Sjaak Polak, strijdlustige Spartaan Ruzies, roddels en intriges bij ADO Den Haag GA VOOR MEER VOETBALNIEUWS NAAR WWW.VI.NI Huub Stevens: harde hand in Hamburg Bestel nu! dé Weekkrant De Faam ifcAVDCM Telex www.nummer14.nl/cruijff Drama voor Greene PSV incasseert miljoenen Vink eerste arbiter in nieuw Wembley Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 37. meAH\ Op wilskracht baande Sjaak Polak (31, foto) zich een weg door de voetbalwereld. De verdediger van Sparta groeide op in de Haagse Schilderswijk, waar hij al vroeg volwassen werd. 'Goh, wat heb ik daar een lol ge had', zegt Polak. 'Banden leksteken en ook op andere manieren kattenkwaad uit halen. Maar tegelijkertijd heb ik er ook genoeg ellende achter me gelaten. De vroe ge dood van mijn moeder heeft me gevormd, net als de geboorte van mijn zoon Fabio. Daardoor heb ik de échte waarden in het leven leren kennen. De dood is op veel te jonge leeftijd bij ons langsgekomen, maar ik ben er wel een sterker persoon door geworden. Vanaf mijn zestiende was ik al een beet je vader, toen ik korte tijd voor mijn broertjes Rocky en Alphons moest zorgen. Dat hield ik uiteindelijk niet vol, maar vind je het gek? De klap kwam bij mij ook enorm hard aan.' Tegen Fenerbahpe plavei de AZ pas kort voor het einde de weg richting de achtste finale van het UEFA Cuptoernooi. Ook in de dub bele confrontatie met Newcastle United hielden de Alkmaarders uiteindelijk stand en bereikten ze de kwartfinale. De loting koppelde AZ aan Werder Bremen De ploeg van trainer Louis van Gaal werd in de heenwedstrijd tegen de Engelsen nog wegge vaagd (4-2), maar zoals wel vaker inspireerde het DSB Stadion het elftal en bleek 2-0 precies voldoen de voor AZ. Spits Danny Koevermans (foto) maakte het beslissende doelpunt. De heenwedstrijd tegen Werder Bremen is op donderdag 5 april, de return op 12 april. Serginho Greene komt waar schijnlijk tot de winterstop van volgend seizoen niet meer in actie voor Feyen- oord. De verdediger scheur de onlangs in het uitduel met AZ de voorste kruisband in zijn linkerknie, terwijl hij ook nog de binnenband in scheurde. Greene is zes tot negen maanden uit de roula tie. De Amsterdammer liep de blessure in de slotfase op, toen hij- zich ongelukkig ver stapte. Feyenoord-trainer Erwin Koeman kan binnen kort wél weer een beroep doen op Angelos Charisteas. De Griekse spits was ruim een week uitgeschakeld van wege een hamstringbles sure, die hij eveneens opliep tegen AZ. Het sportieve succes van PSV in de Champions League be tekent een enorme financië le meevaller. De startpremie, bonussen en kwalificaties voor de tweede ronde en kwartfinale leveren bij elkaar al 11,2 miljoen euro op. Daarnaast krijgen de Eind- hovenaren nog een fiks be drag uit tv- en sponsor inkomsten, die de clubs on derling moeten verdelen. Aangezien Ajax zich niet plaatste voor het belangrijk ste clubtoemooi van Europa, kan PSV het miljoenenbe drag voor zichzelf houden. Scheidsrechter Pieter Vink fluit op zaterdag 24 maart de eerste wedstrijd in het vol ledig gerenoveerde Wem- bley-stadion in Londen. Het duel betreft een testcase tus sen de jeugdteams van En geland en Italië, met het oog op de FA Cup-finale in mei. Vink: 'Het is voor mij een enorme eer deze wedstrijd te mogen fluiten. En dan niet zozeer om dit duel, maar vooral vanwege het verhaal eromheen. Wembley zit vol traditie, het is mooi dat ik bij deze wedstrijd aanwezig mag zijn.' Het compleet ver nieuwde Wembley had al veel eerder de deuren moe ten openen. Grote financiële problemen en zelfs een inge zakt dak deden de bouw ech ter vertraging oplopen. Het woord degradatie laat dagelijks zijn sporen na bij ADO Den Haag. De.club staat onderaan in de Eredivisie en selectieleden wij zen beschuldigend naar elkaar als oorzaak voor de slechte resulta ten. Het Zuiderpark staat dezer dagen bol van ruzies, roddels en in triges. Het stemt trainer Lex Schoenmaker (foto) droevig. De club heid nam dit seizoen tussentijds de taak van hoofdcoach op zich, maar ook hij kan voorlopig niet voorkomen dat ADO hard op weg lijkt naar de Jupiier League. Een dramatisch scenario, aangezien de club komend seizoen in een gloednieuw stadion speelt. Huub Stevens (foto) krijgt Hamburger SV er lang zaam weer bovenop. Waai" de ploeg van Nigel de Jong, Joris Mathijsen en Rafael van der Vaart vóór zijn komst nog stijf onderaan stond, is zij nu langzaam op weg naar boven. Met dank aan Stevens' harde hand. Hij tolereert geen i-Pods en ook de speeldagen zien er anders uit dan voorheen. 'De spelers waren ge wend lekker uit te slapen in het hotel en op te staan als ze daar zin in hadden', zegt de Limburgse trai ner. 'Sommigen kwamen dus lekker om een uur of elf naar beneden sloffen. Daar heb ik direct een eind aan gemaakt. Ik wil iedereen om half negen aan tafel hebben. Na de wedstrijd zitten we sa men met de spelers en hun familie om een bier tje te drinken, alles in het teken van het groeps proces.'

de Faam | 2007 | | pagina 37