Zeeuwen halen goud en zilver 3-D schrift W! dé Weekkrant De Faam Opdrachten Obedience VOOR ADRESSIN KSJIC OP WWW.I1IMAM.COM Jubileum Walchers Mannenkoor Cursus over het vernieuwend denken Broem 50+ project test rijvaardigheid Kinder polo Meisjes of jongens ondergoedset I l Jk. Baby polo 4* Nu 1 Handdoeken 2 Stuks Heren skater Heren shortama H»® Woensdag 21 maart 2007 - Pagina 15 NL Week 12-2007,Alle cianl: VLISSINGEN - Het Wal chers Mannenkoor bestaat dertig jaar. Het koor werd in januari 1977 in Vlissin- gen opgericht. Zaterdag 31 maart wordt dit gevierd met een jubileumconcert in de Oostkerk in Middel burg. Ook is het muzieken- semble Musica Juventa uit Oostkapelle te beluisteren. Het gratis concert begint om 19.30 uur. door josie kneepkens OOST-SOUBURG - Zeeland kan trots zijn. Op de World Cup Obedience, de belang rijkste wedstrijdsport voor hond en baas, hebben de Mia Bosschaart (65) uit Oost-Souburg en Guus Scholten (50) uit Kloetinge, een gouden- en een zilveren plak gewonnen. "Het was even slikken", zegt de kers verse wereldkampioen Bos schaart. "Ik ben trots dat we dit voor elkaar hebben ge kregen". Van de elf landen die deelna men aan de WK Obedience in het Engelse Brimingham op zondag 11 maart, werd het Ne derlandse team eerste. "De En gelsen waren overtuigd dat ze eerste zouden worden, maar helaas voor hen gooiden wij roet in het eten", zegt de kers verse wereldkampioene Bos schaart trots. Na het optellen van alle punten wordt er indivi dueel gekeken wie het beste ge presteerd heeft, dat waren Guus en ik dus". Bosschaart beoefent deze sport al drieëntwintig jaar. Met haar Bordercollie Tyke, nu zes jaar. "We trainen dagelijks en doen twee keer in de maand mee aan wedstrijden", vertelt Bosschaart. Beesten Toch kwam de overwinning als De World Cup Obedience bestaat uit een aantal op drachten die de baas en zijn hond moeten uitvoeren. "De hond moetje netjes aan de voet volgen, in een steeds snellere pas. Hij moet ap porteren en netjes voorko men aan de voet. Je moet hem vooruit sturen en in een rechte lijn laten terug komen. Verder worden er drie blokjes op een flinke af stand van de hond gelegd, waarvan het dier het derde blokje bijvoorbeeld moet meenemen. Hij leert dus te kijken naar links, het mid den en rechts" legt Bos schaart uit. "De hond moet goed kun nen luisteren en jij als baas moet duidelijke opdrachten geven. Daar komt het op neer", besluit Bosschaart. VLISSINGEN De cursus De kracht van het vernieuwen de denken begint op woens dag 11 april in het Centrum Integrale Gezondheid aan de Edisonweg 41A in Vlissin- gen. De cursus is gebaseerd op de filosofie van vernieu wende denkers als Louise Hay, Byron Katie, Neale Do nald Walsch en anderen. Meer informatie via: 0118462661 of www.praktij- kahava.nl. VLISSINGEN - Voor mensen ouder dan vijftig jaar, die een rijbewijs hebben en deskun dig advies willen over hun rijvaardigheid is de Broem 50+ verkeersvaardigheids- test ingevoerd. Inwoners van Vlissingen, Oost-Souburg en Ritthem-kunnen zich tot 1 april aanmelden voor de test, die 20 euro kost. Deel name aan het project heeft geen gevolgen voor het rijbe wijs. De Broemdag is op 16 april in Vlissingen. Meer in formatie via: 0118-465725. Mia Bosschaart uit Oost-Souburg is met haar collie Tyke wereldkampioen geworden, foto: jaap wol terbeek een verrassing. "Het benne en blijve toch beesten hè? Je weet nooit wat er gebeurd", zegt ze. De Nederlanders die deelne men aan de WK plaatsen zich via selectiewedstrijden. "Er kunnen maar drie deelnemers mee", legt Bosschaart uit. Vol gens haai" is het toeval dat er twee Zeeuwen bij de selectie za ten en dat zij ook nog winnaar werden. De Nederlands coach Peter van de Velde, eveneens uit Zeeland nemer is rond de tachtig. Zo- afkomstig, vertelt dat toen Obe- lang je lichaam het doet, is het dience in Nederland nog niet zo goed" zegt Scholten. bekend was er in Zeeland al een "Als de hond moet volgen in club was opgericht. steeds sneller wordende pas, is dat naar eigen kunnen. Er staat Scholten met in de reglementen dat je Guus Scholten werd tweede in moet vliegen". Birmingham samen met zijn 4- Scholten gaat regelmatig naar jarige Bordercollie Giovanni. Engeland om aan wedstrijden "Het is een geweldige sport voor mee te doen. "Het is een dure jong en oud. De jongste is rond hobby, maai" de ervaring is ge- de negentien en de oudste deel- weldig", zegt hij. Aan het Nederlandse Obe dience Kampioenschap "kunnen alle honden mee doen: alle rassen en zowel jonge als oude dieren. Voor meer informatie over deze sport: www.obedience.nl. Hier zijn ook foto's van het winnende team te zien. Maat 92-152 Maat 92-128 Maat 68-86 Diverse modellen Maat S-XXL Maat M-XXL

de Faam | 2007 | | pagina 15