Pakhuis in Middel burg begint hypnotherapeut en trainer Ellen Heltzel bin nenkort een persoonlijk heidstraining. Óp zaterdag 24 en 31 maart is er voor geïnteresseerden een gratis introductieochtend van 9.30 tot 12.30 uur. Heltzel (50) geeft uitleg over de inhoud en het waarom van de training Power to Grow. Vragen als Hoe kan ik er voor zorgen dat ik zelf meer de tijd bepaal en niet anders om; hoe kan ik gericht en praktisch aangeven waar ik oplossingen voor problemen kan vinden en hoe maak ik duidelijk aan de buitenwe reld wat er in mijn binnen wereld leeft komen onder meer aan bod. De elf lessen zijn bedoeld voor zowel hulpverleners als particulieren. Meer informa tie over de cursus staat op www.trance-en-theater.nl. slapen Uw gastheer voor Vlissingen, Middelburg en Goes vraagt: Voor diverse locaties (part-time full-time) Mail je sollicitatie naar info@amadore.nl t.a.v. de directie of bef 06-53405120 lachen eten Grand Café Raymondo Grand Café Stefano's - Brasserie Arion Jerry's Smulroom - Grand Hotel Arion - Hotel Ameville www.amadore.nl

de Faam | 2007 | | pagina 51