Officiële Mededelingen Tul"/"Nft'nlDe Faam Pleidooi voor 'veilig huis' voor slachtoffers loverboys Ouders Vertellen Cultuurhistorische lezing in bibliotheek Terre des Hommes verkoopt in de bieb Toneelvereniging Souburg speelt het blijspel Straf van de Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 16 Ontsnappen uit 'n hel Twee nog jonge mensen zijn ouders van een lover boyslachtoffer. Het Zeeuw se meisje is twaalf jaar als het fout begint te gaan. Ge ronseld in Zeeland door Rotterdammers en in de prostitutie beland. Nu gaat het redelijk met haar. Een ander meisje bezoekt een voorlichtingsbijeenkomst. Had ze die informatie eer der gehad, dan was haar veel ellende bespaard ge bleven. In een televisie-uit zending barst een meisje in tranen uit. Als ze willen stoppen met prostitutie dreigt de loverboy met ge weld en moord. Hij be speelt de zwakke plek van zijn 'vriendin'. En: "Ik hield toch van hem en had nooit een echte va der figuur", luidt de reactie van één van de slachtoffer tjes. DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - In en rond om de Vlissingse Bonedij- kestraat vallen jonge meis jes ten prooi aan Lover boys. De meisjes laten zich lokken door de charmes van mooie mannen met verbluffende praatjes. Uit eindelijk belanden ze in een hel. ïudy Hooymeyer zet zich in voor een opvang huis voor Zeeuwse slacht offers. Dat loverboys altijd behangen zijn met goud en scheuren in dure auto's is een fabeltje, stelt het Meldpunt Loverboys Zee- Nadat ze geronseld zijn door loverboys belanden steeds meer Zeeuwse meisjes in de seksin dustrie. FOTO: JAAP WOLTERBEEK land. Het gaat ze om snel geld verdienen. Dat kan met prosti tutie, een lening van vijftiendui zend euro op naam van het meisje afsluiten of meedoen in de drugshandel. Daarvoor zet ten ze hun meisje vooral in. Mee laten spelen in een pornofilm komt minder vaak voor. Eerst mogen vrienden en bekenden tegen betaling met het kind naar bed en zodra ze achttien jaar is verdwijnt ze naai- de rosse buurt in bijvoorbeeld Antwerpen. Daar moet ze geld voor haar pooier verdienen. Judy Hooy meyer vindt pooier een betere naam voor de loverboy. Hooy meyer zet zich met het Meldpunt Loverboys Zee land in voor de slachtoffers. Niet zonder risico.Het opvangen van minderjarige slachtoffers lever de haar een paai' uur politiebu reau op. Dat weerhoudt haar er niet van om het werk voort te zetten. "Minderjarige meisjes zijn voor de loverboy een gewil lige prooi. In de puberleeftijd zijn ze snel beïnvloedbaar en belanden in de prostitutie. Via het internet en 06-nummers werven loverboys de klanten. Marokkaanse meisjes lopen een groot risico. Omdat ze vaak in een sociaal isolement verkeren. En ze zijn regelmatig slachtoffer van groepsverkrachting. Dan kunnen ze niet meer terug naar de familie. Omdat ze in hun cul tuur eerwraak kennen. De pooi er zet dat hoog in", vertelt Hooy meyer. Naast de Bonedijke- straat, is eigenlijk heel Zeeland het werkterrein van loverboys. Hooymeyer: "Ze hebben hun ei gen meiden en netwerk. De Vlis singse loverboy werkt niet sa men met één uit Goes. Wel stuurt de loverboy uit Goes zijn ronselaar naar Vlissingen om meisjes te werven. Het jongste slachtoffer in Zeeland is dertien jaar." Een Veilig huis' bij Arduin voor de meisjes is een grote wens, al werkt de provincie niet echt mee. Die wil een Zeeuws meldpunt bij Bureau Jeugdzorg Zeeland. "Ik ga verder met een Veilig huis'. Dat komt er. Dan maai' op een andere manier", zegt Hooymeyer, die inmiddels een vertrouwenspersoon van de slachtoffertjes is. Het Meldpunt Loverboys Zeeland geeft voorlichting. Zoals afgelopen donderdag bij Stichting Dunya in de Vlissingse Bonedijkestraat. Loverboys, slachtoffers en mensen uit hun directe om geving die zelf hun verhaal willen vertellen, mogen de redactie bellen: 0113-274023. MIDDELBURG - In de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburgis vandaag (21 maart) een bijeenkomst van de Heemkundige Kring Wal cheren. M. Geerts, project leider Cultuurhistorische Hoofdstructuur Zeeland, houdt een lezing over haar organisatie. De CHZ is in op dracht van de Provincie Zee land opgesteld en zet de waardevolle karakteristieken van het cultuurhistorische landschap op de kaart. De CHS is te raadplegen via de website www.zeeland.nl. De lezing is in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk en begint om 20.00 uur. Ook niet-le- den zijn welkom. MIDDELBURG Terre des Hommes staat vanaf maan dag 2 april tot zaterdag 7 april met een kraam in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Er zijn dan snuiste rijen, speelgoed, sieraden en wenskaarten te koop. De op brengst gaat naar het goede doel. In de winkel in de Sint Jansstraat in Middelburg is nu ook een collectie origine le Tibetaanse boeddha's, sie raden en kleedjes te koop. OOST-SOUBURG - De Sou- burgse Toneel En Cabaret vereniging speelt op 24 en 31 maart het blijspel Straf in de Zwaan in Oost-Souburg. Het stuk gaat over een weduw naar die tegen zijn zin in een verzorgingshuis geplaatst wordt door zijn zoon. Hij hoopt dat hij dan zijn vaders huis kan verkopen om uit de schulden te komen. Het is een toneelstuk met humor en soms ontroerende mo menten. De voorstelling be gint om 20.00 uur. P-y Pr.' 'PP:.;. Bodemverontreiniging locaties Poortersweg (wegen en braak liggend terrein) en Oostelijke Bermweg (v.m. slachthuis) te Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een onderzoeksrapport ont vangen van de Regionale Directie Domeinen Zuid te Breda met betrek king tot de bodemverontreiniging op de locaties Poortersweg (wegen en braakliggend terrein] en Oostelijke Bermweg (v.m. slachthuis) te Vlissin gen. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreinigingen als ernstig te beschouwen (artikel 29 Wet bodembe scherming). De ontwerpbeschikking, met de daar op betrekking hebbende stukken, ligt van 22 maart tot en met 2 mei 2007 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren, en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werk dagen van 9-16 uur en op donderdag van 9-19 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze naar aanleiding van de ont werpbeschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-6311915. Alleen zij die zienswij zen naar voren hebben-gebracht over de ontwerpbeschikking en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten dat hij/zij geen ziens wijzen naar voren hebben gebracht, kunnen later beroep instellen tegen het definitieve besluit. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden 'tot mevrouw A. van Hartevelt (tel. 0118-631915). Vergunning voor Eastman Chemical Middelburg B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben aan Eastman Chemical Middelburg B.V. te Middelburg een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het uitbreiden van de inrichting met een nieuwe water stof fabriek. De vergunning ligt van 21 maart 2007 tot en met 2 mei 2007 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantoor uren. ruimte, afd. vergunningen en hand having, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-15.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675000) op don derdagavond. Belanghebbenden die zienswijzen hebben ingediend over de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp- vergunning en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden ver weten geen zienswijzen te hebben ingediend over de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 3 mei 2007 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 4 mei 2007 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergunning nog niet is verleend. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en. kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot A. de Pijper (tel. (0118) 631958). Provincie Zeeland

de Faam | 2007 | | pagina 16