www.fietsvoorjou.nl B BLASTING A DVIESBURO IH WWW MAGAZIJN07 EINDE SEIZOEN raassen Rijwielshop Cor den Haan "De Paashaas heeft er weer zin in' I.v.m. seizoensbeëindiging is onze winkel v.a. heden GESLOTEN dé Weekkrant De Faam Acties, aanbiedingen, 2e-hands fietser skelters, trampolines, accessoires. b Westerzicht 301 - 4385 BA Vlissingen Tel. 0118-463853/478659 - Fax 0118-467273 BAP@zeelandnet.nl MEUBEL OUT! LIET."/ 70,- Nieuwe oogst HANGCULTUURMOSSELEN v.a. MEDIO JUNI Leegte 0118-469550 www.redexpress.nl 24 uur service info@redexpress.nl Viskwekerij Neeltje Jans BV Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 2 Papeweg 6 - Wolphaartsdijk - Tel. 0113 - 58 19 35 VOOR p ARTICULIEREN Het verzorgen van de bekende Verrassingsreis... op 2e paasdag. Voor info boekingen: 0118-419220 E-mail: vanfraassenbv@planet.nl Het was de Middelburgse tatoeëerder Rinus Souisa die het schilderij van Karei Dujardin over bracht naar de arm van Jan. foto s jaap wolterbeek door marcel van der voort OOST-SOUBURG - Dit kan geen toeval zijn. Nederland viert dat Michiel de Ruyter vierhonderd jaar geleden is geboren en de 22-jarige Vliss- inger Jan pronkt met een ta toeage van de wereldbe roemde zeeheld op zijn arm. Zijn voorliefde voor de vader landse geschiedenis brengt hem tot deze daad. "Ik heb de tattoo om twee rede nen laten zetten. Vanwege de ge schiedenis. En ik ben een gebo ren en getogen Vlissinger. Mi chiel de Ruyter is de grote held van deze stad", zegt Jan die te genwoordig in Oost-Souburg woont en liever niet met volledige naam in de krant wil. "Mijn ver langen om Michiel op mijn rech terarm te laten tatoeëren leefde al lang. Na anderhalf jaar ben ik naar de shop van Rinus Souisa in Middelburg gegaan. Het schilde rij dat Karei Dujardin maakte van Michiel de Ruyter heeft mijn voorkeur. Hij schilderde hem vanuit een laag perspectief en in harnas. Dat maakt de afbeelding heldhaftig." Een beroemd schil derij meeslepen naar de tattoos- hop is onmogelijk. Dus bedacht Jan iets anders. "Ik zag op scheepvaartmuseum.nl de foto en een print ervan heeft Rinus ge bruikt voor de tattoo. Een gezicht met zo'n uitstraling zo tatoeëren kan alleen een man met zoveel ervaring." "Ik verdiep mij in de historie van Vlissingen en kom hem prominent tegen als boeg beeld. De trouw van Michiel vind ik boeiend. Hij aanvaarde iedere opdracht die de Staat hem gaf. Bij de laatste tocht nam hij afscheid van vrienden, omdat hij mis schien niet zou terugkomen. Het schip was in slechte staat en ook de reis bleek niet goed voorbe reid." Hoewel hij een echte fan is, ziet Jan ook de mindere kanten van De Ruyter. "Er gaan verhalen dat hij slaven vervoerde. Maar hij heeft juist christelijke slaven vrij gekocht. Dat deed hij bij 26 Hon gaarse predikanten. In die tijd mocht je een schip kapen in naam van de Staat. Knap is het Het rommelt blijkbaar in televisieland. Waar de zender Talpa en later Tien twee jaar geleden met veel publiciteit werd gelanceerd, schijnen de kijkcij fers nu toch tegen te vallen. Gesprekken over een eventuele samenwerking met RTL Nederland zou den al in een vergevorderd stadium zijn. Denken aan de gevolgen durf ik nog niet. Na mijn actieve voetbal carrière hing ik boven de afgrond die 'het zwarte gat heette. Het programma 'De wedstrijden' redde mij op de valreep. Het werkt aanstekelijk om met een team te werken aan een programma. Zelfs de com mercial breaks betekenen voor mij persoonlijke hoog tepunten. Want dan komt de 'Voorzitter aller analyti ci' altijd los. Tijdens de zeven minuten durende pau zes neemt Jan Mulder in snelstoomvaart de maat schappij óp zijn geheel eigen wijze door. Soms in eu forische volzinnen, vaker in klaagzangen vol drama tiek. Het emotionele relaas over zijn op handen zijnde roman, waarin hij door een hedendaagse bril zijn jeugdjaren in het voetbal zal beschrijven, zorgde er zelfs een keer voor dat wij te laat in de live uitzending terugkeerden. Ook vorige week zaterdag wa ren wij na de eerste reclamepauze bijna te laat. Jan deponeerde de stelling dat 'men in Neder- nd schandalig met het natuurgoed omgaat'. De duurzaam energie leverende windmolens, die te- het hele Groningse landschap ontsie- zouden en masse weggebombardeerd moeten worden. Op z'n 'Mulderiaans' zei ik provocerend 'ik juist volledig tot rust kom als ik die gestaag draaiende wieken aan de horizon zieJan ontplofte bijna en trakteerde mij op een minuten durend verbaal bombardement. Op de achtergrond liep de tune van ons programma al. Op het nippertje waren wij er nog getuige van dat Van der Vaart de winnende voor HSV Hamburg scoorde. Na de afkondiging van het programma fluisterde hij me in het oor niet boos op me te zijn. Met een kus op mijn voorhoofd nam hij afscheid. Hierdoor hebben de ovemameontwikkelin- gen van de laatste tijd me aan het denken gezet. Het eventuele gemis van de programma's zal pijn doen, maar de wekelijkse discussies met Jan zullen een gro te leegte achterlaten. Ik denk dat ik van de week even met Joh de Mol ga bellen... Pakjes door heel Nederland vanaf 36 Stadstaxi van 8 uur tot 20 uur 5 per rit (Middelburg en Vlissingen) Schipholtaxi 129,50 - Zaventem Sinds 1980 de voordeligste verzender van deur tot deur Rotterdam Airport 89 Faelweg 1 (nabij Waterland Neeltje Jans) 4354 RB VROUWENPOLDER Telefoon: 0111 - 65 3451 Sneldienst vanaf 0.27 per km

de Faam | 2007 | | pagina 2