Prestatieafspraken tussen gemeente en corporaties Vrijwilligers krijgen diner in Ter Reede m u rkrant Uitnodiging excursie en infoavond Belvedere N57 'De weg op dorpse haa Vier mille voor Cliniclowns Rommelmarkt en lekkernijen Genezing en gezondheid Angst de baas naïflaiSmiDe Faam Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 18 VLISSINGEN - Gericht in vesteren in de leefbaar heid van wijken en meer aandacht voor starters en senioren op de wo ningmarkt. Dat zijn de belangrijkste uitkom sten van de prestatieaf spraken die het college van B&W en de twee Vlissingse corporaties hebben opgesteld. In de prestatieafspraken hebben gemeente, j' Es- caut Woonservice en Wo ningstichting Walcheren hun gezamenlijke opgaven op het gebied van volks huisvesting geformuleerd en de rollen verdeeld. Dat was volgens de betrokken partijen ook nodig. Betere onderlinge afstemming moet leiden tot een meer evenwichtige woning markt, een heldere aanpak van senioren huisvesting en een betere leefbaarheid in de Vlissingse (en Souburg- se en Ritthemse) wijken. Om meer evenwicht in de woningmarkt te brengen en de kwaliteit van.de wo ningvoorraad te verhogen, zullen de corporaties de komende jaren een deel van hun bezit afstoten door sloop en verkoop. Daarnaast is er ruimte voor nieuwbouw. In de presta tieafspraken is verder vast gelegd dat corporaties niet alleen investeren in de kwaliteit van hun woning- bezit, maar ook in speel plaatsen en wijk- en buurt centra. Daarvoor reserve ren de corporaties jaarlijks 200.000 euro extra. De gemeenteraad zal zich op 26 april over de presta tieafspraken uitspreken. VLISSINGEN - De ruim vijfhonderd vrijwilligers aangesloten bij Stich ting Werkt voor Oude ren werden vorige week getrakteerd op een 'vrij- willigersdiner' als blijk van waardering voor het werk dat zij verrich ten. Het Atrium in Ter Reede in Vlissingen was voor de ge legenheid aangekleed als chic restaurant waar de ve le vrijwilligers konden ge nieten van een uitgebreid 3-gangen-dinerbuffet. Mu zikaal entertainer Michel van Grinsyen zorgde voor de gezelligheid. Stichting Werkt voor Oude ren waardeert het zeer dat zoveel mensen zich vrijwil lig voor haar bewoners en klanten inzetten. De vrijwil ligers ondersteunen bij tal van activiteiten. Zo helpen zij bij het boodschappen doen, het voorlezen van de krant, koffieschenken, het vervoer van en naar recre atieve uitstapjes, kerk- of ziekenhuisbezoek. Maar ook ondersteunen zij bin go-, bloemschik- en filmac tiviteiten en zetten zij zich in als begeleider in het in ternetcafé, de bibliotheek en de puzzeltheek. De Faam is uw clubblad! Mail dan naar red.faam@whk.wegener.nl John Donks nam namens de Cliniclowns de cheque in ontvangst. Foto: PR Provincie Zeeland 2 april startpunt 'Cittershoff' Sint Laurens 4 april startpunt 'Zandput' Serooskerke Graag nodigen wij de inwoners van Vrouwenpolder, Serooskerke, Sint Laurens, Nieuw- en Sint Joosland en omwonenden van de Veerse weg in Middelburg uit voor een excursie en infoavond voor het project Belvedere N57 'De weg op dorpse schaal'. Het project Belvedere N57 'De weg op dorpse schaal' is in februari 2006 gestart. In dit project staan de wegen die nu de N57 vormen centraal. Door de aanleg van de nieuwe N57 zullen grote delen van de dan oude N57 rustiger worden. Dit geeft mogelijkheden voor een nieuwe inrichting van de omgeving rondom de oude weg en de oude weg zelf. Een inrichting die goed past bij de dorpse schaal, waar ruimte zal zijn voor ver keer en voor andere functies die de bewoners wensen. Excursie voor inspiratie Voor bewoners van Vrouwenpolder, Serooskerke, Sint Laurens, Nieuw- en Sint Joosland en omwonenden van de Veerse weg in Middelburg zijn inmiddels vier druk bezochte workshops gehou den. De bewoners hebben aangegeven wat ze in hun woonom geving met betrekking tot de oude N57 zouden willen verbete ren. In de gemeente Borsele hebben de afgelopen jaren ver schillende dorpen een complete metamorfose ondergaan. Met een middagexcursie naar deze dorpen_onder leiding van Bosch Slabbers Landschapsarchitecten willen wij u laten zien hoe uw wensen omgezet kunnen worden in concrete oplossingen en u prikkelen om hier ideeën voor de oude N57 over te gntwikkelen. Presentatie project Bij terugkomst zullen de voorbeelden en ideeën worden bespro ken en zal een overzicht worden gepresenteerd van de stand van zaken rond het project. Ook inwoners die niet aan de excursie kunnen deelnemen, zijn van harte welkom om zich vanaf 18.30 uur bij het gezelschap aan te sluiten. Programma 14.15 uur verzamelen in Sint Laurens of Serooskerke (zie-hieronder) 14.30 uur vertrek bus 15.00 -17.30 uur rondrit en uitleg in o.-a. 's-Heerenhoek, Heinkenszand en Lewedorp 18.00 uur terugkomst in Sint Laurens of Serooskerke, pauze met soep en broodjes 18.30 uur inloop belangstellenden 19.00 uur terugblik ert discussie 20.00 uur informeel napraten Twee data, twee locaties Voor de inwoners van Sint Laurens, Nieuw- en Sint Joosland en bij de Veerse weg in Middelburg vindt de excursie plaats op 2 april. Deelnemers kunnen om 14.15 uur in de bus stappen bij Wijkcentrum Cittershoff, Van Cittersstraat 64 in Sint Laurens. Belangstellenden voor de presentatie en discussie na afloop zijn vanaf 18.30 uur welkom in het 'Cittershoff'. Inwoners van Serooskerke en Vrouwenpolder kunnen op U april om 14.15 uur in de bus stappen bij dorpshuis De Zandput, Zandput 5 in Serooskerke. Belangstellenden voor de presentatie en discussie na afloop zijn vanaf 18.30 uur welkom in 'De Zandput'. Aanmelden excursie U kunt zich tot 31 maart voor deelname aan de excursie aan melden bij het projectbureau Belvedere N57 via mail op belvederel9zeeland.nl of telefonisch via nummer 0118 631 460. Er is per excursie ruimte voor 50 deelnemers, aanmeldingen worden behandeld op volgorde van binnenkomst. Voor het bij wonen van de presentatie en discussie hoeft u zich niet aan te melden. Belvedere N57 'De weg op dorpse schaal' is een project van Provincie Zeeland, Gemeente Middelburg, Gemeente Veere, Waterschap Zeeuwse Eilanden en Rijkswaterstaat Zeeland. OOST-SOUBURG - De Sea Sound Singers hebben in De Zwaan in Oost-Souburg een cheque van 3800 euro uitgereikt aan de vertegen woordiger van de Clini clowns, John Donks uit Ter- neuzen. De zaal was zeer goed gevuld, inclusief twee voormalige dirigenten Rob van der Meule en Don Henken. Veel oud-leden kwamen ook naar deze ge nerale repetitie zo vlak voor de tweejaarlijkse conventie komende zaterdag in Veld hoven. VLISSINGEN - Zaterdag 24 maart vindt er een rommel markt plaats in het Theo van Doesburgcentrum. Be halve kraampjes is er een Rad van Fortuin, worden er wafels gebakken, er is zelf gemaakte soep, cake en andere lekkernijen en is er een grabbelton... De op brengst van deze gezellige markt is voor het goede doel. Vorig jaar was dit dagje uit voor de bewoners (een boottocht op de Wes- terschelde). Ook zin om te komen snuffelen? Dat kan van 's morgens 9.00 tot 's mid dags 15.00 uur. Ingang is aan de Dr. Ottestraat 1 GOES - ledereen heeft de mond vol van ziekten. Is dat nodig? De Bruno Grö- ning-Vriendenkring houdt elke drie weken een lezing met het thema Hulp en ge nezing langs geestelijke weg. Zij volgen de leer van gees telijke genezing van Bruno Gröning (1906-1959). De lezing in het Wilhelmina- huis aan de Brugstraat 4 is Goes is dinsdag 27 maart van 19.30 tot 21.30 uur. GOES - Voor mensen die last hebben van lichte tot matige paniek- en angst klachten biedt Emergis de cursus Angst de baas. De cursus is bestemd voor mensen die actief in een groep aan de slag willen om hun angstklachten te overwinnen. Bij voldoende deelnemers start de cursus in april. Aanmelden kan via: 0118- 625113. CHEQUE Kijk voor meer informatie op www.zeeland.nl/belvedere of stuur uw mail naar belvedere®zeeland.nl

de Faam | 2007 | | pagina 18