Aandacht voor jeugd Hogeschool gaat StadsRing helpen BOUWMAN Onze C 'Dierenliefhebbers opgelet!' Blijf dromen! Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg Superaanbieding: Juwel 60 aquarium van 89,95 nu 49,95 Alencia for Kids ACTIE TOT 50% KORTING lAmbitieus plafe,voor de jeugd Kort sport Hendriksen coach bij Zeelandia Wellicht doorbraak bokser Roelofsen Knap staaltje Van de Ven net niet op podium 'Let op! Nieuwe collectie dames, heren en kids is binnen." Grote markt 1 GOES Ooststraat 1 DOMBURG Rouaansekaai 61, 4331 HC in Middelburg Telefoon: 0118 - 62 35 63 Fax: 0118 - 63 95 79 z E-mail: info@villavalentijnmiddelbura.nl Website: www.villavalentijnmiddelbura.nl Wij bieden ook halve-, hele- en verlengde dagopvang Villa Valentijn Middelburg staat voor een modern kinderdagverblijf met 46 kindplaatsen en een pittoreske tuin (35 meter diep). Opname kinderopvangregister Doordat wij zijn opgenomen in het kinderopvangregister van de gemeente kunt u gebruik maken van de kinderopvangbijdrage die het Rijk u daarvoor biedt. Meer informatie over wat uw bijdrage kinderopvang bij ons zal zijn: www, kosten ki nderopvangn I Pas geopend in Middelburg Dieren speciaalzaak Aanbiedingsstunt Graag tot ziens bij Pet's Place TEGEN OUTLETPRIJZEN Help vluchtelingen hun dromen waarmaken! Giro 999 Den Haag TEmy/'a M'vftlillDe Fa a m Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 24 Onder leiding van de clubtrainers Ronald en Luciënne van den Broek werkt TC Sou burg v hard aan een ambitieus vijf jarenplan voor de jeugd. Er zijn verschillend doelstellin gen geformuleerd, waaronder het behoud van jeugdleden, maar ook het opkrikken van individu ele kwaliteiten, foto: cor dorland door peter vrancken OOST-SOUBURG - Plannen maken is bij veel verenigingen en organisaties de normaalste gang van de wereld. Bij Tennis club Souburg wordt al sinds 2003 met veel succes 'gewerkt aan een jeugdbeleidsplan, dat langzaam maar zeker ook suc cessen gaat opleveren. "We zijn een heel eind op weg. Het meer betrekken van de jeugd bij de vereniging is al ge slaagd, we gaan komend seizoen met tien jeugdteams aan de competitie deelnemen en de eis om minimaal een kampioen schap binnen te halen lukt ook", zegt jeugdcommissievoorzitter Lambert van Iersel. Het jeugdbe leidsplan gaat niet alleen om ge zelligheid. "Jeugdleden met vol doende aanleg en motivatie krij gen extra mogelijkheden van ons aangeboden om zich maxi maal te kunnen ontplooien. We hebben een masterplan opgezet om de jeugd aan de sterkere se nioren te plakken zodat het ni veau verder omhoog gaat. Nu ons tennispark helemaal is ge renoveerd kunnen we ook 's winters aan de slag en het les plan dat volgende maand van start gaat voorziet daar ook in. Bovendien hebben we vorig sei zoen voor het eerst een eigen toernooi georganiseerd", aldus Van Iersel. De activiteiten richten zich niet uitsluitend op de jeugd. "De ou ders worden er ook bij betrok ken. Minimaal tien procent van de ouders draagt een steentje bij. En om de jeugd in staat te stellen tennislessen te volgen, draagt de clubkas ook een steentje bij. Uit eindelijk doel is om ons eerste team geheel samen te stellen uit zelf opgeleide spelers." TC Sou burg werkt in de wintermaan den samen met dë korfbal- en tennisvereniging Ritthem, dat beschikt over kunstgras. Meer informatie: www.tcsouburg.nl. Roy Hendriksen (38) uit Middelburg, nu nog prof voetballer bij Helmond Sport, is de nieuwe trainer van Zeelandia Middelburg. De aanstelling van Hendrik sen, die bijna 450 wedstrij den in het betaalde voetbal speelde, is met groot' en thousiasme door de spelers groep begroet. Wanneer de Danny Roelof sen de komende dagen tij dens het toernooi om de Be- ogradski Pobednik Cup goed presteert, lonkt een interna tionale doorbraak voor de Middelburgse bokser in het zwaargewicht. Aan het toernooi nemen twintig landen deel. De basketbaldames van Vlis- singen zorgden in de hoofd klasse voor een geweldige verrassing, door koploopster Pendragon de eerste neder laag van het seizoen toe te brengen. BC Vlissingen won met 66- 64. Motorcrosser Rinus van de Ven uit Vlissingen belandde zondag bij de Open Neder landse kampioenschappen in Gemert net naast het po dium. Hij eindigde als vier de. door dennis rijsbergen MIDDELBURG - Fontys Ho geschool in Tilburg gaat De StadsRing helpen trainers op te leiden en een pro gramma op te zetten voor probleemjongeren. Docen ten van de Hogeschool gaan na de zomer bij de Middel burgse boksschool aan de slag. De StadsRing kwam afgelopen tijd veel\oildig negatief in het nieuws. Een groep van deskun dige adviseurs zegde het ver trouwen in initiatiefnemer H. Samson op. Volgens deze werk groep zijn de trainers niet opge leid en zijn er nog geen pro bleemjongeren via het project geholpen. Samson gaf tijdens een commissievergadering af gelopen donderdag aan dat er weldegelijk jongeren zijn gehol pen, maar gaf ook toe dat een en ander nog niet van de grond was gekomen. Nu heeft Samson dus de hulp ingeroepen van Fontys. Een van de docenten, Y. Souisa, is Zeeuwse en beoefent karate in de sportschool. "Zodoende kwam ik in aanraking met het project. Een project dat heel bij zonder is." Souisa benaderde haar werkgever met het verzoek de StadsRing te ondersteunen. Gratis en voor niets, verklaarde Samson voor de Middelburgse politiek. "Klopt", zegt Souisa. "Ik doe dit niet op persoonlijke titel, het is officieel bij Fontys aange vraagd. Wij ondersteunen de StadsRing, voor Fontys een stuk je maatschappelijke dienstverle ning. Tegelijkertijd leren we zelf ook van het project. Want we gaan zelf een programma opzet ten en niet zo maar een pro gramma van een grote stad klak keloos overnemen." Middel burg heeft namelijk zo zijn eigen probleemjongeren, stelt Souisa. Vijf docenten van Fontys zijn al bereid gevonden om hun tijd in het project te stoppen. "We heb ben wel bij de StadsRing aange geven dat we niet oneindig het project kunnen ondersteunen. We gaan puur het programma voor de jongeren opzetten en de trainers opleiden." Daarna moet de StadsRing zichzelf kunnen bedruipen. Overigens geeft de Middelburg se politiek Samso'n de kans zich zelf te bewijzen. Alleen de PPM wil de subsidiekraan voor de StadsRing dichtdraaien. Ook wethouder A. de Vries blijft ver trouwen houden in Samson. "Ons is gebleken dat de heer Samson in het verleden niet ge heel van onbesproken gedrag is geweest, maar er is op dit mo ment geen bevestiging dat er punten aan de orde zijn die in grijpen noodzakelijk maken." Dat verleden zou overigens nog eens voor problemen kunnen zorgen. J. van Nieuwenhuizen van Groenlinks - zelf ook werk zaam bij een organisatie die met jongeren werkt - merkte op dat mensen die met jongeren wer ken een verklaring van goed ge drag moeten kunnen tonen. "Hebben de medewerkers van de StadsRing die?" Samson moest toegeven dat die nog niet zijn aangevraagd. "Dat ga ik voor de zomer regelen", beloof de hij de raadscommissie ech ter. NEW CLASSIC LIFESTYLE Kanjer krokante hondenbrok 10 kilo van 9.99 nu 7,99 Biokat's Classic 20 kilo van 9.99 nu 6,99 Uitschepartikelen max. 3 kilo per klant 50% korting Hooi/stro/houtvezel 2,5 kilo 30% korting Tropische planten voor aquarium, 5 potjes voor 10,- Langeviele 76-80, Middelburg 0118-612772, www.petsplace.nl Kinderkleding Kinderschoenen Nieuwe merk- en non-merkkleding Schoeffies, RYB, Mexx, Ducky Beau, Go On, enzovoort. (tussen 5,- en 35,-) Openingstijden: Ma. 13.00 uur - 17.00 uur Di. t/m do. 9*30 uur - 17.00 uur Vr. 9.30 uur - 18.00 uur Za. 9.30 uur -17.00 uur Scheldestraat 50 Vlissingen Tel.: 0118-411392 Waarover droom je als je al jarenlang in een vluchtelin genkamp zit? Hoe ziet je toekomst er uit als je niets hebt? In landen als Soedan, Congo en Colombia lijkt een hoopvolle toekomst ver weg. Toch houden vluchte lingen zich in de keiharde realiteit van alledag vast aan hun dromen. www.vluchteling.org 0 WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING

de Faam | 2007 | | pagina 24